Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak olyanok akik utálták a...

Vannak olyanok akik utálták a gyerekkorukat. Mi lehetnek ennek az okai?

Figyelt kérdés

Akik azt mondják hogy semmi áron nem lennének újra gyerekek. Még a régebbi képek is bosszantja őket.

És örülnek a felnőttségnek.



2022. szept. 9. 06:53
1 2
 1/11 Isti22 ***** válasza:
100%
Ennyire nem utáltam, de alapvetően nem szerettem a kiszolgáltatottság érzését, hogy azt kell tennem, amit a felnőttek akarnak és tűrnöm kell.
2022. szept. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csonka családom volt, nem annyira törődtek velem és egy időben bántalmaztak is. Sokaknak tudom, hogy sokkal rosszabb volt és engem már nem is bosszant ez az egész, de nem akarnám újra.
2022. szept. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyértelmű én nem lennék gyerek újra se iskolás. Anyagilag ok volt a helyzet viszont lelkileg egy katasztrófa máig tartó kihatással ami ellen küzdenem kell pedig harmincas vagyok.

Viszont van olyan is akinek hibátlan volt gondolom.

2022. szept. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Állandóan piszkáltak, azt éreztették velem, hogy egy selejt vagyok a kinézetem miatt, hasonlók. Szüleimet nem érdekeltem, csak a jegyeimet nézték. Nem engedtek szinte soha semmit. Bár nem veszekedtek, nem voltak alkoholisták de nem igazán működtek szülőként.
2022. szept. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nekem annyira hiányzik. 💖

A felnőttkor egy rakás szr.

2022. szept. 9. 07:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A) a családja nem úgy bánt vele ahogy kellett volna (bántalmazta, elhanyagolta, túl sokat várt tőle, stb)

B) mélyszegénységbe született

C) az iskolában bántalmazták

D) erősen introvertált és a kortársai és/vagy családja nem adott neki teret

E) nem sikerült barátokat szereznie és magányos volt

Nagy hirtelen nekem ezek jutottak eszembe, de biztos vannak még okok.

2022. szept. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

C, E igaz rám.

Mégis mindent megtennék ha visszakaphatnám a gyerekkorom.

2022. szept. 9. 07:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok érte odáig. Sokat csúfoltak,piszkáltak.
2022. szept. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy neked sem a boldog gyerekkor jutna eszedbe arról, ha azzal telt volna el a gyerekkorod, hogy számolatlan alkalommal csak azért ugráltattak volna napi szinten, hogy meg legyen a napi betevő alkoholból a szüleidnek, - akik ráadásul viselkedni sem tudtak, miután szeszes italt fogyasztottak.
2022. szept. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk kb. minden volt, amit a 6. válaszoló írt, bár mélyszegénység a szó szoros értelmében nem, de elég csórók voltunk. Hidd el, nem buli gyereknek lenni egy olyan családban, ahol leszültek a semmire, aztán szarnak rád és/vagy ütnek, az iskolában bántalmaznak, mert csóró vagy és az egyetlen esélyed ebből kikerülni, az az hogy felnősz és elköltözöl.
2022. szept. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!