Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban stresszesebb lenne...

Valóban stresszesebb lenne egy munka, mint egy egyetem?

Figyelt kérdés
Sokan mondják ezt, én nem így élem meg végigstresszeltem a gimit és az egyetemet is hatalmas lelki terror volt ez nekem, sok kudurccal, örömmel és megaláztatással. Nem volt könnyű egyáltalán, sokszor úgy volt, hogy feladom. Nem volt egy könnyű szak. Már egy ideje dolgozok és nem élem meg annyira rosszul, mint a tanulós éveimet, sőt kifejezetten szeretem. Több embertől hallottam, ha elmondtam, hogy hogy vagyok egyetemistaként csak legyintett és azt mondta, hogy várjak majd meglátom, ha elkezdek dolgozni, hogy mi az a stressz, úgy érzem most megnyugodtam, jó helyen vagyok és nem értem miért gondolják ezt az emberek. Egy egyetem is lehet rohadt nehéz és lelkileg megterhelő, nem? Ki hogy gondolja?

2022. okt. 11. 15:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Általában igen, stresszesebb. Főleg mert akkor már gyakran neked kell eltartanod magad, esetleg családot is. Erre is gondolni kell, ha esetleg ott nem úgy mennek a dolgok.
2022. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az egyetem sokkal stresszesebb volt.
2022. okt. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem azért stresszesebb mert a munkahelytől az életed és a megélhetésed függ.

Jól kell teljesítened azért, hogy kitudd fizetni a számlát, hitelt..hogy ne csődölj be.

Szerintem ezért stresszesebb.

2022. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Nekem egyetem stresszesebb volt, építészmérnökként. Állandó stressz, hajtás, amíg nincs meg a diploma addig egy "segédmunkást érek". Most a munkahelyemen egyáltalán nem stresszelek, ha hibázok lecsesznek, ha sokat hibázok akkor meg max. kirúgnak. De nem is nagyon hibázok mert egyszerű a munka.
2022. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az egyetem és az azzal járó rendszertelen, kilátástalan, csóró életmód sokkal szarabb volt.


Munkában alapból az első perctől kezdve pluszban voltam agyagilag, az ad egy mentális egészséget, hogy tudod, nem nélkülözöl. Idővel lett megtakarítás is, most már saját lakás mellett is figyelek, hogy mindig legyen annyi tartalékom, amiből pár hónapig megélek.


Alapból munkában nincs akkora nyomás, simán lehet váltani, nem olyan egy lapra dolog, mint az egyetem.

2022. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

Egyetemen azért könnyebb lelkileg mert ott mindent magadnak csinálsz. A te döntésed, te felelősséged, pont.

Csak egy NEPTUN kód vagy. Fogalma nincs a tanárnak hogy az 1-2-300 emberből pont te 14/14 vagy 14/0 előadáson voltál bent.

A te diplomád lesz amibe te döntöd el hogy mennyi munkát raksz.

Én éppen gyógytornásznak tanulok. Eldöntöttem hogy a pszichológiát és a szociológiát elég kettessel megugranom. Az anatómia és mozgásvizsgálat csillagos ötös kell hogy legyen, de ha minden kötél szakad is legalább egy négyes.

A többiből meg tanulok becsülettel, és ahogy sikerül.

És ki szól bele? Viszonylag sok időm van (pedig 11 tárgyam van), hetente járok haza Szegedről 3 napra Pestre, és semmi stresszt nem érzek.

Munkában nagyon rossz volt. Egy évet segédápoló voltam egyetem előtt, mert tudtam hogy eüs akarok lenni, de nem voltam biztos benne hogy melyik szak. Ezért ahhoz hogy eldöntsem, élesben akartam látni mindenkit. Gyűlöltem. Nem a munkát, hanem a kollégákat. Kiégett, "40 éve nővér vagyok szóval mindent tudok" típus. Nem szerették a fiatalokat, ha egy-kétszeri elmondásból nem értettem meg valamit úgy, hogy egyébként 0 elméleti és gyakorlati tudással mentem oda, passzív-agresszív módon bántottak. Egy hónap alatt kiölték belőlem a lelkesedés, oda se mentem pl egy vérvételhez vagy kötözéshez megnézni, csak a saját feladataikat csinálgattam, lehetőség szerint egyedül. De a munka hasznos volt és sokszínű, a betegeket szerettem és jó volt a pénz, szóval maradtam.

Szóval nekem egyenlőre a suli javára dől a mérleg, de valószínűleg amint elkezdek a nekem való szakmámban dolgozni, mások lesznek a tapasztalataim.

2022. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyámék mondták mindig, a "majd ha felnőtt leszel, majd akkor megtudod" szöveget. Mindkettőjük alacsony végzettségű volt, anyám minimálbéres, apám segélyes.


Dolgozom 6-7 éve de még mindig nincs "majd megtudod" érzésem. Nyilván dolgozni kell, vannak kötöttségek, nehéz napok, de cserébe sokkal jobban beoszthatom a szabadidőmet és az életemet magamnak.

2022. okt. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem milliószor stresszesebb volt az egyetem mint a munka.
2022. okt. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem teljesen munkahelyfüggő. Ha olyan pozícióban dolgozol, ahol nagy a felelősséged, az nyilván sokkal stresszesebb. Vagy ha a kollégák/ügyfelek kikészítenek. Nekem is összességében az egyetem volt a rosszabb, de csak azért, mert sosem maradtam olyan munkahelyen, ahol nem éreztem jól magam. De nem mindenki tud ilyen könnyen váltani, meg eleve lehetnek olyan munkakörök, amik akkor is stresszesek, ha minden kollégád és a főnököd is egy angyal.
2022. okt. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy munkahelyre nem kell annyit tanulni mint egy egy vizsgára.

Nalunk olyan kemény volt, hogy mindenki vért izzadt, a végére lemorzsolódott az osztály fele, és csak 40 en kaptuk meg a diplomát a 80-ból, a többiek az elején, évközben szépen elpárologtak.


Aztán beülök az első munkahelyekre ide kattint oda kattint itt lehúz egy listát azt továbbítja, meg ennyik a feladatok.

Deriválás integrálás matrixok?

Nem kattints húzz es ezért kapsz fizetést :D

2022. okt. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!