Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

Hiszen ez a hely, a Föld ahol élünk csak 1 a sok közül. Kizárt, hogy máshol nem alakult ki élet. Annyira nehéz elképzelni: szóval az egész világűr egy végtelen egész?

Rengeteg ember halt már meg. Ők hova kerültek? Egyszerűen abbamaradtak? Én református vagyok azaz az örök életben hiszek. De sokszor elgondolkozom ezen. Miért lettünk itt? Miért vagyunk ilyen helyzetbe? Mi értelme élni, ha egyszer úgy is meghalunk?hogy mondhassuk:jó életet éltünk? És az élet után mi lesz?örök nyugalom?

Bocsánat a ,,zaklatott" sorokért,de ez már régóta foglalkoztat és kíváncsi vagyok ti mit gondoltok erről. Köszönöm ha végigolvastad.



2022. aug. 15. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Azt, hogy megtaláld azt ami megszünteti azokat a gondolatokat benned, hogy azt kérdezd, hogy mi az értelme
2022. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Semmi, talán szerintem az hogy élvezzük ki a dolgokat amiket ki lehet
2022. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

Nincsen az életnek előre meghatározott értelme. Te adhatsz olyan értelmet a saját életednek, amilyet szeretnél.


"Rengeteg ember halt már meg. Ők hova kerültek? Egyszerűen abbamaradtak?"


Pontosan. Ahogyan a fogamzásod előtt sem léteztél, úgy a halálod után sem fogsz létezni. De ettől nem kell félni, mert semmi rossz nincsen a nemlétezésben.

2022. aug. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem elég sajátos világnézetem van ezzel kapcsolatban.

Saját gondolatom: az élet értelme, hogy minél több élményt, élvezetes tapasztalást halmozzunk fel a földi pályafutásunk alatt.

Buddhizmusból átvett gondolat: ismerjük el, hogy a földi lét szenvedéssel teli és igyekezzünk megszüntetni a szenvedést minden élőlény számára, beleértve saját magunkat is.

De vannak kerülendő dolgok is: például a megfelelés, az a túlzott konformizmus, amikor magunknak szenvedést okozunk olyan dologgal, amit ha nem tennénk, nem okoznánk szenvedést másoknak, kizárólag megfelelésből eőrltetjük magunkra.

Aztán kerülendő magunkra venni mások baját, ha nem tudunk segíteni nekik és állandóan mások dolgaival foglalkozni, kéretlenül.

2022. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mi az élet értelme?


"Hogy szeme, füle, szíve és lelkiismerete legyél a világ teremtőjének."


Kurt Vonnegut: Bajnokok reggelije

2022. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Duenna ***** válasza:
Ha materialista szemszögből nézzük az élet értelmét, akkor úgy semmi értelme. Ha spirituális szemszögből nézzük, akkor az életnek, sőt, a halálnak is van értelme. De mindezt nem lehet két mondatban leírni. A vallás nem ad kielégítő válaszokat ebben a témában, de a materialista tudomány sem. A spiritualitás viszont mindenre választ ad! Csak azt nyitott elmével kell megközelíteni, de az mind a vallásnak, mind a tudománynak sajnos nem megy!
2022. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Akik azt mondják, hogy alapvetően nincs, azok

olyanok, mint a süketek és vakok.

Ha én elmagyaráznám, hogy mi az élet értelme, olyan, mintha süketnek magyaráznám el milyen hallani, vagy vaknak, hogy milyen látni.

2022. aug. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#3

Honnan tudod hogy nem létezett?

Nekem mindig is volt olyan érzésem hogy valami másik formában léteztem már.

2022. aug. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

“fogamzásod előtt sem léteztél, úgy a halálod után sem fogsz létezni“


Miért, fogamzásod után már emlékszel? Húha…Honnan veszed, hogy fogamzásod előtt nem léteztél? Emlékszel arra, amikor a sötét helyre bevoltál szorulva? Emlékszel a születésedre?

Hisz ebből a logikából kiindulva nem emlékszel, tehát akkor nem voltál semmi, pedig voltál!

Akkor miért kell hülyeségeket meg féligazságokat terjeszteni?

2022. aug. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hiszen van egy lelkünk egy személyiségünk egy öntudatunk amit mindig érzünk. Lehetetlen, hogy ez egyszer abbamarad és nem erzünk semmit a halálunk után.
2022. aug. 16. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!