Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ért már külföldön valamilyen...

Ért már külföldön valamilyen negatívum, azért mert magyar vagy?

Figyelt kérdés
Mi és melyik országban?
2022. okt. 30. 19:42
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem, de csak azért nem, mert ELÖSZÖR megismertek emberileg is meg munka terén is, és csak jóval KÉSÖBB tudták meg, hogy magyar vagyok. (Nem dicsekszem ezzel, mert egyáltalán nem jó pont!)
2022. okt. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem, nem ért. A többségnek nem is nagyon van fogalma Magyarországról. Úgy értem, tudják hogy van, meg most a médiában is eléggé benne van de se a kultúráról se semmiről gőzük nincs. Megmosolyogtató perceket szereztek már nekem az alábbi kérdésekkel:

- Magyarországon is ünneplik-e a karácsonyt? - sokak fejében az él hogy inkább iszlám, mint keresztény ország vagyunk

- Beszélek-e oroszul? - a másik kedvencem, azt hiszik hogy mindenki beszél oroszul

- Ismerem-e XY zeneszerzőt/festőt/ akárkit? - azt gondolják sokan, hogy Magyarországon elég nagy a tudatlanság - ami valamilyen szinten igaz is - de pl művészettörténetből és világirodalomból bátran kijelenthetem, hogy kenterbe verem az ittenieket.

2022. okt. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tőlem megkérdezték angolul hogy honnan jöttem. Azt válaszoltam a nagy angol tudásommal és kiejtésemmel hogy "From Hungary"...

Ezután elkezdtek nevetni meg valami kolbászról beszélni "sausages"🤷‍♂️

Utólag esett le, hogy valószínűleg azt hitték hogy azt mondtam, hogy éhes vagyok.😅

2022. okt. 31. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha ilyen szinten van az angolod, akkor nem csoda, ha nevetnek. A from után soha nem lehet olyan, hogy éhes vagy!
2022. okt. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Az oké, de nekik is hasonló szinten volt az angol tudásuk, erre még rátett, hogy valószínűleg xarul ejtettem ki. 🤷‍♂️
2022. okt. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem, de a kormányunk intézkedései sokaknak nem tetszik, amit tudtunkra is adnak.


Nem baj, nekünk sem, ezen nem veszünk össze.

2022. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kolbász hungarikum
2022. okt. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ért soha negatívum, Olaszországban és Kanadában éltem eddig, valamint rövidebb ideig az USA-ban. Én azt tapasztaltam (a tévhittel ellentétben), hogy fingjuk nincs se a magyarokról se a magyar kormányról külföldön az átlagembereknek, ez csak a magyarokban kialakult kisebbségi komplexum, hogy "külföldön lenéznek mert magyar vagyok" vagy "szégyellem, hogy magyar vagyok a kormány miatt" stb... Ha nem a szomszédos országok valamelyikébe mész magyarként (pl. szlovák, osztrák, román) és negatív attrocitás ér én szinte biztos vagyok benne, hogy a személyiséged miatt történik és nem a nemzetiséged miatt.
2022. nov. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

USAban elek, itt az emberek semmit nem tudnak Magyarorszagrol, igy eloiteletuk sincs.

Egyetertek az elottem szoloval. Ha nem a szomszedos orszagokba mesz akkor az embereknek nem mond sokat az hogy magyar vagy.

2022. nov. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!