Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sikeresebbek azok akik jó...

Sikeresebbek azok akik jó anyagi helyzetben nőnek fel? Azzal szemben aki szegényen és mondjuk ha verni nem is verik de kiabálnak vele gyerekkorukban?

Figyelt kérdés
Hogyan hat a személyiségre ha otthon az apa folyton szidja a gyermeket? Egy utolsó senkinek nevezi és mindig a más gyereke a jó, téged pedig soha nem dicsért meg. Plusz olyan munkákra kötelezett amit nem szerettél. Én így nőttem fel és csak nem rég látom, hogy teljesen az irányítása alá vont. A megalázásokkal és a sok parancsolgatással.
2019. máj. 11. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Melyik csoportba tartozol?
2019. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hím egyed vagyok. A tudat, hogy egy utolsó senki vagyok mindig meggátolt abban, hogy kapcsolatot létesítsek nőkkel. Kb 5 mp alatt levágják rólam, hogy egy szégyenlős és kevés önbecsüléssel rendelkező lény vagyok.
2019. máj. 11. 15:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyi pénzed van, nincs összefüggésben azzal, hogy bántalmazod-e a gyerekeidet, így a kérdés értelmetlen.
2019. máj. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2x sikerült is magamat és a partnert kellemetlen helyzetbe hoznom. Azon gondolkodok, hogy talán a prosti segíthet. Először csak aludnék és talán a sokadik alkalommal működne a dolog.
2019. máj. 11. 15:41
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Persze, hogy sikeresebbek. Gondolj csak a fizetett korrepetítorokra, sport, zene, tehetség... bármit megoldanak pénzből az ilyen szülők. Még barátokat is „vesznek”!


Tapasztalat...

2019. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A kettő között nincs összefüggés.


Én nem gazdag(nem járunk plázaterepjáróval, nincs tepsi ájfon stb stb) de az átlagnál jobb anyagi körülmények közül "való vagyok". 2 éve járok pszichológushoz. A szüleim válása óta az anyagi helyzetünk ugyan nem sokat változott (mindig is anya kereste a pénzt) de a családi helyzetem nagyon is. Apám nagyon megutált minket minden jogi lépést megtesz hogy keresztbe tegyen anya meg rajtam vezeti le a feszültséget.


Ha rendes szerető családod van becsüld meg akármilyen anyagi körülmények közt vagytok.


18F

2019. máj. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Általában sikeresebbek, illetve könnyebben leszek sikeresek.


Akiket gyerekkorukban megtanítják a gondolkodásra - nem arra, hogy álljanak be a sorba, hanem arra, hogyan gondolkodjanak a saját helyzetükről, sokkal talpraesettebbek lesznek az életben, és vélhetően igen sikeresek is.

Legyen ez a +1. Magyarországon nagyon ritka.


A 0-ás szint a semmi különös: átlagos nevelés, nem bántják a gyereket, de nem is tanítják meg semmi extrára. ("majd az iskolában tanul")


A -1 az, amikor nemhogy adnának neki plusz önbizalmat és fejlődési lehetőséget, hanem még azt is elfojtják benne, ami természetes módon jelen van. Az ilyen ember is lehet sikeres, csak sokkal nehezebb dolga van, mert előbb le kell bontania azokat a hamis, negatív sémákat, amelyek a külső, rossz nevelés (vagy elhanyagolás) miatt a személyiségére telepedtek, és gátolják a kibontakozásban.

2019. máj. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Személy szerint, akik inkább bántalmazva nőnek fel, azok okosabbak, kreatívabbak stb. DE azt is vegyük figyelembe, hogy itt számít, hogy a gyerek/tini hogyan gondolja át az egészet. Nem mindegy, hogy ha úgy áll hozzá, hogy "ah sz*r minden, úgyse lesz jobb" vagy "ezek olyan emberek akik később semmit nem töltenek majd be az életemben", vagyis pesszimista vagy optimista a gyerek/tini (saját, meg mások tapasztalatai alapján ez sokat számít ilyen idősen).


Gazdagabb családoknál, bántalmazás nem igazán van mivel....pénz mindent meg old. Nade itt aztán van különbség mentális téren.


Hogy kik sikeresebbek?

Hát itt lehet az adott családnak sok pénze, de ha az a gyerek 20 évesen elmegy egy miniszterelnöknek 0 tudással, akkor egyértelműen kibukik. Ugyan ez van minden téren.


Legyen sok pénze a családnak, de ha az ott embernek semmi inteligenciája nincsen akkor az a pénz semmit ér.


És most a bántalmazás.

Igen nagy hatással van a gyerekre az, hogy hogyan viselkednek vele. Akiket bántanak, azok később okosabbak lesznek pszichológia (és még sok más) területén, mert tudják milyen az amikor őket bántják. Az ilyen gyerekek nagy valószínűséggel introvertáltak lesznek, de nem minden esetben hülyék. Lehet hogy az iskolában nem teljesít jól az adott gyerek, de attól olyan az inteligencia mint mondjuk senkinek az osztályban. Sokkal jobbak a problémamegoldó képességeik, türelmesebbek, nagylelkűek stb.


Aztán a gazdag gyerekek.

Na ők pontosan az ellentétek, mivel ők nem tapasztalják meg, (valószínűleg) hogy milyen az amikor bántják őket. Ezért inkább lenézőek azokkal szemben akik introvertáltak, mások mint ők, félénkek, gyengén néznek ki stb.



Ezt a témát még sokkal hosszabban ki lehetne fejteni, de remélem érthető volt, ahogy leírtam. (Bocsi az összeszedetlenségemért meg a helyesírási hibákért)

2019. máj. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Gazdagabb családoknál, bántalmazás nem igazán van mivel....pénz mindent meg old."


Dehogy old meg mindent. Nagyon sok esetben előfordul lelki terrorizálás, de leginkább elhanyagolás. Pénzzel oldják meg a gyereknevelést, ami nem pótol semmit, ami fontos, és elmarad.


Sok gazdag gyerek légüres térben nő fel, és aztán ezért droghoz nyúl, vagy egy kibírhatatlan idiótává válik.

2019. máj. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

#8 vagyok


Nem tudom, hogy vagy vele, de én egy olyan gazdag családból származó gyereket sem láttam még, aki valamilyen lelki gondban szenvedne. Az összes olyan csak öntelt, nagyképő, be nem áll a szájuk mindenbe, mindent megkapnak (úgy hogy 1 órát sem dolgoznak) kategória.

Lehet csak én kerültem el még az ilyen embereket akiket most leírtál #9, de az összes gazdag családból származó gyereket csak ilyennek tudom besorolni.

2019. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!