Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik a szüleikkel élnek, mert...

Akik a szüleikkel élnek, mert nem tudnak/akarnak elköltözni 25-30 évesen is, ők mit csinálnak, ha a szüleikkel történik valami?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senkit lenézni, nem ez a kérdés lényege, csak kíváncsi vagyok. Én késői gyerek vagyok, anyukám 40 évesen szült és nekem például az volt az egyik dő motivációm arra, hogy 25 éves korom előtt elköltözzek, hogy nyugdíjas korára ne legyen az ő dolga rólam is gondoskodni (anyagilag meg a háztartás vezetésével).


Persze, aki egyke és csak a lakhatását nem tudja állni, annak elég egyértelmű, hogy lesz otthona valószínűleg, ha a szülei nem lesznek, de ahol sok tesó van vagy a szülők albérletben élnek, ott nem opció nagyon, hogy megmaradhat abban a házban egyedüli örökösként. De nem kell a legrosszabbra gondolni, elég ha a szülő nyugdíjba megy és nem lesz elég pénze másodmagát ellátni. Akinek a lakhatáson túl is segítségre van szüksége, az mit fog tenni akkor, ha a szülei nem tudnak mögötte lenni anyagilag annyira, mint addig, esetleg fordul a kocka és neki kell gondoskodni róluk?


2022. aug. 12. 23:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#9

Igen, az érzelmi részre már ki sem térek. Sosem ért ekkora veszteség még, nem tudom, hogyan fogom élni tovább a megszokott életem és talpon maradni. Egyelőre igyekszem nem gondolni erre, felkészülni rá érzelmileg úgysem lehet szerintem. :(

2022. aug. 12. 23:51
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A folyóba majd akkor kell belelépniük, amikor odaérnek.


Feltalálják magukat, mert a szükség nagy úr!

2022. aug. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 entomologus_delirus ***** válasza:
100%
Rám is sokan furán náznek (pedig nem vagyok még 25 sem), hogy édesanyámmal élek. Csak sokan nem tudják, hogy nálunk fordított a helyzet és én az utolsó forintig anyának adom a fizetésem. Ő meg bevásáról, főz, mos. Nem szeretnék elköltözniez mind a kettőnknek jó így. Ha ne adj Isten történne vele valami nyílván rettenetesen hiányozna, de tudok főzni, sütni, meg tudnék oldani mindent.
2022. aug. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az a gond, ha valaki a szüleivel él szeretetbe, hanem az, ha valaki más ezt negatívan szóvá teszi, mintha valami bűnt követne el az illető, hogy saját család révén nem egy albiban nyomorog vadidegenekkel.
2022. aug. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
szeretetben
2022. aug. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hát e zmorbid de gondolom megöröklik a lakást vagy házat és onnantól egyedül vagy a párjukkal élnek ott...
2022. aug. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
59%

Úgy,hogy nem alapítunk családot,hanem együtt élünk.

Nem mindenki olyan ostoba,hogy gyereket vállal a semmire.

2022. aug. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
80%
Fiam 25. Velünk lakik de néha alig látom, elvan a szobájában. Nincs a nyakunkon sokat segít. Főként a menos ügyekben. Bolt, patika, hivatal stb. Azt mondja, majd ha lesz barátnője elkoltozik. Addig minek? A baráti koreben is azok élnek külön akiknek partnere van. Egyetértek ezzel teljes mértékben.
2022. aug. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem, mi a probléma? Örököl egy ingatlan, van hol lakni. Ha nagy, vesz kisebbet. Mi a gond? Főzni megtanul a netről, meg vannak kollégák, szomszédok, haverok, ha vmi kérdés van.
2022. aug. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Lesz egy örökölt lakása/háza. Munkahelye van, tehát fent tudja tartani feltehetőleg, és meg tud élni.

A gond inkább attól van, ha többen testvérek, és a szülők halálával el kell adni az ingatlant, mert a feléből már a szülőknél lakó felnőtt gyerek biztos, hogy nem fog tudni lakást venni.

2022. aug. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!