Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a természetrom...

Mit lehet tenni a természetromboló quadosok, motorosok és terepjárósok ellen? Teljesen szétbarmolják az erdőt! Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Bejönnek a természetvédelmi területre ahova nem szabad nekik! Erdő, natura terület, nemzetipark. Az erdei utakat teljesen tönkreteszik, szándékosan kikaparják, már járhatatlan minden. A zaj is irritáló, bőgetik a motort, zavarják a kirándulókat is akik kikapcsolódni vágynának. Szegény erdei állatokat is teljesen elűzték mostanra az életterükről! Hatalmas füstöt is hagynak, ami bentragad a fák között, hosszú időre! Ráadásul múltkor majdnem elcsaptak egy kisgyerekes anyukát! És gátlástalanúl száguldott tovább, gondolom jót is röhögött magában hogy mekkora móka ez.

Mit lehetne tenni ellenük? Nyíltan tilosban járnak, és teljesen lelakták a környéket! Másokat is zavar, előbb utóbb tettlegességig fog fajulni a helyzet. Nincs ennek valami más megoldása esetleg?



2022. nov. 2. 14:52
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
16%
Utcára nem lehet menni ezekkel, legalábbis quaddal pl. Akkor mégis hol bontakozzon ki az ember ebbe az elfoglaltságba? Főleg ha olyan helyen lakik az ember, ahol nincs erre alkalmas (hozzáteszem fizetős xd) terep ami el van kerítve. Döbbenet hogy mindig bele kell szólni abba amit más csinál. Egyébként hozzáteszem hogy vannak más dolgok amik ennél sokkal de sokkal jobban károsítják a környezetet.
2022. nov. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
64%
#11 a gond itt azzal van (főleg), hogy természetvédelmi területen csinálják, miért az a legjobb megoldás, miért nem random elhagyott utak, ahol nem tudják tönkretenni a természetet?
2022. nov. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
86%

Én természetjáró vagyok és szomorúan tapasztalom, hogy általában semmi nem történik.


Bár hallottam már olyanokat, hogy kisebb erdészetek össze fogtak a helyi rendőrséggel, és gyakorlatilag levadászták a helyi motorosokat.


De olyan is volt már, hogy sétálunk az erdőben, jönnek Quadosok, motorosok, majd utána jön a helyi polgármester és erdészet vezetője vígan beszélgetve...

2022. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
86%

"Akkor mégis hol bontakozzon ki az ember ebbe az elfoglaltságba?"


Mondjuk sehol?


Ha nem fizeti meg a legális utat, akkor így járt. Mint ahogy panelban sem fog az ember zenei stúdiót működtetni, pont ugyanúgy tiltott szétbszni az erdőt.

2022. nov. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
95%
Hozzá tenném, Dorogon kéktúráztam, ott konkrétan motocross pálya van. Mégis hol motoroztak a "versenyzők"? Az erdőben...
2022. nov. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

A Mátrában túráztam, igazi érintetlen, alig járt útvonal, fokozottan természetvédelmi terület. Egyik kedvencem.


Egyszer elment előttünk az úton 3 motoros, konkrétan szétQrták a túraútvonalat. Akkora amortizáció volt 3!!! motorostól, ami előtte évi több ezer túrázóval sem... Szomorú.


Börzsönyben hallottam a bőgő motorokat, utána kiderült, hogy még csak nem is cross motor, hanem két cigány volt szanaszét szedett, kipufogó nélküli robogóval. Nyilván leszarták hogy tőlük zeng kilométereken át az erdő.

2022. nov. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
68%

És hozzá tenném én nem gyűlölöm zsigerből a motorosokat, ha rendes köves úton mennek az maximum kellemetlen mert szagolhatom utánuk a szmogot meg nyelhetem a port. De amikor tényleg túraútvonalon nekem kell a csalánosba állni mert jönnek mint az állat az nem normális dolog.


Amúgy szimplán regisztrációhoz kellene kötni az ilyen járművek használatát és szabályszegés esetén egyszerűen elkobozni.

2022. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

11:

A Gerecsében a crossmotorosok konkrétan a pályájukról mennek re és mennek rá a kéktúra útvonalára.


Egyébként értem én, hogy les.zarjátok a szabályokat ésatermészetet, de azt miért gondoljátok, hogy akkor a turista, aki szabályosan van ott, ugráljon el előletek? Ha már tilosban vagytok, miért nem próbáltok legalább minimálisan viselkedni?

2022. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

#11: Úgy, hogy ha már telik ilyen drága hobbira, akkor telik egy utánfutóra is, amire felb/szod a szarodat és elautózol vele oda, ahol van erre kialakított terület. Ott bontakozhatsz és senkit nem fog zavarni... Ilyen egyszerű ez.


#1

2022. nov. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
77%

"Egyébként hozzáteszem hogy vannak más dolgok amik ennél sokkal de sokkal jobban károsítják a környezetet."


És?


Egyébként csak megjegyzem a természetkárosítás bűncselekmény, ami 2 évig terjedő szabadságvesztéssel járhat ha gondatlanságból és 5 évig terjedő szabadságvesztéssel járhat ha szándékosan követik el.

2022. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!