Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

Hiszen ez a hely, a Föld ahol élünk csak 1 a sok közül. Kizárt, hogy máshol nem alakult ki élet. Annyira nehéz elképzelni: szóval az egész világűr egy végtelen egész?

Rengeteg ember halt már meg. Ők hova kerültek? Egyszerűen abbamaradtak? Én református vagyok azaz az örök életben hiszek. De sokszor elgondolkozom ezen. Miért lettünk itt? Miért vagyunk ilyen helyzetbe? Mi értelme élni, ha egyszer úgy is meghalunk?hogy mondhassuk:jó életet éltünk? És az élet után mi lesz?örök nyugalom?

Bocsánat a ,,zaklatott" sorokért,de ez már régóta foglalkoztat és kíváncsi vagyok ti mit gondoltok erről. Köszönöm ha végigolvastad.



2022. aug. 15. 22:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az élet értelme a halál türelmes kidekkolása, miközben kitarthatod a "kiválasztottakat"! Karrier! :)
2022. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek a kérdésnek semmi értelme. Absztrakt dolgoknak van értelmük, de az élet nem absztrakt.

Egy mondatnak vagy egy festmények van értelme, de egy hernyónak vagy a fotószintézisnek nincs. Ezek azok, amik, és kész. De ezzel nincs is semmi baj. Szerintem.

2022. aug. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés értelme?
2022. aug. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

semminek nincs értelme, semmi sem számít és az élet értelme annyi hogy keresd az értelmét hátha meglesz.

Ez a rövid válaszom de privátban kérdezhet bárki bármit ebben a témában mert én rohadt nagy bölcs vagyok :D

(kb 5 éves korom óta gondolkodok ilyen kérdéseken)

2022. szept. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!