Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 25-30 feletti emberek! A mai...

25-30 feletti emberek! A mai társadalomba mernétek gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
A saját tapasztalataid alapján, szerinted boldog élete lenne felnőttként a gyerekednek, ebben a gyűlölködő, önző, hazug, felszínes világban?
2022. aug. 24. 23:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%

"hol lenne jobb helye egy gyerkőcnek, az örök sötétségben, a semmiben (...)"


De nincs gyerkőc, aki meg lehetne fosztva a lehetőségektől. Hiszen nem létezik.


Aki nem létezik, azt nem lehet megfosztani az élet örömeitől és nem vágyhat a létezésre, viszont sokan akik léteznek, azt kívánják, bárcsak ne születtek volna meg.

A meg nem született gyereket nem fosztod meg semmilyen lehetőségtől, mert nincs.

Nem látom, hogy ez miért lenne gyerekutálat. Csak annak lehet ártani, aki létezik.

2022. aug. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
12%
Igen. Minél több fehér gyerek születik, annál jobb lesz a világ.
2022. aug. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 hollófernyiges ***** válasza:
61%
Mutatnál egy társadalmat, ahová vállalnál gyereket?
2022. aug. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem! Szerencsére amúgy se akarok, így nem érzem lemondásnak.
2022. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%

#14 vagyok

Hozzátenném hogy azt el tudom képzelni hogy örökbefogadjak. Na ott tényleg arról van szó hogy egy gyerkőcnek jobb élete lehet.

A nemlétező gyerekkel szemben viszont nem lehet önző az ember, hiszen nem létezik.

2022. aug. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem.

Háború, vírus, szar politikai helyzet, emelkedő árak. Mire csináljak gyereket? Kihagyom.

2022. aug. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%

Most az, hogy Magyarországon az oktatás összeomlóban van, az egy dolog. Mint írták korábban, régen is voltak szar rendszerek, ezt is valahogy meg lehetne oldani.


Az viszont aggasztóbb, hogy minden előrejelzés szerint 2100-ra drasztikusan átalakul a civilizációnk. Már ha nem omlik össze úgy, ahogy van.

Lehet azzal jönni, hogy az még messze van, de hé, a magyar főváros mellett sem volt csapvíz 2 hétig, nem cska Indiában!:D Ráadásul a gyerek bőven megéli 2100-at...

nem tetszett az elmúlt 10 évben lévő migrációs hullám? Az lószar lesz ahhoz képest ami 2050 utánra várható.

Nem tetszik a háború? Az energia egy dolog, de víz és élettér lesz a következő nagy háborúk tétje.

Nem tetszik az áremelkedés? Nem gond, a tengeri hal, a banán, a kávé, a kakaó ára nem fog 2050 után emelkedni, mivel addigra elfogy a bolygóról.


Mégis.... az élet nem állhat meg.

Egy elbszott világot hoztunk létre. Mi és a felmenőink.

Ha a gyerekem megkérdezi, miért nem tettetek semmit, ha tudtátok, hogy katasztrófa felé halad a világunk, nem fogok tudni mit mondani. Teljesen jogosan fogja számonkérni.


De az élet nem áll meg. Szar, nehéz idők következnek amit a következő generáció és az azutáni generációk bő nyállal fognak mélytorokra venni.

De ha nem hozzuk létre a következő generációt, akkor a küzdelemre sincs lehetőség.

Az ember jó alkalmazkodásban.

És igen, lehet, hogy a gyerekeinknek majd megint vödörrel kell járni a tóhoz vízért, hogy aztán mindenféle filteren átszűrje, hogy iható is legyen, mert a csapból nem fog jönni víz.

De ettől még megtalálhatja a boldogulását.


Szóval végeredményben a válaszom az, hogy IGEN. Átkozni fog érte, az lehet. És igaza lesz.

2022. aug. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem lenne boldog élete, főleg, hogy egyre rosszabb minden. Lehet 20 év se kell és tényleg komoly gondok lesznek alapellátás ügyileg is. Tehát meglehet, hogy csak szenvedni meg nélkülözni szülöd a világra. De én alapból azért nem szeretnék gyereket mert nem vagyok az a babázós típus, sose szerettem volna egészem kicsi korom óta.


27/N

2022. aug. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
26%
17es vagyok, köszönöm, hogy miután maximálisan akérdésre válaszoltam, a saját egyéni véleményemet kifejtve, lepontoztatok. Biztos rosszabb voltam annál, mint aki a válaszokra reagál, nem a feltett kérdésre.
2022. aug. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem, de nem is akarok.
2022. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!