Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyien költöznek jelenleg...

Mennyien költöznek jelenleg Németországba? Mennyien fognak? És hova költöznek a legtöbben?

Figyelt kérdés
2022. okt. 30. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Még ha vinnének, se mennék oda.

Meghallom a német nyelvet, a hideg futkos a hátamon, annyira borzalmas.

Ráadásul tapasztaltam, hogy állnak a német ajkúak a Magyar lakossághoz...

Előbb mennék Alaszkába halat pecázni.

2022. okt. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Most jött haza haverom. Neki nem a németekkel volt baja, hanem az ott élő magyarok voltak egymással köcsögök. Ott fúrták a másikat, ahol tudták.

Másik ismerősömék is 2 év után most terveznek haza jönni, mert habár kapnak munkát, de akkora a megkülönböztetés még nyelvtudással is, és most a drágulás miatt már annyira nem éri meg nekik kint élni. (nekik mondjuk itthon van saját házuk, és itt is jó fizetést kaptak)


Csak azért írom, hogy akik költöznek, nem mindenki marad is kint. Persze volt kollégám már házat vett kint, neki bejött, ilyen is van.

2022. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#1 ugyanezt érzem én is... 😅 10 évig tanultam németet (na persze nem önszántamból), és annyira utálom, hogy szerintem depressziós lennék, ha németül kellene beszélnem. Azt mondtam a páromnak is, hogy ha valahová mennénk, akkor csakis olyan helyre, ahová elég az angol, vagy akár egy harmadik nyelvet is megtanulnék, csak a németet ne....😢😄 El is felejtettem már a németet, csak az alapok vannak már meg, pedig középfokú nyelvvizsgám is van. Az angolt magamtól tanultam meg, abból is van középfokúm, és azt beszélem is.
2022. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Worldtraveller ***** válasza:
77%
12 éve élek Németországban kisebb megszakításokkal, a német nyelvet felsőfokon beszélem, német továbbképzéseken részt vettem. Nekem tetszik a nyelv, illetve nem volt vele soha semmi bajom. Nekem a politikával, mentalitással, bürokráciával, az egész hangulattal ami itt van, bajom van. Egy párkapcsolat még itt tart, stratégiai okokból muszáj még maradnunk, de màr menekülnénk innen néha. Összességében már 10 éve érzem, hogy az ország szinvonala lejjebb és lejjebb süllyed. Valamikor Németország a lehetőségek országa volt a bevándorlóknak, ma már ez nem igaz. Vége. Az elégtelenségem akkortól erősödött fel a leginkább, mikor elkezdődött a Corona mizéria, olyan undorító politikusok vannak itt nagy arccal, hogy az hihetetlen. Képmutatás és álszentség ezerrel. Csak mondom, hogy itt is vannak gondok, nem is kevés. Rengetegen hagyják el Németországot, sokan tanultak és jómódúak, cserébe jönnek menekültek és olyanok, akiknek nincs pénze és itt még mindig a szerencsét keresik vagy a német szociális hálóban bíznak. Kinek mi. Én más nyelvet tanulok már és másfelé orientálódom.
2022. nov. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!