Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha megszüntetnék az átalánydíj...

Ha megszüntetnék az átalánydíjas gázszámlákat a lakótelepi lakásokban, és gázórákat szerelnének fel, mennyire lehetne csökkenteni az ország gázfelhasználását?

Figyelt kérdés
Egyáltalán lehetséges lenne ez? Tudom, hogy sok pénzbe is kerülne.
2022. jún. 3. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:

NEM, semmivel sem fogy kevesebb gáz, ha az aktuális fogyasztást fizetik, és nem átalányt. Egyedül a kiskeresetü emberekkel tölnál ki, mert nekik sokkal problémásabb a téli magas fogyasztást egyben kifizetni, mint szétorsztva egész évre.


De érdekelne, milyen elképzelés alapján fogyna kevesebb gáz ilyen módon - fözni, füteni kell.

2022. jún. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor korlátozzuk kizárólag a gáztűzhelyre. Nálam csak erre van átalány, így gondoltam, nem tudtam, máshol mire vonatkozik. Bár jobban belegondolva így a pazarlás sem lehet olyan nagy.
2022. jún. 3. 14:34
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Mi az hogy általány díjas? És hogy hogy nincs gázórád? Én is lakótelepi lakásban lakok. Ráadásul Budapesten. És igen is van saját gáz óra a lakásban. Negyed évente jön a gáz számla. És minden évben egyszer, decemberben jönnek gáz órát olvasni. Illetve, gáz óra le olvasás címnen le fényképezik az egész gáz órát, úgy hogy a számlapja jól olvasható a képen is.
2022. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Ezek szerint ez nem annyira általános, ez jó hír. Én negyed évente kb. 2800 Ft-ot fizetek egy 3 rózsás gáztűzhely után (kis lakás), a 4 rózsás (nagy lakás) egy kicsit több.
2022. jún. 3. 14:47
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Még nem láttam olyan lakótelepi lakást amiben ne lett volna gázóra ha be volt vezetve a gáz.
2022. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megint egy kötekedő hozzászólás érdemi válasz helyett. Esetleg te is tájékozódj, ha érdekel a kérdés.
2022. jún. 3. 15:08
 7/10 A kérdező kommentje:

"Azokban a lakóépületekben, amelyekben a szolgáltatott földgáz mérése lakásonként nem megoldott, a fogyasztott földgázért lakásonként, a lakás típusa (szobák száma, ebédlő/étkező) és a beépített gázfogyasztó készülék (főzőláng száma, sütő típusa) alapján kell átalánydíjat fizetni. ..."

[link]

2022. jún. 3. 15:11
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Vannak olyan, általában panel lakások, ahol a gáz felhasználás kizárólag a tűzhelyre korlátozódik, mivel a fűtést távhővel oldják meg. Attól hogy valaki nem látott ilyet, még létezik. A szobák számából és a tűzhely típusából számolják ki az átalány díjat.


Az eredeti kérdésre pedig, azt mondom hogy szinte kivitelezhetetlen és teljesen felesleges lenne. Gáz tervet kell készíteni, illetve az engedélyeztetni. A gázmérő kötést szabványok szerint kell kialakítani. És a tulajdonosoknak is be kell adni, hogy ez miért lenne jó. Szerelési költségekről pedig még is beszéltünk…

2022. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Budán, a Kelenföldi lakótelepen távfűtes van. Gáz csak a konyhában van, arra megy az átalány. Csak villanyóra van a folyosón, egy szekrényben.
2022. jún. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. jún. 3. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!