Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van még reményem egy jobb...

Van még reményem egy jobb életre ?

Figyelt kérdés

Elég labilis természetet figyeltem meg magamon. 25 eves vagyok, tehát ez nem valami kamasz dolog...


Olyan gondolataim vannak amik lassacskán felemésztenek, és egyre jobban rabjává válok.


Sokszor úgy érzem hogy én vagyok az antikrisztus annyi harag tombol bennem, és mindenki ellen. Pillanatok alatt tudok jókedvből rosszkedvűbe "átváltozni"...


Van úgy hogy csak simán sétálok az utcán és bárki jön velem szembe, széttudnám taposni a fejét...


Na de, hogy mindenki megértse...


4 éves voltam mikor édesanyám elhunyt... nagyon megviselt, és onnan kezdett el pokolian megváltozni az életem...


5 éves voltam amikor apám molesztálni kezdett, illetve lehet hogy előbb is, de arra nem emlekszem. Nagyon gusztustalan dolgokat művelt velem... mindig mondta hogy egy rohadt genetikai selejt vagyok, soha egy nő sem fog szeretni, hulladék vagyok stb... nem egyszer kellett kinyalnom a wc kagylót, és volt hogy velem mosatta meg magát fürdésnél... ha valamit nem úgy csináltam ahogy elvárta, akkor rögtön leköpött vagy pedig megpofozott...


A legrosszabb az volt az egészben hogy a külvilágnak azt mutatta mennyire szeret is engem. Én pedig féltem bárkinek és bármit szólni mert azt gondoltam úgy se tudna senki segíteni, így már az ovodábol is gyomorgörccsel mentem haza.


A genetikai selejtet nap mint nap elmondta... ez annak tudható be hogy van egy szépséghibám amiről nem tehetek sajnos...


Ezt napjába éveken keresztül elmondta, meg persze sok mást is de nem akarok senkit untatni vagy valami ilyesmi...


6 évig éltem ebbe a terrorba, amikről inkabb nem is beszélek, de megváltás volt mikor megdöglött egy munkahelyi baleset folyamán... úgy tudom az állam temettette el vagy az önkormányzat. Nem tudom, 11 éves voltam. Az feltünt, hogy az ismerősei szomorúak voltak, de én semmit nem éreztem a haragon kívül.


Intézetbe kerültem. Ott is rendszeresen megaláztak. Gyűlöltem. Mindennap megakartam halni, vártam a halált minden egyes nap.


Barátnőről álmodni sem mertem... nem is éreztem semmit senki iránt, csak bántott hogy sokan boldogok voltak a szerelmükkel nekem pedig senkim sincsen mert ronda vagyok...


Ez a harag egyre csak gyűlt bennem, mert az emberektől is olyan pillantásokat kaptam és megjegyzéseket amik apámnak voltak a szavajárásai...


Elkezdtem foglalkozni a testemmel... ha mar a fejem ronda, a testem legyen erős. Nagyon sokat csináltam ezt...


Most az életbe kikerülve bár dolgozom egy ideje de mindennap viszhangzanak a megalázások és az emlékek a fejemben...


Elég ha valaki rosszul néz rám és gondolatban már hát mindent csináltam vele...


Van egy lány az életemben, aki mindig mosolyog mikor találkozunk, aranyos lány, és úgy érzem szeretem őt, de nem merem megszólitani mert félek az elutasítástól...


Visszakanyarodva... amikor elönt a düh, akkor sajnos róla is olyan gondolatok ugranak be, mint azokról akik bántottak. Pedig ő nem bántott, és mégis... nem csak a szexuális dolog érdekel, sőt nem is érdekel. Csak jó lenne tudni hogy én is fontos lehetek valakinek. Bár azon is gondolkodtam már hogy nem érdemlem meg, mert csak őt is tönkretenném... kinek kellene egy ilyen negatìv ember.


Köszönöm ha valaki végigolvassa...


2022. nov. 10. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

A világ nem lesz jobb ha depresszióba hajszolod magad!

Arról nem is beszélve hogy a bíróságon hiába próbálod bizonygatni súlyos testi sértésnél vagy rosszabbnál azt hogy az idegeid meg a gyerekkorod, legfeljebb együtt éreznek de az a dolguk hogy a társadalomra veszélyes egyéneket börtönbe zárják!

2022. nov. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hú bmeg, neked aztán van kereszted tisztességgel:S


Tökre érthető, ha labilisnak érzed magad, kb mindenki az lenne, ha így kellett volna felnőnie.


