Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért viselkednek így az...

Miért viselkednek így az emberek velem?

Figyelt kérdés
Fiatal felnőtt lány vagyok, de általában 16-18 év körülinek néznek. Megfigyeltem, hogy ha valaki hozzám szól például idegen, akkor sokkal kedvesebb (lágyabb) hangon teszi, mint azelőtt beszélt mondjuk a telefonba. Vagy például valaki káromkodik előttem, akkor rám néz és elnézést kér (család, barátok), holott én is szoktam így beszélni. Ez miért van?

2022. aug. 18. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Mert egy fiatal lányról azt feltételezik, hogy nem káromkodik. Bár ez igaz úgy általában is a nőkre.

Sok férfi elnézést kér, ha valami csúnyát mond, vagy elmesél egy pikánsabb viccet.

Nincs ebben semmi.

2022. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
A lágy hang viszont valóban jelezheti azt, hogy szimpatikusabb vagy az illetőnek, velem fordult már elő, hogy önkénytelenül is tónust váltottam, mert a lány tetszett. :D
2022. aug. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Velem még bunkók is lesznek, ha kiderül, hogy felnőtt vagyok, mert rosszul esik nekik, hogy tévedtek.


Ezt a káromkodós dolgot én is tapasztaltam, pl férfi kolléga: "ezzel úgy besz.optam, mármint jaj bocsi, megszívtam" :D Vagy például a barátom nagynénje, a férje csúnyán beszélt és rá szólt, hogy ne előttem, miközben én is így beszélek :D Vagy amikor férfi kollégák szexről beszélnek és akkor női kollégám mondja jaj ne az xy előtt...


Figyu ha 40 leszel 30-nak fognak nézni és komolyabban fognak venni.

2022. aug. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván máshogy beszél mindenki mindenkivel. Te se beszélsz egy 70 évessel és egy 10 évessel ugyanolyan hangszínen.

Az meg, hogy bocsánatot kérnek a káromkodásért "alap". Tudják, hogy nem illik, "ne tőlük tanuld el" és amúgyis egy férfő nő társaságába pláne moderálja magát.

2022. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Velem is hajlamosak így beszélni, viselkedni az emberek, idegenek, ismerősök egyaránt. Pár napja pont téma is volt ez itthon.

22 vagyok, mégis 16 körülinek néznek a mai napig, és állítólag olyan kislányosabb, ártatlan, törékeny kisugárzásom van, emiatt szinte azonnal elnézést kérnek körülöttem, ha káromkodásra került sor. Puhább, lágyabb hangon is pont ezért beszélnek velem.

Nem biztos, hogy nálad is ez a dolgok miértje, de hátha.

2022. szept. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!