Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen igazságtalan az...

Miért ilyen igazságtalan az élet, hogy mennyien szenvednek a világon ?

Figyelt kérdés

Mennyi betegség, nélkülözés van a világon és mennyi ember érint. Nagyon sok jó ember szenved és annyi nehézséget kap, így mi értelme ?

A sok gonosz ember meg éli az életét. Nekem folyton ez jár a fejemben, én is sokat szenvedek és érzem nem érdemlem meg. De szeretnék tenni, hogy az igazán jó emberek akik tényleg megérdemlik a jót és mégsem kapják meg könyebb legyen. Valahogy úgy, hogy ne derüljön ki, mert nem akarok tudják. Anyagilag volt, hogy segítettem.



2022. szept. 17. 19:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%

De mégis bennünk van az életért való küzdési ösztön.

Furcsa egy szerv az agyunk…nem értem ki vagy miért teremtette az embereket a földre tudattal.

Kik vagyunk egyáltalán?

Megszületünk, kapunk egy tudatot, élünk ameddig élünk aztán meghalunk.

De mi az értelme..?

2022. szept. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
8#: "Jó" a válaszod:). Amikor minden hepi, akkor "mert Isten itt van közöttünk", amikor meg gond van, akkor "éppen" mindig sehol sincsen. Ki teremtette a zembert? Isten? Akkor igenis benne van a keze abban, hogy ki mit tesz/nem tesz.
2022. szept. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12-es, azt nem mondtam, hogy minden "hepi", mert vannak gondok a világban. De ez nem Isten miatt van, hanem az emberek miatt, és hogy az emberek szabad akaratát az Isten is tiszteletben tartja. Az, hogy az embert Isten teremtette, az most abszolút nem számít. Szabad akaratról és annak következményeiről beszélünk.
2022. szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A sok betegségre mit mond a vallás? Ne értsd félre én hiszek Istenben, de arra, hogy betegségek vannak sok a szenvedés meg nem kaptam megfelelő választ
2022. szept. 18. 01:57
 15/18 anonim válasza:
100%
Kérdező!! Ez olyan mintha csak én írtam volna.. ugyan így gondolom ahogy te. Mondok is egy példát! Anyai nagyanyám (66 évey)egy jó lelkű nagyi aki szeret, mindent megtett értem, kedvencemet főzi gyakran, számíthatok rá bármikor. És beteg évek óta cukros, szívbeteg mostanában sűrűn kórházban van.. a másik nagyanyám az apai meg rosszindulatú, a saját testvérei sem foglalkoznak vele, apumat és anyumat is anno szétszakította, gonoszkodó(68 éves idősebb 2 évvel anyai nagyinál) és semmi baja!! Egy szem gyógyszert nemkell neki szedni, erős egészséges éli az életét pasizik mulatozik,,(papám meghalt 7 éve) ez ellenben az anyai jólelkű mamám mindig kórházban van kezelésekre jár 15 éve már kb
2022. szept. 18. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a meglátásom, hogy az élet (mármint maga a létezés) annyiból áll, hogy megszületünk,felnövünk, túlélünk, szaporodunk (aki akar), meghalunk. Igazából nincs olyan, hogy jó vagy rossz, ezeket az értékeket már csak mi emberek találtuk ki és társítottuk bizonyos viselkedésformákhoz. Ezért vannak a törvények, mert alapból semmilyen "varázslatos isteni büntetés" nem járna a rossz embereknek, hiszen ezek a koncepciók csupán nekünk embereknek léteznek. Elég elb*szott egy világ, de ez van.
2022. szept. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanezek a gondolataim, de próbálok ellene tenni. Az utóbbi években belemerültem a gyermekvédelem témába, na ott aztán vannak olyan rossz dolgok, amiket képtelenség felfogni racionálisan. Pl miért szülnek olyan emberek gyereket, akik nem akarnak róluk gondoskodni,csak bántani tudják? Sajnos ilyen világot élünk.

Én pl próbálok minél jobban belemerülni a témába, mert azt tűztem ki célul, hogy kb 10 év múlva nevelőszülő szeretnék lenni, csakis tini vagy idősebb gyerekeknek, mert ők 'nem kellenek senkinek'. Nem vàrok se hálát, se ajnározást a jótettemért, csak szeretném jobbá tenni ezt a fos, elmebeteg világot. A karmában sem hiszek, túl sok csalódás ért már az életben.

Szerintem az az értelme, hogy a 'végén' úgy gondolj vissza az életedre, hogy te mindent megtettél, ami tőled tellett és jó ember vagy.

2022. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
14-es, a betegségek az ember bűnbeesésének következményei. A bűnbeesés ugyanis hatással volt az egész teremtésre is.
2022. szept. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!