Először is javaslom, hogy kezdj el pszichoterápiára járni. Drága, igen, lassú, igen, de segíthet ha nem is feldolgozni, de helyén kezelni azt, amit apád tett veled. Illetve a haragoddal - ami vszeg apádból táplálkozik - is kezdhettek valamit.


Az élet keményen elbánt veled, de megfelelő segítséggel ezt akár erővé is formálhatod. Ki tudja, talán 10 év múlva te leszel a zászlóvivője a gyermekek ellen elkövetett erőszak ellni harcnak. Nyilván, msot cska eg ypéldát mondtam, de arra akartam rámutatni, hogy akár üzemanyagként is hasnzálhatod az élethez ezt a dühöt, nem muszáj felemésztenie téged.


A lány.... ja, az kemény dió.

Simán lehet, hogy elutasít.

Simán lehet, hogy szívesen fogadja a közeledésedet, de a benned rejlő indulatok megmérgezik a kapcsolatotokat és elmarod magadtól. Sajnos ismerek olyat aki annyira vágyott egy nőre, hogy amikor megkapta, annyira féltékeny lett, hogy bezárta, utcán kvöette, végül meg is verte. Végül távoltartási végzés született ellene. Elég szomorú vég egy szerelemnek, nemigaz?


Szóval a pszichoterápia a csajjal kapcsolatosan is lehet segítségedre, mert jelenleg önmagad ellensége vagy ezzel a 8 tonna TNT-vel a mellkasodban.


Respect, hogy eddig nem bsztad szét a körülötted lévőket!

2022. nov. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ... nos leginkább ez a lany fontos számomra...


De igen, félek hogy úgysem maradna egy ilyen emberrel, így talán marad a platói szerelem...


De szerintem tudnám szeretni, csak tenyleg nem vagyok százas sajnos.


De hogy mi az ami visszatart, hát magam sem tudom...


Pszichiatert meg azért nem szeretnék mert talán mégrosszabb lenne ha bolygatná a múltam.

2022. nov. 10. 22:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, ha nem dolgozol rajta, nem lesz jobb.

A pszichoterápiának vannak szakaszai. A legelején még van az emberben némi ellenállás és nehezen nyílik meg. Sajnos vannak akiknél ez kimondottan hosszú szakasz, ez lehet a pszichológus hibája is, hogy nem tudja kiépíteni a bizalmat, de persze sok múlik a páciensen is, hogy mennyire hajlandó megnyílni. Az alapján, ahogy írsz a dologról és amennyire tudatában vagy a téged ért traumákkal és az érzéseiddel, szerintem ez nálad nem lenne nehéz, könnyen megnyílnál.

Aztán jön az a rész, amikor előtörnek a dolgok. Ilyenkor az ember fostosra bőgi magát az üléseken és nagyon rövidnek találja azt az 1 óra beszélgetést és alig várja a kvöetkezőt. Érzelmileg nagyon aktív, esetleg megterhelő ez a periódus, bár talán azok válnak igazán instabillá akik rejtett problémákkal jönnek és hirtelen tudatosodik bennük önnön hibájuk. Ebből a szempontból megintcsak jónak tűnsz, mert nem kell szembesülnöd azzal mennyi harag van benned, mert hiszen tudsz róla, nem fog meglepni.

Ezzel együtt az ember kezd felszabadultabb is lenni, mert jól esik neki, hogy végre kiengedheti magából azt a sok szart ami felgyülemlett benne. Sokan ilyenkor elkövetik azt a hibát, hgoy azt mondják, hogy ők meggyógyultak, nincs szükség több ülésre. De ez tévedés, ez csak egy felszabadulási érzés, de még nem a megoldás.

Mert ezután jön az a rész amikor meg kell tanulni bánni az új helyzettel. Itt lenne jó sok munkád, elfogadni és lezárni a múltat, a haragot átformálni valamivé, megtanulni kezelni stb...


Nyilván nem ismerjük egymást és hülyeség lenne messziről diagnosztizálni, de szerintem a terápia nem tenne téged instabillá olyan formában, hogy pl dührohamot kapj vagy összeomolj. Az inkább a szorongásosokra jellemző.


Ne félj tőle, ha elmész, és jó terapeutához kerülsz (mert persze ez is szempont, sajnos nem mindenki az) akkor eskü utólag életed legjobb döntésének fogod tartani. :)


És akkor talán a csajt sem kell plátóinak megtartani. Ha majd pórázon vezeted a vadállatot, magabiztosabb leszel.

2022. nov. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van reményed, mert van rá igényed. Igen, ehhez szakember kell. Nem lesz rövid, nem lesz könnyű. De muszáj terápiára járni.
2022. nov. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!