Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kegyeletsértés az ha felemlite...

Kegyeletsértés az ha felemlitem egy halott ember "bűnét" ? Azért van idézőjelben mert jogilag nem bűnről van szó hanem olyan tettéről ami más emberekkel szemben nem volt szép. A "halottakról vagy jót vagy semmit" mondást serteném meg ezzel....

Figyelt kérdés
2022. aug. 23. 12:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szituációtól függ.

Pl közvetlenül a halála után meg a temetésen nem illik szidalmazni szerintem.

De amúgy meg nem vagyok híve ennek a "halottról jót vagy semmit" dolognak, szerintem lehet beszélni az elhunyt rossz tulajdonságairól is.

2022. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Az eredeti mondás nem "jót", hanem JÓL. Azaz: az igazat.


„De mortuis nil nisi bonum” – „Halottakról vagy jót, vagy semmit.” A mondat elég egyértelmű. De van egy menekülési útvonal: a mondatot ugyanis „De mortuis nil nisi bene” alakban is idézik és ezzel a határozóval már azt is jelentheti „Halottakról vagy jól, vagy sehogy” – azaz, hogy valótlanságot ne állítsunk az elhunytról.


[link]

2022. aug. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Na már csak ez hiányzott a fel nem gyújtott csiga 🐌 után.

.

2022. aug. 23. 13:01
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

A Berki se lett jobb ember mert meghalt!

A volt nője is nyerészkedik a halálából és lejmolja az együtt érző embereket!

2022. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Igazat, vagy semmit! Nem kegyelet sértés szerintem. Ha egyszer xar ember volt, attól még a halála nem tette jó emberré. Mármint hogy jó már úgy holtan, hogy nincs tovább ebben a létformában.
2022. aug. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Mivel az az ember már nem él, megszűnt létezni, neki teljesen mindegy, mit mondasz róla. Holtában "rosszat" (igazat) mondani valakiről ugyanolyan, mint éltében.
2022. aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ez inkább azok miatt jelentős akik még élnek és szerették.


Viszont akkor úgy lenne a teljes ha a hibái mellett felsorolni jó tulajdonságokat is

2022. aug. 23. 13:16
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Azoknak az embereknek akik embertelen módon kegyetlenek voltak velem, még rá is szórnék egy zsák kutyaszart is a sírjukra!
2022. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Én nem felejtek semmilyen sérelmet!
2022. aug. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A temetéskor odaülnék egy kempingszékre egy üveg sörrel a temetőhöz és bekiabálnám, hogy "mélyre rakjátok, lehetőleg fejjel lefelé nehogy kiássa magát"!
2022. aug. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!