Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kellene megszüntetni a...

Hogyan kellene megszüntetni a hajléktalanságot?

Figyelt kérdés

Más országokban állítólag lakást adnak nekik.

Persze, egyértelmű. Akinek van hajléka az nem hajléktalan.


Bevallom én mindig is utáltam őket, mert szerintem csak szimplán akarat gyengék. Aki mellettük pártol állandóan azt hajtogatja, hogy meg lehet érteni őket, mert biztos mindegyik mögött van egy történet meg mittudom én.

Általában arra megy ki a játék, hogy nézzél el neki mindent mert csöves.

Az én anyámnak is elég kemény gyerek kora volt. Az anyja korán meghalt, az apja utána alkoholista lett. Rendszeresen verte az anyámat. Nem etette, nem iskoláztatta, stb. Neki is meg lett volna minden oka hogy lecsövesedjen de ő tudta, hogy dolgozni kell még akkor is ha az kényelmetlen, mert messziről járt be dolgozni, keveset keresett és otthon is csak a bolond apja várta. A nagyszüleim még keményebb időket éltek.


Én a munkámból adódóan nap, mint nap látom a budapesti hajléktalanokat. Bunkók, idegesítőek, akadályozzák a forgalmat, összemocskolnak mindent, meg hát betegségeket is terjesztenek, hogy a kellemetlen szagról és látványról ne is beszéljünk. Tehát alapvetően sok baj van velük, még ha ők abszolút el is vannak a maguk hajléktalan mivoltukban.


Ha rajtam múlna én kötelezném őket arra, hogy próbáljanak visszasorolni a normális társadalomba és ha nem működnének együtt akkor lelőném vagy elaltatnám őket.

Lehet, hogy elég kegyetlenül hangzik de szerintem még mindig jobb, mint hogy az életmódjából következően kap valami betegséget amit nem kezelnek és hosszas agonizálás után lesz egy fájdalmas halála.


Ingyen lakást, kaját, ruhát meg pénzt biztos nem adnék neki.

Ha ez így működne 100 ezrével jönnének az új hajléktalanok. Mondván minek dolgozni ha az állam úgyis biztosítja az alapvető életben maradáshoz szükséges dolgokat.



2022. okt. 16. 14:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
20%

... állítólag....


Mese.

2022. okt. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
64%
Sehogy. A lusta ember előbb él szar körülmények között, minthogy dolgozzon
2022. okt. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%

Azzal lehetne visszaszorítani, ha börtönbe zárnák őket. Ott is csak olyan szar kaját kéne kapniuk, mint amit az ingyenkonyhákon, hajléktalanszállókon is kapnak, hogy ne érezzék olyan jól magukat, hogy micsoda kényelem, kiszolgálás. Tehát a börtönben sem kéne, hogy melegben legyenek, csak olyan körülmények között, mint az utcán is lennének. Ez ösztönözné őket arra, hogy inkább a munkát válasszák, mert a szabadságuktól legalább nem lennének megfosztva.

Ingyen kaját, igaz, nem minőségi ételt, meg úgyis kaptak eddig is, meg ruhát is ingyen.

2022. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Minél nehezebb a megélhetés, annál több lesz a hajléktalan!

Az egészségügy túlterheltségéről nem is beszélve!(igazán beteg emberek nem tudnak dolgozni!)

2022. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 L.. István ***** válasza:
81%
Te valahol nagyon el vagy tévedve. Büdösek, isznak, drogoznak, igénytelenek stb, tehát maguknak köszönhetik a sorsukat, gondolod te. Nem mondom, van ilyen is, de a többség először lett hajléktalan, az hozta a többit. Tudom te most azt hiszed, te soha nem juthatsz el erre a szintre, hát ők is azt hitték anno. Szóval kicsit több empátiát.
2022. okt. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
45%

Néha nézz bele a Házon kívül műsorba még mielőtt kinyitod a szádat!

Vicces hogy néhányan azt hiszik Magyarország a lehetőségek országa!

2022. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%
Több ember élete kisiklik mint gondolnád!
2022. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%
Valódi teljes foglalkoztatással lehetne megszüntetni a hajléktalanságot, a cégeket kötelezni kellene arra, hogy minden embert vegyenek fel dolgozni.
2022. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%
Börtönben kijózanodnának, olyan lenne nekik, mint egy elvonókúra, ott aztán se cigi, se pia, se drog.
2022. okt. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%
Van egy jó könyv: "Esélyek a piramis alján". Ott le van írva egy modell, ami Indiában működik. Persze Mo.-n, ha bevezetnék, akkor ez is hamar elb*ódna, mert a társadalom nincs erre felnőve.
2022. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!