Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kéne a kapcsolatot...

Miért kéne a kapcsolatot tartani CSAK azért, mert az apám (meg a nagyszüleim)?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, gyakorlatilag apámmal sosem éltem együtt.

Gyerekként a kötelező láthatások megvoltak, nagyszüleim jelenlétében. De:

Apámnak sosem sikerült felnőnie, felelősség nulla, mint apa, inkább nem jellemzem.

(Nem mondom, hogy utálom, de nem tudok rá apaként tekinteni, teljesen semleges volt mindig, bár mostmár inkább negatív érzéseim vannak felé.)

A nagyszüleim (tehát az ő szülei) meg nagyon felszínes emberek. Anyagi dolgokban valamennyire támogattak (pl fizették anyámnak apám helyett a gyt-t, vettek dolgokat, stb), de lelkileg semmi kötődésem nincs feléjük.

(Bár a fejemhez vágták többször az anyagi dolgokat, nem érzem magam érdekembernek, a nehéz anyagi körülmények között élő másik nagymamámat többször és szívesebben látogattam gyerekként is.)

Eléggé lenéznek, ítélkeznek a dolgaim fölött, de igazán nem is ismernek.

Nem akarok haragot, vitákat, csak egyszerűen nem szeretném tartani velük a kapcsolatot, de anyám szerint "nem tehetem meg, mert a családom".

Ezért tényleg kötelező nekem pofavizitekre járkálni, hogy elmondhassák, hogy minden $zar, amit csinálok, és közben mosolyogjak rájuk?

(Rég elmúltam 18... Csak vélemények érdekelnek, vagy esetleg tapasztalatok, ha valaki volt hasonló helyzetben.)



2016. jún. 7. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám a 18. szülinapomon elköltözött. Alkoholista, egoista, bunkó ember. Nem tudnék hirtelen rá jót mondani. Egy ideig küldött nekem pénzt, látogattam is. Főztem/sütöttem neki. Mert az apám.

Aztán betelt a pohár úgy fél éve, amikor kaját vittem neki és ő részegen fogadott és még nekem is esett.

Kijelentettem, hogy ő nekem nem az apám, mert megcsinálni megtudott, de nevelni már nem. Anya kicsit nógatott, hogy csak az apám, ne legyek ilyen. De ilyen vagyok. Nem akarok vele beszélni, nem akarom látni, nem érdekel, hogy mi van vele. Tönkre tette az életét és éveken át az enyémet is. Mindenben segítettem őt, de valahogy mindenkitől azt hallottam vissza, hogy miket mond rólam a hátam mögött, másoknak.

Ha TE nem akarod velük a kapcsolatot tartani, akkor ne tedd. Anyukád se szólhat ebbe bele. Mond meg, hogy te nem tekinted őket családnak. Mert egy gyereket megcsinálni baromi könnyű, de nevelni már nem. :)

21/L

2016. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 acelsziv ***** válasza:
100%
Rokonaidat nem válogathatod meg. Azt viszont eldöntheted, hogy kivel kommunikálsz. Ez alapvető jogod. Tehát ha nem akarsz velük kapcsolatot akkor nem tartasz velük kapcsolatot. És senki nem is kényszeríthet erre.
2016. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
háát először is megtudakolnám anyádtól, hogy még esetleg mindig anyagilag kisegítenek a nagyszüleid? mert lehet azért kell átjárnod. Amúgy ha nem akkor simán nem kell átmenned elmúltál 18 szóval....
2016. jún. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!