Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokan miért lesznek felnőttkor...

Sokan miért lesznek felnőttkorukra túl komolyak?

Figyelt kérdés

Gyerekként még szeretnek hülyéskedni meg fura dolgokat csinálni és vidáman élnek , aztán felnőttkorukra alaposan megkomolyodnak és az életük a munkáról és felelősségről szól.

Én sokszor becsukom a szemem és gondolkozok illetve lelkem mélyére nézek és tudom mire vágyom, milyen életre.



2022. szept. 9. 11:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#10

Azt hol írtam hogy nincsenek felnőttes szokásaim?

Nekem a komolyság, túlzott felelősség nem tetszik a felnőttekben

2022. szept. 9. 12:42
 12/18 A kérdező kommentje:

#10

És kicsit sem vagyok komoly.

2022. szept. 9. 12:43
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert az élet egy állandó küzdelem, ahol ugyanúgy egy jobbágy vagy, csak több adót kell fizetned.
2022. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#11,12: Akkor minek az utolsó mondat, mi köze a kérdéshez?
2022. szept. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ennek több oka is van.

Az egyiket már leírták: sokan egyszerűen megkeserednek eddigre, leginkább az őket ért negatív hatások miatt. És/vagy a rossz döntéseik miatt. Elszúrják a tanulmányaikat, utána beleroskadnak a munkába, elszúrják a párválasztást... és 30 évesen ott vannak egy pocsék házasságban, bődületes mértékű hitellel a nyakukon, gyakran egy nem túl jól fizető munka mellett. Egyszerűen megkeserednek.

Aztán azért is, mert ezt látják mindenhol, ez a minta előttük. Nem szabad felnőttként már hülyéskedni, játszani, de még a szórakozási formák nagy része is tabu, mert akkor már ráaggatják, hogy gyerekes. A többségnek pedig még mindig többet jelent idegenek véleménye, mint a saját boldogságuk.

2022. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#6 "társadalmi elvárás is, hogy 30 éves korodra megkomolyodj valamilyen szinten és ne csak az érdekeljen, hogy mikor jelenik meg az új GTA"

Komolynak és komornak lenni nem ugyanaz.

Mint ahogy a komolyság és a befásultság sem ugyanaz.

És az is nagy igazság, hogy nem kell minden pillanatban olyan komolynak lenni, mint a vakbélgyulladás.

Nyilván ne CSAK a legújabb GTA érdekelje. De miért ne érdekelhetné az is?

Az a baj, hogy sokan végletekben gondolkodnak. Vagy egyik, vagy másik. Átmenet nincs.

2022. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs.

Lehet, hogy a boldogsággal, boldogtalansággal függ össze a dolog.

Nagyon szeretem Laár Andrást, ő pld úgy halálosan komoly, hogy közben teljesen komolytalan :)

https://www.youtube.com/watch?v=BZmarA-qawk

2022. szept. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

szerintem azért, mert az emberek nem foglalkoznak saját magukkal. De komolyan. Társasági élet, barátok, haverok, család stb... mindenfelé terelődik a figyelem csak saját magadra nem. Én mint magányos farkas világ életemben csak magammal törődtem, és úgy vettem észre hogy a vicceskedő és idétlen stílus az, ami boldoggá tesz, szóval folytattam azt, és mivel nincs se barátom se senkim (nem is baj), így nem kellett megfelelni senkinek és nem nagyon változtam meg. De viszont ha nem foglalkoztam magammal, csak "éltem" az életet, akkor egy idő után nem is vettem észre de kezdtem "olyan" lenni :D


Szóval szerintem ez inkább amolyan öntudatlan dolog, az élet felemészti őket szépen lassan, és észre sem veszik...


De azt azért hozzá tenném, hogy én valamiért nagyon az égiek pártfogoltja vagyok, ha a szokásos "mindenki azt kapja amit megérdemel" elven működne az élet akkor egy híd alatt csövelnék, mert lusta vagyok, és csak azt csinálom amihez kedvem van, és csak magammal törődök :D

2022. okt. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!