Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban stresszesebb lenne...

Valóban stresszesebb lenne egy munka, mint egy egyetem?

Figyelt kérdés
Sokan mondják ezt, én nem így élem meg végigstresszeltem a gimit és az egyetemet is hatalmas lelki terror volt ez nekem, sok kudurccal, örömmel és megaláztatással. Nem volt könnyű egyáltalán, sokszor úgy volt, hogy feladom. Nem volt egy könnyű szak. Már egy ideje dolgozok és nem élem meg annyira rosszul, mint a tanulós éveimet, sőt kifejezetten szeretem. Több embertől hallottam, ha elmondtam, hogy hogy vagyok egyetemistaként csak legyintett és azt mondta, hogy várjak majd meglátom, ha elkezdek dolgozni, hogy mi az a stressz, úgy érzem most megnyugodtam, jó helyen vagyok és nem értem miért gondolják ezt az emberek. Egy egyetem is lehet rohadt nehéz és lelkileg megterhelő, nem? Ki hogy gondolja?

2022. okt. 11. 15:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

Dettó. Van diplomám, a szakterületemen dolgozok... ééés eddig a leg-leg-legjobban akkor kápráztattam el a főnököm mikor megmutattam neki az MS excel transzponálva beillesztés funkcióját (középsulis anyag). :DD


Az egyetem egy rémálom volt, melóban is vannak húzósabb napok néha, de wellnesshétvége a tanuláshoz képest.

2022. okt. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

#11 vagyok

Mármint az eleje a #10-esnek akart menni :)

2022. okt. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmik nálunk is vannak.

Mikor pl attól hűltek el, hogy én voltam az egyetlen aki tudott egy duplakifizetésről, ők meg már mindent nyomoztak mi hol van elcsúszva és feladták.

(Sima bankszámlatörténet nyomonkövetés)


Vagy amikor a gyárban olyat gyártottak újra amit már múlthéten elvitt a kamion, és nagy gőzzel ugyanazt állították elő többmillios tételben, én(a pénzügyes, akinek csak gépen van köze az áruhoz/készletekhez, szinte azt sem tudom hogy néz ki a valósagban)csak úgy mellékesen megjegyeztem a csopveznek, hogy amugy senkit nem zavar, hogy ezt már ki is szállítottuk és ujratermeljük, újabb megrendelés nélkül?


A főnököm aki előtte csak szidott, mikor ezt megtudta h megmenteztem neki pár milliót, csak rámnézett elismerően de nem szidott már utána.(ja mert csináltam amugy olyan bakikat hogy bevittem vmit 2050. évre, amit nem lehet kiszedni a rendszerből, és 2050-ig fogjuk ott nézni, és úgy ilyeneket nehezen viselt. De amugy nagy hibáim nem voltak csak ilyen "szépséghibák".

2022. okt. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Mikor tanultam és dolgozni kezdtem, a munka volt stresszesebb, de csak azért mert ott többet kellett tudni sokkal. (Mintha 2-3 évvel előrébb lennék a tanulmányaimban)

Most már belejöttem a munkába, az egyetemmel egyenlően stresszes.

2022. okt. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%

Az egyetem nekem is sokkal stresszesebb volt. A munka után fáradtan hazafelé sokszor eszembe jut, hogy ha hazaérek, pihenhetek, nem kell csinálnom semmit, nem kell leülni tanulni, nem lesz bűntudatom, amiért nem a sorakozó kötelezőket olvasom.

A munka egy idő után ismétlődik, egy pár év után mindenfélét láttál és már az számít, hogy mit tudsz és nem egy vizsgabizottság próbálja kideríteni, hogy mit nem tudsz.

Egyetemen este és hétvégén dolgoztam, szóval most szabadidőm is több van.

2022. okt. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem stresszesebb. Egyetemen muszáj volt csinálni és elérni a mérföldköveket különben ugrott a végén a diploma. Ha egy vizsga nem sikerült, nem sok lehetőség volt próbálkozni, és nehezek voltak a vizsgáink. Nagy kő esett le a szívemről, amikor végre megvolt a papír. Ehhez képest eddig még minden munkahelyemen könnyebb volt teljesíteni, mint a fő tantárgyaknál, bármikor válthatok, ha nem tetszik stb. Ami nehéz a munkahelyen, hogy nem objektív az értékelés, hanem bejön már a nyalás is, mint szempont (én nem veszek részt ebben).
2022. okt. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%
Sztem egyik se stresszes 😀
2022. okt. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
34%
Az egyetem nekem stresszesebb volt, ott is hagytam a fenébe. Most egy jól menő vállalkozásom van, egy jó szakmával. S már most, 30 évesen mérföldekkel többet keresek a sok pökhendi, arrogáns, rosszindulatú, semmirekellő egyetemi tanárnál. S érdekes módon, mióta nincs egyetem, nincsenek EÜ problémáim. Erről ennyit.
2022. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi nem tetszett 84 százalékos? Csak nem magadra vetted? Tán nem egy egyetemi "tanár" vagy? Hát, akkor úgy köll neked. 😂
2022. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Az lenne
2022. nov. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!