Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Eladáskor (pl fb marketplace),...

Eladáskor (pl fb marketplace), az eladó vagy a vevő szokta állni a postaköltséget? Illetve ha én adok el, előreutalást cészerű/szokás kérni?

Figyelt kérdés
2022. nov. 1. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Megbeszélés és bizalom függő.

Nekem evidens, hogy ha rendelek, állom a postaköltséget is, ahogy ha boltból venném meg is nekem kellene fizetni.

Sosem volt gondom az előre utalással sem, és bár hirdetek Market Place-en kolléganőmnek (mert nincs Facebookja), nem szólok bele, hogy ő mit csinál. Az ő száma van megadva, vele egyeztetnek, de ő általában személyes átvétellel intézi a dolgait.

Könyves/kézműves csoportban gyakran felmerülő probléma, hogy szabad-e előre utalni, mert hogy van aki ezzel járt pórul, van aki viszont nem kapta meg a postázott termékei árát.

2022. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy megírtad a tapasztalataid! :)
2022. nov. 1. 13:48
 3/6 Metionin ***** válasza:
Én mindig úgy intézem (eladást is, vásárlást is) hogy a pk-t a vevő állja és előreutalás van.
2022. nov. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előreutálja el az összeget a postaköltséggel együtt. Szerintem ez alap.
2022. nov. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vevő fizeti. Videózd fotózd le a terméket és a becsomagolást, jelezd ha beérkezett az összeg , kúldd el a pakk feladás sorszámát nyomkövetés esetén .
2022. nov. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtatok, nagy segítség volt!
2022. nov. 7. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!