Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi most a kitanult szakmád?...

Mi most a kitanult szakmád? Ha visszamehetnél az időben, másik utat választanál karrier/munka szempontjából? Mi lennél akkor?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is írjatok.

2022. szept. 20. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
0, Szociális terület; 2, Igen, teljes mértékben; 3, Coach-talpreflexológia, amit választanék, egyéniben vinném, de ehhez olyan személyiség is kell. (F40)
2022. szept. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Természettudományos szakon végeztem. Megbántam. Ha újra próbálhatnám akkor programozást tanulnék.
2022. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Orvos vagyok és nem választanék mást.
2022. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3- ezt a 2 éves covid-agymenés után megnyugtató hallani :)
2022. szept. 20. 21:41
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

1. Még nem végeztem (végzős vagyok, de már másodévtől dolgozom). Természettudomány + infó határterület


2. Nem. Nagyon jól döntöttem. Persze majd az idő igazol, de már 18 éves korom óta állandó ez a hivatásérzet, nem inogott meg egyetlen pillanatra sem, szerintem ez így is marad.


21L

2022. szept. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Bányász voltam.

Most már kis nyugdíjas vagyok.

Béla 71

2022. szept. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
El felejtettem írni ha vissza mehetnék az időbe politikusnak tanultam volna.
2022. szept. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

1. Informatikus, ezt négy év gimi után kaptam az érettségihez, lényegében egy bejegyzés az érettségiben, hogy betölthetek vele számítógépszerelői állást. Soha nem dolgoztam benne, nem is akartam, nem is érdekel, utálom.

2. Burkoló, ez nem rossz, a pénz nagyon jó, de nulla tapasztalattal sehova se kellek, úgyhogy itthon, magamnak csinálgatok dolgokat, meg mellékàllàsom volt egy ideig. Segédje voltam egy öreg mesternek. Az jó volt, csak az öreg nyugdíjba ment.

3. Személy- és vagyonőr kombinált fegyverismereti vizsgával. Már masodik éve dolgozom ebben, és nem rossz. Volt egy szar helyem, onnan kiléptem közel egy év után, most még mindig máshol vagyok, utazgatok, őrzök, múzeumba járok, stb. Van előnye is, hátránya is.

A negyedik folyamatban, ha minden jól megy, akkor gépjármű mechatronikai technikus leszek. A sulit a munkám miatt nehezen oldom meg, de tervezem ott hagyni már nem sokára ezt a vándorlàst, es fix helyre menni dolgozni. Jövőre meg elméletileg külsős helyre kell mennünk gyakorlatra, ami fog fizetni, úgyhogy amellett max alkalmiban fogok dolgozni, hogy legyen elég pénzem azért.


Ha visszamehetnék az időben, akkor rendészetibe mentem volna, mert ott már tanulnak jogot, meg az adta akkoriban a legtöbb szakmát. Négy év után két szakma + érettségi, +1,5 év után meg egy harmadik.

A többit azt ugyanígy csinálnám.

Érdekel a jog is nagyon, de erre csak nemrég jöttem rá.

Egyébként voltam már építőipari segéd, takarító, gyári munkás, biztonsági őr, konyhai kisegítő, úszómester, és árufeltöltő is. Legjobb az őrködés volt eddig, de mint írtam ha minden jól megy akkor jövőre váltok, mert mehetek műhelybe dolgozni.

2022. szept. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Laborvezetőként dolgozom élelmiszeriparban, élelmiszerbiztonsági- és minőségi mérnök a végzettségem. Ehhez biológia alapszakot csináltam. Mivel nagyon erős alapot adott, így nem bánom, de választhatnám az ezerszer könnyebb élelmiszermérnöki képzést is, sok stressztől megkímélném magam. De ha nem a bioszt csinálom meg, akkor teljesen máshogy alakult volna az életem, így ugyanígy csinálnék mindent
2022. szept. 21. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Informatika. Változtatnék, de nem azért, mert rossz lenne ez az út nekem, hanem mert pont akkoriban alakították át az oktatási rendszert, és rossz volt átmeneti évfolyamnak lenni, még a régiből és már az újból is kaptunk ezt-azt, rajtunk kísérletezték ki a változásokat. A középiskolában lehetett maradni érettségi után szakmát szerezni 1 vagy 2 évet, jobb lett volna maradni és csak utána felvételizni és a teljesen új rendszerben végigcsinálni a felsőoktatást.

37N

2022. szept. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!