Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki merjek menni Ausztriaba...

Ki merjek menni Ausztriaba nyelvtudas,penz es ismeros nelkul dolgozni? Ha pozotivan allok hozza ugye nem lesz baj? 23L

Figyelt kérdés

Nincs ertelme itthon maradnom

Nem erdekel ha sirni fogok minden nap az elejen mert bantanak vagy mert nehez a munka! Ki fogom birni. Szobalany munkarol van szo.

Ha kitarto leszek es pozitiv ugye nem lesz baj?

Penzem sincs, tehat penzem sem lenne fizetesig, ugy gondolom emiatt is kitartas lenne bennem!!

Ha lenne ertelme itthon lennem nem gondolkodnek ilyenen, de igy, hogy nincs valamit csinalnom kell..


2022. okt. 6. 23:09
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%

20.Nevetséges az a 1200€ már minimum 1500€ kellene fizetniük +szállás és étkezés.

Aki valamennyire tud németül is az 1800-2000€ keres már pl Innsbruckban.

2022. okt. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát ott lehet így van. Ausztriában , Welsben élünk. Itt nincs így.

Nyelvtudas nélkül 1200euro amit fizetnek.

Évekig csináltuk mi is.

Anyum most ment át Vasútállomásokat takarítani, oda kell az alap nyelvtudás, ott fizetnek is mar 1900 eurót.

De szallast ők sem adnak.

2022. okt. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom hol fizetnek vasútállomás takarítónak 1900 Eurot…

Én könyvelési asszisztensként keresek 2000 Euro-t…

2022. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősök nelkul sokkal messzebb költöztünk.

DE! nyelvtudas nélkül meg nyaralni sem mennék idegen országba nemhogy dolgozni.

Van tobb tapasztalatom olyan emberekkel akik nyelvtudas nélkül voltak külföldön. Nem leanyalom.

Főleg az az ismerősöm akinek kb leszakadt az egyik lába, a korhazban meg nyelvtudas!! és megbízható!! fordito nélkül aláírt egy német papirt misterint nincs semmi kovetelese a munkaadó felé. Se láb, se biztosítás, se penz...

A pénz meg ismet kérdés. Első fizuig lakni es enni is kellene. Plusz nem árt ha van boven tartalék.

2022. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

19-es vagyok.

Ugye ezzel az is a baj még,hogy mi lesz ha tényleg nem jön be a munka vagy nem felelsz meg?

Ha kirúgnak akkor nem lesz többé szállásod, de bejelentett lakcím nélkül pedig új munkát sem tudsz keresni mert ahhoz,hogy dolgozz lakcím kell.

De ahhoz,hogy lakcímed legyen kell,hogy legyen egy munkaszerződésed.

Ez egy ördögi kör…

2022. okt. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

23as

A fizikai munkát mindig jobban megfizetik általában

Anyum vasútállomást takarít, nem egy nehéz meló de ott nincs hétvége és ünnep nap.

3 nap meló 2 szabad

Mindegy hogy ünnep van e

Bár ha ünnep nap bele esik akkor 2000 - 2100 körül van a.fizu

Nem csak Welsben kell takarítani hanem.menni kell környező városokba is, falukba is saját autóval

De mondom kell az alap német és saját autó

Párom szinten Welsben dolgozik, hús üzemben

Az már nehezebb meló de neki nincs is nyelvtudása, ő kap 1700-1800 körül

2022. okt. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
14%
Ausztriában szobatakarító-fiúként kezdtem, nulla német tudással, ismerős nélkül, szintén csak angollal. Nyilván láttam ki mennyit dolgozik, velem nem csináltattak minden szart meg, mert nem hagytam. Olyan meg, hogy nem fizetnek ki egy hónap után, totális baromság. Otthon se dolgozol szerződés nélkül, nem. Csodálkozok, hogy így át lehet egyeseket b.szni...bár fura, hogy nem tűnik fel hogy, halló szerződés nélkül vagyok itt...? Ha van szerződés, van bér is, sőt itt a próbanapokat is kifizetik.Én még mindig itt vagyok, igaz azóta megtanultam munkában, meg otthon németül és váltottam egy jobban fizető munkahelyre. Szerintem, ha valaki talpraesett, bármit meg tud csinálni. Akik meg itt hápognak, hogy jaj mi lesz ha nem jön be a munka, meg így úgy amúgy, szerintem fogalmuk sincs az osztrák munkaerőpiacról. Ha nem jön be az egyik hotel, ottvan millió másik, vagy gasthaus, vagy akármi, gyártósoros meló bőven 1600 euro fölött. Itt csak az nem talál munkát, aki nem akar. Van munka f.szig, és a legtöbbhöz alig kell nyelvtudás. Az új munkahelyemen is van egy pék, aki 8 év kintlét után sem tud úgy németül, mint én 3 év után(rám könnyen ragadnak a nyelvek) mégis keres 2000 euron felül(Linz). Szóval kérdező, nyugodtan menj, amíg még eljön az utazás ideje, tanulgass egy picit németül, legyen valami pici alapod. Vesztenivalód úgysincs.
2022. okt. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
23%

Igen utolsó te észlény.

Csak addig hol lakik amig fel nem veszik?

Ha esetleg errol a helyrol elkuldik par heten belul es nincs penze akkor hova az anyamba megy?

Ennyire ne legyel mar buta.

2022. okt. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

21-es vagyok, mi rosszat mondtam?? Csupán leírtam az igazat és a tapasztalatot.


22.Lehet hogy Welsben csak 1200€ adnak azon a helyen amiről te tudsz, de azért a pénzért mostmár nem kell annyira messze menni a magyar határtól.

Egyébként te is tudod nem messze van Linz, ott azért jobb a helyzet fizetés ügyileg gondolom, aki keres az talál csak nem szabad feladni.


Pár éve Grazban találkoztam egy magyar ürgével, semmilyen idegen nyelvet nem tudott elég sokáig, aztán valamennyi rá ragadt, de egyébként félig magyar főnöke volt.

Az ürgének annyi volt a dolga hogy járta gyalogosan és tömegközlekedéssel az ő kis körzetét Grazban, aztán ahol megtelt a nagy kuka hívta a főnökét, majd ment tovább és ezért akkor kapott 1200€ napi 6-7 órát dolgozott.

Igazából ez csak érdekességként írtam le, gondolom azóta már többet keres.

Persze vannak olyan helyek mint Magyarországon is ahol hülyének vagy nézve, de aki keres és nem adja fel az fog találni is egy nagyjából jó helyet.

Olyan helyre kell menni dolgozni ahol adnak szállást és étkezést is.


Egyébként kérdező semmi nélkül eléggé kockázatos ki menned.

Azt hinné az ember hogy egy kis angollal el boldogul az ember amihez szerencse kell,jobb híján Angliában valószínűleg el tudnál boldogulni de Ausztriában már más a helyzet.

Sokkal rendesebbek veled az emberek ha tudod a nyelvüket.

Jobban jársz ha tanulod a nyelvet és mellette össze szedsz valamennyi induló pénzt.

Jövő nyáron sokkal jobbak lesznek az esélyeid, ha esetleg ki tesznek az utcára akkor nem fagysz meg kint télen.

Addig is kitartás.

2022. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Konyhan enis tudok melot, de szallast nem. Mire azt kiperkalod meg az alap dolgokat magadnak kb ugyanott vagy mintha itthon keresnel 200-300at. A melo szivas es ismerkedni is joval nehezebb lesz mint itthon.
2022. okt. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!