Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a Vaterán vásároltam 4500...

Ha a Vaterán vásároltam 4500 Ft értékben utánvéttel, de az eladó véletlenül csak a postaköltséget írta rá fizetendő összegként, akkor feljelenthet? Lopásnak számít ha nem utalom át az áru összegét? Jogi értelemben érdekelne!

Figyelt kérdés

2017. dec. 30. 13:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
Kaptál valamit amiért nem fizettél. A lehetőséged meg van arra, hogy felvedd a kapcsolatot az eladóval és tisztázzátok. Ha csak simán átveszed piti tolvaj vagy de ugye te nem az vagy!
2017. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Karácsony vasárnap volt, a csomag pénteken jött. Nem kellett volna átvenni?
2017. dec. 30. 13:21
 3/22 anonim ***** válasza:
51%

Ha a Vaterán vetted, akkor megkaptad az eladó elérhetőségeit: úgy mint email cím, telefonszám, stb. - az lenne a legkevesebb, hogy megírod neki a dolgot.


Csak kérdezek valamit: ha valaki vevőként előre utal 4500 ft-ot és mondjuk 3 napon belül nem kap érte semmit, akkor itt rögtön csalót kiáltanak az eladóra, becsapás, átverés, feljelentem, stb. - még akkor is, ha azt se tudja, hogy az eladó közben nem került-e kórházba, nem ütötte el az autó, stb.


Akkor, ha Te vevőként ugyanezt csinálod, akkor szerinted ez mi? Tévedett az eladó, nem fizettél, de a termék Nálad van. Igenis, írj az eladónak és fizesd ki korrektül.

Jogi értelemben birtokolsz egy terméket, aminek az ellenértékét nem fizetted ki.

Ráadásul karácsonyi ajándéknak szántad - így még inkább rosszul veszi ki magát a dolog, hogy itt egyáltalán ilyeneket kérdezgetsz.

2017. dec. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%

Postosítok:

"Jogi értelemben birtokolsz egy terméket, aminek az ellenértékét nem fizetted ki. " - tehát jogosulatlanul vagy a birtokában.


Ráadásul az eladó 6 % jutalékot fizet a Vaterának az eladott termék után - ha esetleg már le is értékelt, akkor 270 ft-ot a 4.500 ft után.

2017. dec. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%
El lehet kérni az eladó számlaszámát és arra utalni vagy a számlavezető bankjában befizetni rá az összeget.
2017. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

1. Nem vagyok tolvaj.

2. Azért választottam az utánvétet, mert szorított az idő.

3. Dec. 24-25-26-án mit tehettem volna.

4. Dec. 28-án már megkaptam a negatív értékelést, meg a jóindulatú sms-eket.

5. Megírtam az eladónak, hogy nincs pénz a számlámon, várjon fizetésig, akkor utalok.

6. Már bocs, de ő cseszte el.


Hihetetlen, hogy némely eladó azt hiszi magáról, hogy a vevők az alattvalói. Írkálják a negativokat, a vevő meg csak nyeljen és tűrjön.

Sokszor meg sem kapja, amit rendelt, pedig már előre kifizette a terméket.

Vagy nem egyszer újnak feltett árut használtan ad el. A vevők érdekeit senki sem képviseli. De ha egy eladó hibázik, akkor nem képes várni.

2017. dec. 30. 14:48
 7/22 A kérdező kommentje:

4-esnek!


Csak akkor fizet az eladó jutalékot, ha pozitív értékelést ad.

2017. dec. 30. 15:00
 8/22 anonim ***** válasza:
72%

"a csomag pénteken jött"

- az dec. 22.-e volt


"3. Dec. 24-25-26-án mit tehettem volna.

- pl. 22-én este, 23-án, 24-én, 25-én 26-án és még 27-én is írhattál volna az eladónak. Összesen 6 napod volt rá.


4. Dec. 28-án már megkaptam a negatív értékelést, meg a jóindulatú sms-eket.

- mint írtam, 6 napod volt reagálni a téves küldésre


5. Megírtam az eladónak, hogy nincs pénz a számlámon, várjon fizetésig, akkor utalok.


Szóval akkor úgy rendeltél valamit, hogy nem is volt pénzed rá? vagy készpénzben volt? Akkor miért nem fizettél be a saját számládra és arról utalsz?

Vagy nyugodtan elkérhetted volna az eladó számlaszámát és arra befizethetted volna a pénzt - ez Neked ráadásul ingyenes lett volna.


Nekem kicsit úgy fest ez a dolog, hogy megrendeltél karácsonyi ajándéknak valamit, amire nem is volt pénzed - vagy esetleg volt, de semmiképpen nem voltál korrekt és nem jelezted az eladónak a tévedését.

Azt gondolom, nem a nem fizetés miatt kaptál negatívot, hanem a hozzáállásod miatt.

2017. dec. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, hiába húzol le, az nem derült ki addig az írásodból, hogy az eladó hogy értékelt - azt csak utána írtad.
2017. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

8-asnak!


Szerinted odaadta volna a postás a csomagot, ha nincs készpénzem???


Szerinted, ha elutaztunk, akkor majd rohangálok bankot keresni karácsonykor, mert az eladó nem tud várni pár napot?


Ez már mindennek a teteje!

2017. dec. 30. 15:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!