Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tanácsolnátok egy olyan...

Mit tanácsolnátok egy olyan embernek aki nem tud hosszan beszélgetni senkivel?

Figyelt kérdés

Ma is például a suliban kérdeztek tőlem a többiek pár dolgot és utána véget ért a beszélgetés.Megkérdezték,hogy mi a horoszkópom és,hogy mit gondolok a szűzekről(még mindig horoszkóp),én az első kérdésre mondtam,hogy oroszlán,a másodikra nem tudtam semmit se mondani mivel nem hiszek a horoszkópban és így nem vagyok benne jártas,így csak az egyik lányra rábámultam akivel beszéltem.


A szünetekben csöndben ülök vagy az udvaron vagy az osztályban és gyakorizok és zenét hallgatok.(Csak az udvaron hallgatok zenét,mivel nem akarom,hogy megtudják a többiek,hogy kb. egész nap csak ugyanozokat a zenéket hallgatom újra meg újra,bár lenne ha jól becslem nagyjából ezer zeném.Mármint szó szerint ezer és szerintem van az még sokkal több is.)Nem szoktam akkor sem odamenni hozzájuk,mivel tudom,hogy csak csöndben ülnék mellettük és nem tudnék miről beszélni velük és be kell látni,hogy az elég ijesztő,ha valaki éveken át csak csöndben ül melletted és csak bámul.Lehet,hogy ezért vesztettem el két barátomat.Ővelük se tudtam beszélgetni,csak hallgatni tudtam őket.


Meglepő módon az osztályfőnökömmel eltudok beszélgetni,talán azért,mert ő olyan dolgokat kérdez tőlem amik jobban kifejthetők vagy talán a témáink mélysége miatt.(Igaz,hogy évente egyszer van olyan,hogy elkezdünk beszélni hosszabban,de olyankor órákon át beszélünk.De ő vele mégse barátkozhatok össze,hisz ő a tanárom és szerintem ő ugyanígy gondolkodik.Fura lenne az egész szerintem.Ő egyébként kb. 10 évvel idősebb nálam)


Azt figyeltem meg egyébként a nálam idősebb embereknél,hogy ők valahogy tudják irányítani a beszélgetést és mégha csak röviden is,de valamit tudok válaszolni nekik és ezekből a rövid válaszokból ki tud alakulni egy fél órás beszélgetés.


Voltam pszichológusnál is és ő azt mondta,hogy nem mindenkivel tud mindenki elbeszélgetni.Meg kell találjam azt az embert akivel lesz közös témám.De én ezt nem érzem megoldásnak(Nem emlékszem már,hogy folytatódott a beszélgetésem vele,mivel már kb. egy éve mondta ezt.Vele is csak azért tudtam beszélgetni,mert mindig volt egy kérdése.),hiszen az nem jó,hogyha csak pár emberrel tudok beszélni.Ez amúgy a társkeresést is ellehetetleníti,hisz annál is csak a néma csönd lenne.


És hogy milyen belülről?Hallom amit mondanak,de nem jut eszembe semmi amit mondhatnék,kivéve ha kérdeznek.


Lehet az a baj,hogy otthon is csak ugyanozokat a zenéket játszom le újra és újra és mivel nem csinálok semmi mást így nincs miről beszélnem?A gyk-s kérdések meg általában nem olyan érdekesek,hogy lehetne róluk beszélni.Vagy lehetne csak a többiek nem érdekeltek a beszélgetésben?Mást meg csak ritkán csinálok,de azok sem olyanok,hogy hosszasan el lehetne beszélgetni róluk.(pl.: meditálás)


Eddig akitől tanácsot kértem nem tudott olyan megoldást nyújtani ami tényleg segített volna.Remélem majd ti tudtok!17/F



2022. okt. 15. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve én is hasonló helyzetben voltam, szerintem próbálj meg te is jobb kérdéseket megfogalmazni a jövőben, sokat segíthet azon, hogy tovább sikerüljön vinned egy beszélgetést
2022. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

[link]


Nem egy világmegváltó videó, viszont nálam nagyjából működtek a videóban elhangzó tippek.

2022. okt. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy szorongasz az emberek jelenlétében és amiatt nem jut eszedbe semmi?

Olyan valaki előtt is ezt produkálod, akivel alapból nyitottan képes vagy kommunikálni (mondjuk egy közeli családtag)?

Szerintem ezt a gondolati blokkot valamilyen félelem, zavarban levés, hirtelen megszeppenés okozza. Ha valaki kérdezget folyamatosan, oldódsz, így érthető, ha olyankor könnyebben halad előre a beszélgetés.

Szokásod egyedül ücsörögni, félrevonulni a társaságtól, de mégis érzel késztetést hozzájuk közeledni... Ebből arra következtetek, hogy te nem szimplán egy magánakvaló figura vagy, csak szimplán akadályoz benne egy gát.

Nos, ha erre magadba nézve találsz egy elfogadható indokot, elindulhatsz a változás felé vezető úton. Tedd fel magadnak a kérdést: mi okozhatja a reakciód?(gyerekkorodra visszamenőleg gondold át az eseményeket, többi embertársaddal való viszonyodat, stb).

Ha már megvan a kiváltó ok, segíthetsz magadon vizualizált, pozitív képekkel, például elkézpezeled, hogy gördülékenyen beszélgetsz a társaiddal, kiülsz velük a padra, jól érzitek magatokat...

Ha neked segít és pluszt ad, akkor pszichológust is bevonhatsz, de az első lépést az önismerettel tudod megtenni.

2022. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van, kérdezni kell, és ez tanulható. Én huszonévesen tanultam meg ezt, és eleinte nagyon nehéz volt, nem is mindig sikerült, de idővel belerázódtam. Próbáld hallgatni a többieket és keresd az alkalmat a kérdezésre.
2022. okt. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
valóban így van, nem mindenki tud mindenkivel elbeszélgetni, én annak idején a középsuliban igyekeztem mindig rövidre zárni az ilyen céltalan "beszélgetéseket", mert ha a szükségesnél többet mondtam, már ki lettem beszélve, nevetve, stb, arra meg nem voltam kíváncsi... jelenleg a munkahelyemről is azért küldtek el többek között, mert nem vagyok elég nyitott és beszédes, miközben épp ismerkedek valakivel, és a telefonálásaink, valamint a személyes találkozók is órák hosszáig tartanak, aminek során be nem áll egyikünk szája se, kell egy megfelelő közeg, ahol meg tudsz nyílni :)
2022. okt. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!