Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyarok mikor és miért...

A magyarok mikor és miért igénytelenedtek el ennyire?

Figyelt kérdés

Ez régebben is így volt?

Alapvető igényesség hiányáról beszélek. Értem én hogy sokan minimálbérből élnek, de könyörgöm! Annyi minden van ami ingyenes lenne, vagy viszonylag kevés pénzbe kerülne, és mégse megy! Kocogni a parkban ingyen van, mégis rengeteg az elhízott kövér ember! Összesöpörni a házunk elött szintén ingyen van, mégis rengeteg a szemetes porta. Fogkrém is lenne jóminőségű alig párszáz forintból, de akkor egyesek miért nem használják? Már könyvtárba se kell belépőt váltani, az interneten rengeteg minőségi irodalom elérhető, sőt akár ingyen, és mégsem olvasnak! És sorolhatnám...

Nem értem!

Miért van ez így?



#társadalom #igénytelenség #eligénytelenedés #igényeség hiánya
2022. okt. 25. 20:10
1 2
 1/15 Girlll3 ***** válasza:
85%
Napi gondok, fáradtság. Futni lehet, ha nincs komolyabb eü gondod, más mozgásforma fizetős.
2022. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember más, nem tudom kivel/kikkel találkoztál ami miatt ilyen következtetéseket vontál le.

Tény, mindig van/lesz ember aki nem fordít elég figyelmet a tisztaságára, de szerintem ez nem a te problémád. Ne próbáld megfejteni, szerintem elgondolkodtatobb jelen felállásban az infláció, minthogy azzal foglalkozz ki miért koszos.


Könyvtár… nem tudom hogy jön a művelődés az igényességhez de rendben.

Igazad van, vannak iszonyat buta emberek, irni olvasni nem tudók, de ez sem a te problémád.

Minden ember magáért tesz, nem tudsz meggyőzni egy buta embert hogy tanuljon, mert más értékeket képvisel, illetve időpocsékolás, ha ő igy is tud egész lenni, akkor had legyen boldog.


Magammal érvelve a olvasással kapcsolatban pedig még csak annyi, miért nem olvadok? Mert nincs időm.

Tehetném azt hogy egy 9 óra suli, és 4 óra meló után leülök olvasni, de inkább pihenek, vagy filmezek jobbik esetben.

2022. okt. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kb. 2010 óta.
2022. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Általánosságban az utca népére gondolok, az emberek akik ottvannak veled a buszon, az emberek akik ott állnak mögötted a boltban, a munkatársak a cégben, a lakók a környéken. Szóval viszonylag tág merítésnek gondolnám, és egyre inkább szemet szúr ez a fajta eligénytelenedés. Még olyanoknál is akik korábban jól tartották magukat! Koszos autóval jár, pocakot ereszt, régi kifakult ruhában jár, ilyesmi pl.


Igazából az olvasást és a szellemi értékeket is az igényességhez sorolnám, szókincs, műveltség, ilyenek. Nálam ez is hozzátartozik, azért is írtam bele a kérdésbe. Enélkül nagyrészt a szépség és divat témakörbe is mehetett volna, de többről van itt szó. A viselkedésről és hozzáállásról is, szerintem ebben is egyre inkább mintha eligénytelenednének az emberek.

2022. okt. 25. 22:04
 5/15 anonim ***** válasza:
4es, a művelődés a lélek szükséglete. Igénytelenség nem tanulni.
2022. okt. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Van, amiben igazad van, van, amiben nincs.

A fogkrém ingyér' van, de hiába mosol fogat, ha fos a genetikád, akkor tönkremennek. Nekem a bal alsó 3-asban van akkora lyuk, hogy megmenteni már nem lehet, húzni fogják, majd egyszer, ha összespóroltam annyit fogpótlásra (mert amúgy fájni nem fáj, csak zavar a lyuk, viszont az még jobban zavarna, ha fogatlan lennék, és kva drága amúgy egy híd, vagy egy plusz fog).

Illetve ja, futni ingyér' van. Gyógyuló anorexiásként mondom, úgy, hogy kb. dietetikus diplomám lehetne, annyira utánanéztem már mindennek, annyira ki tudok számolni kalóriaaértéket bármiben, hogy 70% étkezés (de szerintem több, én 80-90-re saccolnám heti párszor sportoló emberek esetében) és 30% mozgás az, amin a testsúlyod múlik. Ahol lakom, rengeteg molett nőt és férfit látok esténként kocogni a futókörön. Azért este kocognak, mert félnek a nyilvános megszégyenítéstől, amivel te is élsz példának okáért. Bár az lenne a felállás, hogy bezabálok bármit, majd futok egy-két órát, simán benne lennék. De nem ez a helyzet. Nem így működünk. Éjszaka rendes tömeg van azon a .va futókörön, annyian vagyunk bizonytalanok a testünket illetően.

Köszi a kérdést, b+, tényleg.

2022. okt. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát ez szomorú.

De miért szégyellik ha mások látják hogy küzdenek és futnak? Pont hogy dicséretre méltó lenne akkor, nem? Nekem pl pontosan azt fura látni hogy ottvan de mégse használják, és így van sok elhízott ember. A kérdésem ezen része is erre vonatkozott.

És pl nálunk is van futókör, de többnyire csak kutyásokat és babakocsisokat láttam rajta ténferegni, és ritkán pár tényleges futót. Bár ott egyik se kövér ember volt. Őket mintha pontosan nem érdekelné hogy ottvan ez a lehetőség, és nem élnek vele.

2022. okt. 26. 01:47
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

"Kocogni a parkban ingyen van, mégis rengeteg az elhízott kövér ember!"


Na, azt megnézem, hogy mikor fogsz te a futástól fogyni. Elárulom, kb. soha, mert egy zsömlényi kalória elégetéséhez is órákig kellene futkoznod.


Olvasás: az embert azt olvass el, ami érdekli, azért meg hadd ne csesztessük már egymást, mert valakit ez érdekel, más valakit meg az. Ráadásul a mai szórakoztató irodalom túlnyomó többsége értéktelen szemét, ingyen sem éri meg elolvasni. Nagyon kevés a valamirevaló író.

2022. okt. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

Az ilyen emberek akikre kitértél nincsenek anyagilag eleresztve. Szó szerint rabszolga életet élnek.A munka határozza meg és tölti ki az életüket.A maradék idejüket pedig örülnek ha pihenéssel tölthetik.Mert fáradtak a több műszaktól,12 óráktól.Nincs kedvük futni pl. Ráadásul lelkileg is megviseli őket, hogy ilyen élet jutott nekik, ami által motiválatlanok lesznek,és a napi teendőket, az alapvető rutint is hajlamosak elhanyagolni.Ugyanez vonatkozik az étkezésre is.Egyrészt a legtöbb embernek fogalma sincs a táplálkozásról.Csak tömi a fejét azzal, ami jól esik.Mellette pedig rendszertelenül alszik, rendszertelenül eszik.

Ezek összessége pedig alappillére annak, hogy valaki zuhanjon az igénytelenség lejtőjén!

2022. okt. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál azok mind IDŐBE kerülnek, nincsenek ingyen.

Én abszolút megértem azokat akik mondjuk 3 műszak plusz házimunka plusz gyereknevelés mellett nem mennek futkározni meg könyvtárba, hanem örülnek ha élnek. Ez motiválatlanná is tesz, tehát még ha lenne is idő, akkor is "minek".

2022. okt. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!