Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik a szüleikkel élnek, mert...

Akik a szüleikkel élnek, mert nem tudnak/akarnak elköltözni 25-30 évesen is, ők mit csinálnak, ha a szüleikkel történik valami?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senkit lenézni, nem ez a kérdés lényege, csak kíváncsi vagyok. Én késői gyerek vagyok, anyukám 40 évesen szült és nekem például az volt az egyik dő motivációm arra, hogy 25 éves korom előtt elköltözzek, hogy nyugdíjas korára ne legyen az ő dolga rólam is gondoskodni (anyagilag meg a háztartás vezetésével).


Persze, aki egyke és csak a lakhatását nem tudja állni, annak elég egyértelmű, hogy lesz otthona valószínűleg, ha a szülei nem lesznek, de ahol sok tesó van vagy a szülők albérletben élnek, ott nem opció nagyon, hogy megmaradhat abban a házban egyedüli örökösként. De nem kell a legrosszabbra gondolni, elég ha a szülő nyugdíjba megy és nem lesz elég pénze másodmagát ellátni. Akinek a lakhatáson túl is segítségre van szüksége, az mit fog tenni akkor, ha a szülei nem tudnak mögötte lenni anyagilag annyira, mint addig, esetleg fordul a kocka és neki kell gondoskodni róluk?


2022. aug. 12. 23:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom. Vagy önállósodom, vagy végem. Az eddigi életem alapján inkáb az utóbbi. Egy szánalmas életképtelen semmirekellő féreg vagyok. A világ csak nyerne, ha eltűnnék.
2022. aug. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
#1 Ennyire csak nem lehet vészes a dolog
2022. aug. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#1

Ne legyél magaddal ennyire szigorú! :( Bízom benne, hogy találsz megoldást ❤️

2022. aug. 12. 23:14
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, de túl jót feltételeztek rólam. Az egészről én tehetek. Megvolt a felépített életem és a saját hibámból omlott össze. Én tehetek róla, hogy már csak árnyéka vagyok a régi önmagamnak.
2022. aug. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, nekem barátnőm sincs, soha nem is volt, egyedülállóként meg minek költöznék külön, pláne méregdrága albérletbe? Nettó 200 ezer körüli fizuból?
2022. aug. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#5

Igen, pont ezért kérdezem, hogy te hogy érzed, a saját esetedben mi lesz, ha nem lesz lehetőséged a szüleidre támaszkodni? Sajnos a legtöbb gyerek életében eljön ez az idő... :(

2022. aug. 12. 23:20
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
De én meg tőled kérdezem, hogy barátnő/feleség nélkül lenne értelme különköltözni? Mi a véleményed?
2022. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Kimegyek németbe dolgozni, ott simán meg tudok élni. Bár már most is nagyon gondolkodom rajta hogy nem halogatni kéne. Ott sok pénz össze szedsz ha tudsz bánni a pénzzel.
2022. aug. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Én már 31 éves vagyok, igazából van pár millióm félrerakva, dolgozom is, tudok főzni, mosni, takarítani, szóval tökéletesen el tudnám magam látni, egyszerűen csak mivel nincs senkim teljesen feleslegesnek érzem, hogy külön költözzek. Mondjuk eleve egy semmi kis városban lakom és homeofficeban dolgozom, szóval igazából értelme sem lenne, szerencsére jó a kapcsolatom a szüleimmel is, jófejek. Kérdésedre amúgy a választ nem tudom mit fogok magammal kezdeni, ha történik velük valami, szerintem belezavarodok...nálam inkább a lelki problémák fognak előjönni, mintsem az hogy ne tudnám ellàtni magam, vagy ne lenne pénzem dolgokra...
2022. aug. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#7

Külön költözni nem feltétlenül, de törekedni arra, hogy ne tegyen teljesen tönkre az, ha senki sem lesz a támaszom és ennek megfelelően bebiztosítani magam? Mindenképp.


Lehet én vagyok túl pesszimista. 🤔

2022. aug. 12. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!