Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most hogy is van ez a személyi...

Most hogy is van ez a személyi igazolvány újjlenyomat dolog?

Figyelt kérdés
Nekem még a régi személyi igazolványom van és most egyik ismerősöm csináltatot újat és neki és újjlenyomatot vettek tőle .Ha most nekem is kell újat csinálnom és megtagadom ezt akkoris megcsinálják az igazolványt?
2022. márc. 21. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Megcsinálják, de akkor utazni nem tudsz majd vele. Határátlépéshez kell a biometrikus adatos igazolvány.
2022. márc. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem kötelező, ha kéred nem lesz rajta személyi chipjén. Határon semmit nem számít hogy van-e vagy nincs biometrikus adatod.
2022. márc. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Személyazonosító igazolvány igénylésekor 2021. augusztus 2-tól már kötelező az ujjnyomat.


2021. augusztus 1-ig vissza lehetett utasítani az ujjnyomatvételt. [link]

Az akkori jogszabályállapot elérhetősége: [link]


Azóta már megtagadni nem lehet az ujjnyomatadást, csak akkor nem vesznek, ha fizikai akadálya van.

A módosított, jelenleg hatályos jogszabályrész: [link]

A jelenleg hatályos jogszabályszöveg elérhetősége: [link]

2022. márc. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én mostanában csináltattam új személyt és megkérdezték, hogy akarom e az ujjlenyomatot is hozzátenni. Nem volt kötelező.
2022. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Remek tőlem nem kérdezték meg
2022. júl. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Most már kötelező az ujjlenyomat, ha az ember meg akarja újítani.

A rohadék rendszer kizsarolja, miközben sokszor elemi informatikai műveletekre képtelenek a hivatalok, pl. iratmegküldés.


Nem tudom, hogyan lehetne kikerülni.

2022. szept. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 DR. Árva válasza:
Engem nem zavar az ujjlenyomat hatósági letöltése, viszont vicces, hogy abban a budai okmányirodában, ahol jártam, nem tudtàk levenni azt, arra hivatkozva,hogy "a Covid után rendszeresen elkopik a sok fertőtlenítés miatt az ujjlenyomat". Ez után adtak egy papírt amire ez rá volt kézzel írva, mondván menjek el a családorvoshoz és kérjék tőle egy hivatalos, lepecsételt papírt. Az orvos nem volt meglepve, elkészítette a papírt, amit az okmányirodában át is vették és szó nélkül elkészítették az új szemèlyimet. Hab a tortán, a mellettem ülő úgyfèl elmondta az úgyintézönek hogy most jött Németországból ahol lakik és ott az ottani gép le tudta olvasni a kezéröl azt az ujjlenyomatot amelyről itt az ügyintéző neki is papírt adott, hogy nem létezik...brávó, ez még nem Európa!
nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem mai kérdés, de lehet kérni ujjlenyomat nélküli személyit is, csak akkor 1 év az érvényessége.

Egy masszőr ismerősömnek se volt levehető ujjlenyomata egyébként, ő neki beírták ügyintézési megjegyzésbe ezt és kapott hosszabb érvényességűt. (6 év talán)

nov. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Előzőtől kérdezném:

Te azt írtad lehet kérni. Magyarul akinek van, de nem szeretne adni, az kaphat egy évre vagy nekiállnak forszírozni?

márc. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell megindokolni

#8

márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!