Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges megszűn...

Szerintetek lehetséges megszűntetni vagy csökkenteni a lányokat/ nőket érő zaklatást? És ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon keveset beszélnek erről az emberek, ahhoz képest, hogy mennyiszer történik meg egy lány (akár fiú) életében.

Láttam egy videót, ahol egy lány azt meséli, hogy a villamoson zaklatta egy idősebb férfi. A kommentekben KIVÉTEL NÉLKÜL az összes fiú/férfi reakciója: nem csodálom, örülj neki, én is ezt tettem volna, milyen nagy probléma, túlreagálod stb….

És rengetegen viccelődtek.


Itt elsősorban nem is a zaklatással van a baj, hanem hogy a fiúkkal már fiatal korukban sem értetik meg, hogy ez nem bók és nem esik jól a lányoknak. Vagy hogy hiába ösztönlények a férfiak, könnyebb kontrolálni magukat, mint a lányoknak túllépni egy ilyen traumán.


Szerintem a felvilágosító óra jelleggel kéne a tinédzsereket tájékoztatni a következményekről akár iskolákban.



2022. szept. 21. 18:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem meg rohadtul elfogult vagy, és rohadt nagy kettős mércét tolsz!
2022. szept. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Hát én elsősorban arra a zaklatásra gondolok, amit idegenek követnek el és a megjegyzésektől kezdve fogdosás is lehet. Álszentség azt gondolni, hogy ebbe bárki is beleavatkozik, tekintve hogy hiába közterületen történik, sokszor észre sem veszik. De ha igen, mert velem már történt ilyen, akkor se tesz senki semmit. Arról nem is beszélve, hogy egy férfi előbb meg tudja magát védeni, mint egy mondjuk 20 éves lány egy 50 éves férfitől.
2022. szept. 21. 19:29
 3/30 anonim ***** válasza:
7%

#2:

Már bocs, de ha valaki férfi létére akkora csicska, hogy egy nő simán ennyire ledominálja az utcán, azt én minek is sajnáljam? :D

2022. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
18%
Lehet. Bézbózütővel.
2022. szept. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
63%
Komolyabb buntetes kene.. akkor elmenne a kedvuk. En ha meglatom h egy feher csajszit basztatnak megvedem akkor is ha vegul en jarok szrul
2022. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

Fontos lenne, valóban. Az itteni hozzászólások is elkeserítőek. Az elsőt nem is kommentálom, a második már egy fokkal jobb, de ez a vagy-vagy gondolkodás... A nőket IS és a férfiakat IS érhet zaklatás, és igen, fontos lenne ezt megelőzni. Ám a kérdezőnek abban igaza van, hogy a mindennapok során, idegenektől többnyire nők és lányok szenvednek el ilyesmit.

A négyes válaszoló hozzállása megint csak kétségbe ejtő. Nem, nem a férfi szégyene, ha egy nő (vagy másik férfi) bántalmazza. Azé, aki ezt teszi, és íme, itt a remek példa. A kérdező felteszi egy kérdést a nőkre vonatkoztatva, erre megmondják neki, hogy a férfiaknak is ugyanolyan rossz, majd hozzá teszik, hogy de amúgy mekkora gyászok, ha hagyják, hogy rossz legyen nekik. Meg is érdemlik.

Az megint siralmas hozzáállás, hogy azt zaklatják, aki ribis. Egyrészt, gyakran télen, kabátban, hosszú nadrágban van az illető (sokszor kislány!), akit zaklatnak. Másrészt, az, hogy valakin semmit takaró rövidnaci és topp van, az nem azt jelenti, hogy bárki hozzá érhet. Az csak annyit jelent, hogy ma azt akarta felvenni. Az az ő dolga, a saját keze meg mindenkinek magáé, ettől még nem fogdozgat másokat. Fordított esetben is gáz lenne. De (csak mert a sok okos jön, hogy "höhö, nekem megfoghatják a pipilőmet), mondok egy ilyen példát: csak mert egy férfin rövidnadrág van, nem jelenti azt, hogy egy meleg férfi oda mehet hozzá, és fogdozhatja, vagy megkérheti, hogy szopja le. Ahogyan egy piszkos, ápolatlan nk esetében sem örülnének neki ennyire, akinek kevesebb a foga, mint a szeme, az is rohad, és pár hónapos kosz kukucskál a körmei alól.


Hogy higy lehetne megszűntetni? Oktatással. Jó oktatással. Kicsi kortól kezdve tanítani a gyerekeknek, hogy az ő testükhöz nem nyílhat akárki, és ha megteszi, szólni kell. Amikor szól, akkor reagálni kell. Aztán iskolában tanítani nekik, hogy egymáshoz miért nem lehet bizonyos helyeken csak úgy hozzá nyúlni (ha korábban nem fordult elő, hogy ezt meg kelljen velük beszélni). Folyamatos előadások a zaklatasrol, annak formáiról, egymás segítéséről és amikor valaki szól, akkor valóban kezelni kéne a helyzetet. Folyton, újra meg újra, beszélgetős, vitaindítós szituációs játékok kellenének, egészen az érettségig. Na meg példamutatás.

De ez csak álom, ilyen fölösleges dolgokra nincs idő, szoros a NAT, és fontosabb visszaböfögni a tankönyvi szöveget.

2022. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 020310192051759397 ***** válasza:
68%
Szerintem nem.
2022. szept. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
18%

Talán ha az utcán nem öltöznének olyan kihívóan mint egy sarki ribi, akkor nem vonnák magukra annak a figyelmét is aki már 20 éve impotens.

Ez kb ugyanolyan mint amikor valaki bemászik az oroszlán ketrecébe és az oroszlánt okolják, ha baj történik vele.

2022. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%
A fiúk megnevelésével még ivarérett koruk előtt
2022. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

#10 Mondd ezt a 10 éves kislánynak. Vagy a terhes anyukának, vagy az érettségiről jövő diáknak, aki előírt öltözékben van.


Látszik, hogy el sem olvastad a kb. egyetlen jól kifejtett értelmes választ. Ő is leírta, hogy teljesen mindegy hogy vagyunk öltözve, bokáig érő téli kabátban, vagy 40 fokban egy rövid nadrágban.

Ezért léteznek bizonyos “múzeumok”, arról hogy mit viseltek szexuális erőszakot átélt gyerekek, felnőttek, CECSEMŐK. Nézz utána!


És ki kérem magamnak, normálisan öltözködöm, utálom a kivágott ruhákat, mégis zaklatnak. Nem nézek ki úgy, mint egy sarki ribi.

2022. szept. 21. 20:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!