Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy anyám,...

Miért van az, hogy anyám, apám, a nagyszüleim mind azt hiszik, hogy ők jobban tudnak mindent csak azért, mert idősebbek?

Figyelt kérdés

Leírok egy egyszerű példát, hogy értsétek mire gondolok.


Anyám azt állítja, hogy abba az izzó foglalatba, amira az van írva, hogy max 60W, oda csak és kizárólag 60W izzót lehet rakni, mert ha kisebb, akkor kiég. MIAF*SZ???

Amikor meg bebizonyítom neki és elmagyarázom, hogy miért hülyeség, akkor meg én vagyok a hülye, hiszen ő az idősebb és amúgy is neki villanyszerelő mondta. 1. ilyet vollanyszereő nem mondhatott, 2. ez fizikai képtelenség amiről beszél.

(60W teljesítményt bír el az a foglalat, annál nagyobb izzóval túlmelegedne. ennyi)


Túl sok ilyen van és az a baj, hogy már unom és eléggé rosszul esik, hogy segíteni akarok, de isten bocsáss meg, hülyékkel vagyok körülvéve. Miért nem lehet elfogadni a tényeket, miért kell ontani magunkból a hülyeséget?


2022. szept. 15. 15:09
 1/9 A kérdező kommentje:

Folyamatosan le vagyok nézve, akármiről van szó, mindig csak azt vágják hozzám, hogy hülye kisgyerek (persze nem ezekkel a szavakkal) és hallgassak a felnőttekre.


Ha nagyapám azt állítja, hogy 1+1=3, akkor nem mondhatom meg neki, hogy az 2, mert ő az idősebb, biztos neki van igaza.


Nem kioktatom őket, hanem segítek rajtuk.

Ez a villanykörtés dolog is pl a rezsi dolog miatt jött szóba. nem értem miért nem lehet a ház összes 60W-os izzóját lecserélni ugyanakkroa fényerejű 8W-os ledekre.

2022. szept. 15. 15:11
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindig a legkedvesebben szólok hozzájuk, barátsággal, támogatóan. Ha meg nem szólok egyedül maradok
2022. szept. 15. 15:12
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

És miért nem hagyod rájuk...??


Mivel lesz neked jobb, ha nekiállsz okoskodni?


Majd a saját háztartásodban olyan izzót tekersz be, amit akarsz.

2022. szept. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%

"Nem kioktatom őket, hanem segítek rajtuk."



Olyan lehetsz, mint a mondabeli kisúttörő, aki áttuszkolta a vak bácsit a zebrán - pedig annak esze ágában sem volt átmenni... :)

2022. szept. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért, mert családtag vagyok és törődöm velük?
2022. szept. 15. 15:16
 6/9 anonim ***** válasza:

5: de nincs szükségük törődésre...


Hány éves vagy???

Nincs saját társaságod a saját korosztályodban?

2022. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hagyd rájuk.
2022. szept. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Általában ez gyakori jeleenség. Szembesítsd egyszer-kétszer a hibáival.
2022. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írja, ez Magyarországon elég gyakori jelenség.


Kezdjük azzal, hogy az átlagember borzasztóan beképzelt, és mellé elég tájékozatlan.

Aztán az idősebbeknél ehhez hozzáadódik a "élettapasztalatom van, tehát jobban tudom" dolog is.


"Ha nagyapám azt állítja, hogy 1+1=3, akkor nem mondhatom meg neki, hogy az 2, mert ő az idősebb, biztos neki van igaza."


Én már 30 múltam, de nagypapám a mai napig ezt műveli (nem csak velem). 10 percnél tovább nem tudok már náluk maradni, mert elkezd mindent "megszakérteni" a nyelvtanulástól kezdve vezetésig.

2022. szept. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!