Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Otthagynátok a sulit vagy befejeznétek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni.

Szóval egy 20 éves fiú vagyok, tavaly érettségiztem. Nem tanultam tovább egyetemen, egyrészt mert nem volt semmihez kedvem, másrészt nem tartottam magam "alkalmasnak" az egyetemi élethez, a tempóhoz, a követelmények sokaságához stb. Viszont egy szakmát kiakartam tanulni, ez végül a szakács lett. Ez szinte a semmiből jött, nemigazán érdekel a főzés, a vendéglátás. 2 éves a képzés, duális rendszerben (egy hét suli, egy hét gyakorlat az adott képzőhelyen), még 7 hónap van hátra. Az utóbbi időben a munkahelyemen nagyon bunkók lettek az emberek, piszkálnak, csicskáztatnak stb. emiatt rengeteget szorongok, szinte már gyűlölök oda járni. Szakképzési munkaszerződésben vagyok, amit bármikor fellehet bontani. Valószínűleg más étterem, vendéglátó egység nem fogadna (rezsi, magas élelmiszer árak), a suliban viszont van gyakorlat (kérdéses, hogy én mehetnék erre, mivel felnőtt képzésben vagyok).

Maga a szakma nem nagyon tetszik, itthon elfőzögetek, a szüleim szerint jól főzök. Idén vagy jövőre szeretnék egyetemre menni. Vendéglátásban pedig nem szeretnék dolgozni. Otthagyjam vagy ha már elkezdtem akkor befejezzem? Ti mit tennétek a helyemben?



2022. szept. 28. 20:00
 1/9 Noren1989 ***** válasza:
100%
Ezt simàn skippelném, de elgondolkoznék, h mi érdekel igazàn...
2022. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Én befejezném, még talán jól jöhet. Lehet, hogy lenne olyan környezet, ahol egészen más képet mutatna magáról ez a szakma.
2022. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kérdésekre csak te tudsz felelni, senki nem tudja a helyzeted. Amikor én voltam hasonló szituban, akkor én otthagytam, mert egyáltalán nem érdekelt. Viszont nagyon sokáig tartott és erősen szpnom kellett, míg megtaláltam mi érdekel és elindultam abba az irányba.


Amolyan biztonsági hálónak jó lehet megcsinálni, hasznos is igazából, azt mondod jól is megy. Ha nem rühelled, a mindennapi életben is tudod használni a vele járó tudást. A szorongásod is csökkenhet, ha van valami a kezedben, mert enélkül most hiába mész egyetemre, ugyanúgy kilátástalanságot fogsz érezni. Sőt, még nagyobbat, mert még hosszú évek míg abból lesz valami eredmény. Illetve semmi nem garantálja, hogy aztán azt is befejezed, pl. rájössz közben hogy az sem érdekel és kibuksz.


Ugye sajnos ez ott lett elrontva, hogy elkezdted úgy, hogy nem is érdekel, pedig volt választási lehetőséged. Esetleg azt lehet, hogy nézel másik szakmát amit csinálnál is és azt lenyomod 2 év alatt, utána egyetem. De erre mondtam, hogy ezt te tudod, nem látunk bele az életedbe.

2022. szept. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Én befejezném.

Ha nem fejezed be akkor úgy ment el az elmúlt 1 éved, hogy nem kapsz érte semmi papírt. Később meg lehet hasznodra válik, hogy van eg yilyen végzettséged.

Érdemes több lábon megállni manapság, ahhoz viszont kell a papír is, nem elég ha értesz hozzá. Legalábbis bizonyos szkamákban így van és sztem a szkaács pont ilyen.

2022. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Csináld végig. Párhuzamosan alaposan ézz utána, mi érdekelne.
2022. okt. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigi szenvedésed hiábavaló volt ha most feladod. Szoritsd össze a fogad,csináld végig! Büszke leszel magadra utána. És ez amúgy egy jó szakma, 400-500 nettót meg tudsz vele keresni majd, és egyáltalán nem minden étteremben bunkók. Sajnos rosszat találtál. Egyetemen pedig van egy csomó ertelemtlen szak amit hiába végzel el utána nem lesz munkád vagy korántsem olyan bérért mit egy jó szakmával. Egyetemre akkor menj ha van konkrét terv célod, ne azért mert hátha ott nem bantanak
2022. okt. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Mindenképpen megcsinálnám. Nem értek hozzá, csak ötletetek, de mindenképp muszáj hogy vendéglátásban szerezz gyakorlatot? Nem tudsz elmenni valami iskolához, kórházhoz? Csak kérdem.

Azért is csináld meg, mert a diákmunkák egyetem alatt elég gázosak. Ha 1500-as órabért kapsz, azért épphogycsak sz{pnod nem kell. Viszont végzettséggel eggyel magasabb kategóriát kepviselsz, eggyel jobb lehetőségeid vannak. És oké hogy nem szereted a vendéglátást, de jobb mint aprópénzért ruhát pakolni és csicskást játszani a H&M-ben...

2022. okt. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Befejezném, mert már egy csomó időt beleöltél, és kár lenne már ott hagyni.
2022. okt. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%
remélem otthagytad a francba, Kérdező.
2023. febr. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!