Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normalis, hogy igy viselkednek...

Normalis, hogy igy viselkednek velem az emberek?

Figyelt kérdés

A gyerekem , aki 10 eves gyakran van meghivva az osztalytarsaihoz, haza.

En viszem hozom. A szulök ereztetik velem nem verbalisan, h en csak a küszöbig jöhetek.

Soha nem mondjak h menjek be en is, illemböl ugy tudtam, h szokas.

Habar nincs semmilyen szandekom beülni valakihez, es ha behivnanak kavezni , ugyis nemet mondanak , de hogy sorozatosan ezt teszik , meg illemböl se mondanak ilyet , rosszulesik.

Mintha egy szemét lennék, nemkivanatos egyén.

39 eves vagyok, elvalt nö , apolt , rendezett, nem vagyok raszorulva senkire, nem szoktam fecsegni, nem vagyok kellemetlen, nem kerek kölcsön sót, pénzt.

Tenyleg nem ertem.

Hozzateszem, hogy norvegiaban elek, nem magyarorszagon


2016. aug. 28. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Hm. Biztos, hogy jól érzed? Nem ez a szokás ott?

Esetleg lehet a származásod (bizalmatlanság, stb), vagy a gyereked is viselkedhet úgy, hogy nem akarják a társaságotokat. Nem erről lehet szó?

2016. aug. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A gyerekem meghivjak magukhoz, ha kifogasolhato volna a viselkedese senki nem hivna meg.

Nagyon nepszeru a lanyom. Kedves , nyilt. En neveltem en sem vagyok mas

2016. aug. 28. 10:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézd, mi nem tudhatjuk, milyen vagy, hogy jön le a személyiséged. Sajnos van olyan, hogy az ember a legnagyobb jószándéka ellenére is pl antipatikusnak tűnik mások szemében. Esetleg véletlenül mondtál vagy tettél valamit, amit észre sem vettél, de nekik nem tetszett. Vagy bizalmatlanok a más országból jött emberekkel. De az is lehet, hogy az egészet képzeled, és nekik (nem rosszindulatból) meg se fordul a fejükben, hogy bejönnél. Itthon talán szokás, de ott nem.
2016. aug. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és próbáltál már olyat, hogy pl viszel valami sk sütit? Vagy valamit? Te hogyan nyitsz feléjük? Talán nem tudnak értelmezni és egy egyértelmű barátkozó gesztus könnyítene a dolgon. A gyereket ott tivornyázik, lehet, hogy ezek után nem is normális, hogy még behívjanak kávézni, nem? Az ő gyerekük jön hozzád? Te hívod őket? Te is megteheted az első lépést. Lehet, hogy szimplán az a helyzet, hogy etetik, itatják a gyereked és ez az ő részükről már elég szívesség, nem kívánnak még téged is vendégül látni, hisz nem te teszel nekik szívességet, hanem ők. Tehát esetleg vihetnél valamit, vagy hívd el őket te.
2016. aug. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A gyerekem nem ott " tivornyazik" mert ök kerik hogy menjen hozzajuk, meghivjak , azaz értsd: latni akarjak.

Nem kötelezö hogy meghivjak, de meghivjak gyakran , hetvegenkent, csak öt, mas osztalytarsat nem.

Ha megy ures kezzel nem megy, mert magyarok nem mennek a kezukkel a fenekukben, en igy tanitottam a lanyom, habar ök ugy mennek mindenhova , naluk nem szokas a vigyunk valamit , csak ha szülinap van.

En ezekkel az emberekkel nem beszeltem soha többet mint hello hello, alkalom félreértésre nem volt.

Nyitni felejuk nem nez ki h lehetseges, mert elzarkozoak.

Mondjuk nem is banom , de azert az a nyilt elzarkozast sertönek talalom .

Nem öltem meg az anyjukat .

Ha meg engem lenéznek , minek hivjak a gyerekem ?

Hagyjanak nekunk beket akkor

2016. aug. 28. 10:42
 6/9 A kérdező kommentje:

A masik meg , h felelössegteljes szulö , lehet megnezne h hova , kikhez engedi a gyerekét.

De ettöl mereven elzarkoznak, közlik a lanyommal h velkommen, egyes szamban , h ertsem h en nem es kifele.

Mar mondtam a lanyomnak h ilyen helyzeteknek engem ne tegyen ki.

Ez több csaladnal elöfordul ahova hivtak

2016. aug. 28. 10:54
 7/9 anonim ***** válasza:

En megfigyeltem, ha mas nemzet vagy, akkor nem fogadnak olyan meleg szivvel. Nemetorszagban is igy van pl. Nem a Te hibad. Keress magyar baratokat! Esetleg lehet, h feltekeny Rad a feleseg. Mert nagyon is csinos,dogos vagy! En nem nyitnek felejuk, hanem massal baratkoznek. Eszakeuropaban nem olyan nyitottak mas nemzet elfogadasara. Kevesbe melegszivuek es baratkozoak azzal, aki letelepult oda. Szerintem az olaszok behivnanak vacsorara minden alkalommal.


N

2016. aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Franc akarna ott vacsorazni , nem pályázok en a meredt laskájukra , amit odalöknek merr nem sajnálnak , mi maskepp taplalkozunk.

Maga a hozzaallasuk sertö ahogy ketseget kizaroan , szinte kilökdösnek.

Hiaba , nem mindenki kap nevelést

2016. aug. 28. 11:28
 9/9 A kérdező kommentje:
A legrosszabb az egeszben , tényleg h az ember önmagat ostorozza , es hibaztatja, ennyi
2016. aug. 28. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!