Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon meddig mehet...

Magyarországon meddig mehet el öltözködésben egy meleg/transz, hogy még ne szóljanak be neki?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert pár éve elkezdtem lányosabban/"melegesebben" öltözködni, nem irritáló módon, de aki akarja, szerintem észreveszi.

Eddig nem volt igazán rossz tapasztalatom, egy munkanélkülinek kinéző férfi beszólt egy durvát, de visszaszóltam, és elkullogott. A (fiatalabb) nők inkább kedvesebbek lettek, sokszor beszélgetni akarnak.

Viszont tisztában vagyok az átlag magyar értelmi képességeivel, és kormányzata propaganda is a legrosszabbat hozza ki a nem túl okos "jómunkásembörökből", így nem tudom, meddig mehetek el.


egyelőre vidéken élek, nem akarok folyton verbális csatát folytatni velük.

leggingset rózsaszín pulcsit talán már kiverné a biztosítékot.



2022. nov. 9. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Engem baromira nem érdekel, hogy ki hogyan öltözködik, mert nem is nézek nagyon rá senkire. Ha megyek az utcán, csak egy masszát látok, nem egyes embereket.

De beszélgetni sem akarnék veled ettől, az biztos. Egyszerűen se így, se úgy nem vennélek észre.

37/N

2022. nov. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Én, mint hetero férfi annyit nem értek, hogy a nemi identitásod miatt miért kell változtatni az öltözködési szokásaidon?

Nem rosszindulatbol kerdezem, liberalisnak tartom magam ilyen teren. Ha meleg vagy, csak a rozsaszin pulcsi es a leggings az, amiben jol erzed magad?

Ha en meleg lennek, jelen gondolkodasom szerint akkor se hordanek noies ruhat, csak azert, mert a ferfiakat szeretem.


Egyebkent a kerdesesre valaszolva, addig menj el, amig ugyerzed az oltozkodesed altal okozott orom ellensulyozza a negativ velemenyeket.

2022. nov. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

"Viszont tisztában vagyok az átlag magyar értelmi képességeivel"

. Na, mesélj, légy szíves. Tudod, nekem is többször szóltak be "munkanélkülinek kinéző férfiak", biztosan nem az öltözködésem miatt, csak már nem emlékszem az okára az átlagos magyar értelmi képességeim miatt.


Egy jó tanács: ne általánosíts, ne felszínes dolgok alapján ítélj meg embereket, és akkor jó eséllyel Te sem ezt vonzod be. Amúgy meg ki számíthatatlan, ki mikor fog valamiért beléd kötni.

2022. nov. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Én transz lányként még azért inkább fiúsan öltözködöm, de pl skinny nadrágot hordok, hosszú a hajam. A testalkatom mindig vékony volt, most már talán nőiesebb is lett. (A mellem látványosan nem nőtt meg (még))

Azt figyeltem meg, hogy főleg mióta felkötöm a hajam, eléggé megnéznek, de nem szóltak be.

De már annyian megnéznek, hogy úgy vagyok vele hogy öltözködhetnék bárhogy.

Férfiak sokszor távolabbról megnéznek, gondolom alapból lánynak gondolnak. Egy fiúsabb lánynak nézhetek ki, úgy látszik ez sokaknak bejön.

2022. nov. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2/3


TS vagyok, nem meleg, csak általánosságban kérdeztem, ezért írtam bele ezt is.

igen, jobban érzem magam, ha így öltözködöm, de ne szoknyára meg ilyenekre gondolj, a többség sztem egyszerűen melegnek hisz.

2022. nov. 9. 10:47
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

A kapuig.

Magyar ember szereti a "cisnálják nyugodtan... otthon a ngéy fal között" elvét vallani.

Ami engem illet, leszrom, vszeg észre sem venném.

2022. nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4/5


az én hajam is hosszú, és vékony is vagyok, egy lila felsővel slim nadrággal a többség melegnek hisz sztem.

egyszer volt olyan pár éve, h maszkban rózsaszín sapkában voltam postán, és egy idősebb férfi lánynak hitt, amikor kint levettem a maszkot, csalódottan/mérgesen nézett, de nem mert beszólni, mert kisebb volt, mint én:D

2022. nov. 9. 10:50
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

2-es vagyok


Akkor ahogy emlitettem, de tudod, hogy mi fer bele neked. Ha ferfikent noiesen oltozkodsz, azzal vallalod az atrocitasokat, hisz sajnos, nem sajnos (mindenki dontse el maganak) az emberek nagy resze nem elfogado az extremitasokkal. Sajat velemenyem szerint bantani sose foglak, ha rozsaszin pulcsid van es leggingsed, valoszinuleg eszre se veszlek, ha szoknyad es csotoppod van, akkor nyilvan feltunobb vagy, feltunobben viselkedsz.

2022. nov. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Volt már, hogy női feszülős farmerben voltam az utcán, arra nem érkezett semmi beszólás (semmi strassz vagy csajos jellege nincs azon kívül, hogy nagyon feszülős). Illetve egy időben kifestett körmökkel járkáltam, akkor is csak legfeljebb megbámultak. Csupán egyetlen alkalom volt, amikor a metrón végig kellett hallgatnom egy pasas monológját, hogy mennyi b*zi van manapság (nyilván ezt nekem címezte), de ezen kívül semmi extra nem volt. Volt egy-két alkalom, amikor teljesen nőként léptem az utcára, szerintem akkor egyszerűen elkönyveltek egy nagyon csúnya nőnek. 😄

Egyébként nagy különbség van Budapest és egy vidéki kisváros/falu között. Utóbbiban biztos, hogy nem merném ezt meglépni.

2022. nov. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
Helyszín- és egyénfüggő. Nem ugyanaz BP. Vagy egy vidéki faluban.
2022. nov. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!