Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért menő manapság az, ha...

Miért menő manapság az, ha valaki csak azt tudja hajtogatni, hogy milyen ronda vagyok, hülye vagyok stb, meg ócsárolod magad mindenki előtt? Nyilván ez a 13-17 éves kategóriára vonatkozik legfőképp, de azért felnőtt emberek között is találni ilyent.

Figyelt kérdés
Ez miért menő? Én 16 éves vagyok, és az osztálytársaimtól 0-24 be ezt hallom, hogy lenyomorékozzák saját magukat, meg ezt nevetik, másik meg a tükör előtt mondja hogy olyan balf.sz feje van, meg azt is hallottam már sokszor, hogy ő nem fog tudni leérettségizni, mert olyan balf.sz úgyis el fogja cseszni meg még lehetne sorolni.Komolyan nem értem, ez nyilván önértékelési problémák miatt van és még lehetne sorolni, de ez miért menő egyáltalán?

2022. okt. 16. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Így szerénynek tudják magukat feltüntetni a hallgatóság előtt, és a szerénységért elismerés jár a többiektől.
2022. okt. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
Egyszerűbbet kéne, egyik fülbe másikba ki...
2022. okt. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Psycho ***** válasza:
100%

Van, akinek sajnos tényleg ez a meggyőződése saját magáról.


Más esetben ez viszont pont egy (ön)megerősítésre tett próbálkozás. Ócsárolja magát, majd rögtön elkezdik győzködni a társak, hogy "jajj nem úgy van az, hisz te szép vagy, okos vagy, jó fej vagy" - és ennek a kicsikarása a cél, mert jó érzés ezt hallgatni.

2022. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki zavarában mondja ezt, esetleg önbizalomhiányból, ahogy olyan is, aki amúgy ténylegesen ezt gondolja magáról. Viszont tényleg van olyan is, aki azáltal szeretne dicséretet bezsebelni, amit sokszor meg is kap. Legyen ez ego-simogatás céljából, vagy csak megnyugtatásból.
2022. okt. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!