Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy nap végén...

Hogy lehet, hogy nap végén nem tudnak visszaadni egy tízesből?

Figyelt kérdés
500-ért vettem volna valamit, és nem a falusi kisboltból, hanem egy plázában.

2022. nov. 6. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Mivel mindenki nagy címletekkel akar fizetni, ezért nem meglepö
2022. nov. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Sokszor pont nap elején van sok aprójuk, és nap végére a sok suttyó miatt elfogy, akik 500 Ft-os tételt is tízezressel akarnak fizetni. :-))))
2022. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer 20 ezressel akartam fizetni egy fél literes vizet és még fel volt háborodva a pénztáros. Szörnyű! :D Persze utólag mikor én is kasszásként kezdtem dolgozni megértettem, hogy miért, de akkor tényleg rosszul esett. Egyébként nagyon sokan járnak boltokba nagy címletet váltani kérdező, és ha mindenkinek vissza kell adni akkor hamar elfogy a váltópénz egy nagyobb üzletben is. A főnökök nem szeretnek túl sok aprót biztosítani, mert nekik pénzbe kerül a váltatás. :D
2022. nov. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha rajtam múlna, én bevezetném, hogy boltban (tehát pénztárgéppel rendelkező, épületben levő elárusítóhelyen) kizárólag bankkártyával (vagy más elektronikus eszközzel) lehessen fizetni, és máris elejét vettük ezeknek a vitáknak.

Az emberek jelentős része nem elég udvarias (durvábban szólva: túl bunkó) ahhoz, hogy kezelni tudja, ha nem tudnak neki visszaadni.

2022. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
4 - ne hidd el, ha valaki azt mondja hogy az eszedért szeret!
2022. nov. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4


És akinek nincs kártyája? Mint pl nekem? :) Holnap állok munkába, valamikor a jövő héten nyitok csak számlát.


A 10 000 forintos bankjegy törvényes fizetőeszköz. Stimmt?

2022. nov. 6. 19:11
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Igen, törvényes fizetöeszköz, de az üzletek nem kötelesek pénzt váltani. Másrészt ha NINCS aprója, akkor szerinted attó, hogy hözöngsz, lesz neki???
2022. nov. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem hőzöngtem. Mondtam, hogy akkor hagyjuk, és kisétáltam.

Itt sem hőzöngtem, csak kérdeztem.

2022. nov. 6. 19:21
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, nem értem a 6-osban írt problémádat. Attól még simán lehetne bankszámlád, ha nincs fizetésed vagy bármilyen állandó jövedelmed. Eszerint pénzed van és vásárolni is szoktál belőle. Az már csak tárolás kérdése, hogy kp-ban a pénztárcádban vagy a bankszámládon tárolod.

De ha neked élvezet verni a nyáladat az eladó előtt, hogy "a 10 000 forintos bankjegy törvényes fizetőeszköz", akkor csináld csak.

2022. nov. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Te tényleg idióta vagy, ahogy az 5-ös válaszoló is utalt rá.
2022. nov. 6. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!