Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A s zemelyi igazolvanynal...

A s zemelyi igazolvanynal mikor szavazta meg a magyar nep,h kotelezo legyen az ujjlenyomat hozza ?

Figyelt kérdés
Miert kezelnek minket bunozokent?

2022. szept. 30. 02:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
74%

Miért kellett volna erről szavazni?

Vagy azt hiszed, a vasúti nyomtávtól a hálózati frekvencián át a gyalogátkelőhelyek szélességéig minden szakmai döntést népszavazásnak kellett volna megelőznie?

Jött egy új, eddig nem volt technikai lehetőség, nyilván mérlegelés alá vették a költségeit, a várható hátrányait és hasznait.

Az biztos, az én ujjlenyomatomat nem fogják megtalálni betörési helyszínen, ám ha a nálam kárt okozó, egyébként priusz nélküli emberhez ez az adatbázis vezet el, roppant elégedett leszek.

2022. szept. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
62%

Rengeteg olyan bűneset van, ahol megvan az elkövető ujjlenyomata, csak épp nem tudják senkihez sem kötni, mert nincs benne az adatbázisban.

Hát most így bőven könnyebb lesz hozzákötni emberekhez az elkövetett bűnöket.

AKi nem bűnöz, annak nincs mitől félnie.

2022. szept. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
33%

Ilyen alapon nyomkövető, lehallgató, blokkoló és egyéb chipet is ültethetnének minden emberbe, mondván "AKi nem bűnöz, annak nincs mitől félnie."

Egyébként felhúz egy kesztyűt a bűnöző és meg van oldva.

Ti tényleg az hiszitek, hogy ez bűnözők ellen lett kitalálva?!

2022. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
31%

Öhm, nem, a nyomkövetés akármikor aktiválható, az ujjlenyomat meg ha nincs ott akkor nincs ott.

Ráadásul mint többen írták, nem kötelező.

Te tényleg azt hiszed, hogy ezzel... mit is tudnak csinálni?:D

2022. szept. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
28%

"Ilyen alapon nyomkövető, lehallgató, blokkoló és egyéb chipet is ültethetnének minden emberbe, mondván "AKi nem bűnöz, annak nincs mitől félnie.""

Nem éppen, hiszen a nyomkövető benned van, akkor is, ha semmi rosszat nem teszel, ha akarod, ha nem. Az ujjlenyomatod viszont csakis akkor lesz a bűntény helyszínén, ha te bizony ott jártál.

2022. szept. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

A cikk szerint tavaly augusztus óta kell az ujjlenyomat is.

[link]

2022. szept. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Nem tudtok olvasni?? Oda van irva a hivatalos oldalon,amit belinkeltem,h kotelezo az ujjlenyomat.
2022. szept. 30. 12:58
 18/32 anonim ***** válasza:
24%

Valóban kötelezően megkövetelik már jó ideje.


"Az ujjlenyomatod viszont csakis akkor lesz a bűntény helyszínén, ha te bizony ott jártál." Kivéve, ha valaki odateszi. Bűzözőéknél egy bevett taktika, hogy tárgyakat visznek a tetthelyre, félrevezetés céljából.

2022. szept. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
60%
Én talán 2 éve volt, hogy meg újítottam és nem volt kötelező nem is éltem vele.
2022. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Két éve még nem kellett, tavaly változott.
2022. okt. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!