Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha Te lennél ez az ember...

Ha Te lennél ez az ember (férfiről beszélünk), mit tennél a helyében? (leírás a megjegyzésben, ha lehet, rövid válaszokat kérnék, köszi...)

Figyelt kérdés

Adott egy ember (hetero, férfi), aki ezekkel a dolgokkal bír:

Életkora jelenleg kb. 48-52 évre tehető, kiskorában erősen túlsúlyos volt, nem voltak barátai, csúfolták. Serdülő korban lefogyott, de a hosszú távú kövérség keserű nyomot hagyott a testén is. Nem sokkal ezután, pánikbeteg lett, de gyógyítani csak évekkel később kezdték, mert akkoriban még ez ismeretlen betegség volt és nem voltak gyógyszerek. Nehezen, de leérettségizett, nem bukott el egy évet sem. A betegsége miatt nem tudott továbbtanulni. Alapból csúnya és génhibás. Korán kopaszodni kezdett (kb. 22 évesen), nincs rendes megjelenése. Életében nem volt rendes kapcsolata, nem vitte semmire. Amikor megpróbált önálló lenni, szerzett egy 30 milliós tartozást is. Kihullottak a fogai (ez a génhiba), már munkája sincs, de a tartozása egyre növekszik. Csak addig van lakhatása, amíg a szülei élnek, mert nincs más lehetősége. Nem lett családja, sem élettársa, sem gyereke. Nincs saját tulajdona (semmi!!!).

Néhány éve, egy - feltehetően - gyógyíthatatlan, autoimmun betegség is kialakult nála, a tünetek alapján.

Gyakorlatilag, értelmetlenné vált a létezése.



2022. nov. 18. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy "génhiba"? Elég lazán kezeled ezt a fogalmat.

A szülei után pedig nyilván fog örökölni, ha mást nem, az ingatlanuk egy részét.

2022. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pontosan tudod, hogy mit írnék erre. Nagyon elszaporodtak mostanában a sikertelen férfiakról szóló kérdések. Mi lesz ennek a vége?
2022. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szinte mintha rólam lenne szó :(
2022. nov. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ha Te lennél ez az ember..."

. Ha én lennék ez az ember, nem 48-52 évesen jutna eszembe, mit kell csinálnom...

Szóval ennek a kérdésnek nem látom értelmét. Ha csak ebben a koromban kapnék észhez, hogy na most valamit már tenni kellene, miután már az életem fele bőven elmúlt, és egészen más tapasztalatokkal lennék "gazdagabb" (kivéve az autoimmun betegséget), az már egyszerűen nem én lennék.

2022. nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En kimennek a helyeben egy olyan orszagba dolgozni, ahol nagyon jol fizetnek, es kituno az egeszsegugyi ellatas. A betegsege csak feltehetoen gyogyithatatlan, ennek utana kell jarni. Sok embernek mondtak mar, h x ideje van hatra, es mar ezerszer tulelte azt az idot. Szemelyes ismerosom is van ilyen. A helyeben azert megcsinaltatnam a fogaimat is. A nem tul megnyero kulseju ember is talalhat maganak tarsat, hiszen ha korulnezunk magunk korul, nyilvanvalo, hogy nem csak Mr.tokeletesnek van parja. A letezesben meg kell talalni az ertelmet akkor is, ha a napjaink meg vannak szamlalva. Mindannyiunknak meg vannak. Ha meghalnak a szulok, az adossag miatt lehet, h uszik az ingatlan, ugyhogy en a helyeben mar most bejegyeztetnem az elethosszig tarto haszonelvezetet, h legalabb legyen jogom benne lakni, ha szukseges. Soha nem fogadnam el, h gyogyithatatlan beteg vagyok, igyekeznek ugy elni az eletemet, mintha nem lennek az.
2022. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. ha 50 éve élek és életem első 14 évében kövér voltam, azt valahogy megpróbálnám feldolgozni a maradék 36 évben.


2. A kopaszság nem feltétlen előny, de nem is feltétlen hátrány. A jó megjelenésnek nem alapkövetelménye a haj, egy csomó jó megjelenésű kopasz ember van.


3. Fogak - protkó. Nyilván, ez pénzbe kerül, de pl én apámnak is teljes műprotkója volt 45 évesen. Fszért kellett foggal nyitnia a sört:D Deee szerzett egy protkót és annyi, úgy néz ki mint egy ember, nincs ebben semmi.


4. Tartozás. Na ez kemény dió. 30 milliós tartozást azért elég nehéz összeharácsolni, nagoyn tehetséges lehet. Mindenesetre nem mindegy ki vagy mi irányába tartozik.

Ultimate megoldás: szerez egy jó munkát, mondjuk kamionsofőr, az elég jól fizet és nem kell hozzá egyetem, és elkezdi törleszteni a tartozását. Körülnéz a hitelpiacon, vannak direkt adósság törtlesztésére lévő hitelek illetve ezeknek a hiteleknek a kiváltó hitele. 2-3 évente érdemes hitelcsomagot váltani, mert mindig jön kedvezményesebb. Tény, hogy a 30 millióból így összességében visszafizet vagy 35öt, de hé, mi a jobb, a tartozás, vagy az, ha leróvod a tartozásod?


"A tünetek alapján" na, ez a legjobb diagnózis. Beírod, hogy "fáj a fejem és rosszul alszom" és kijön, hogy agyrákod van. Tudod 50 évesen új autoimmun betegséget szerezni nem kis teljesítmény... hol volt az immunrendszer az előző fél évszázadban?:D


A szülők ott vannak, tehát van lakhatás. Aiddig jó.De egy jó kamionos melóból ki fog jönni egy kisebb albérlet is a hitelfizetés mellett is. Mivel gyakran lesz az úton illetve nincs párja, nem is kell túl nag ylakás.

2022. nov. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem fogalmaztam pontosan:

- nincs fogazata (ez volna a génhiba, nincs csonttartó váz, fogat sem lehet pótolni, csak komplikált, drága műtéttel, csontbeültetéssel+fogak)

- korai kopaszodás, a mai "trend"-nek NEM megfelelő kinézet, egyebek, stb.

- autoimmun betegség (Sclerosis Multiplex 4.5-ös fok)

- 51 éves, két létfenntartó munkáját elveszítette 2022-ben

- NINCS semmi ingó/ingatlan vagyona, csak tartozása, 30MFt

- NEM örökölhet, mert a hatályos jogszabály szerint, azonnal levonják az örökségből, ráadásul, amit örököl, az +10 millió adósság a szüleitől...


Ezzel egészítem ki a kérdésem, köszönöm...

2023. jan. 19. 02:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Fogbeültetés bszki:D Ha nincs pénzed, ne gondolkodj rongyrázásban. Csináltatsz egy protkót és kész. Igen, olyat, mint az öregeknek van és annyi. Teljesen j az is.
2023. jan. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8/8, Köszi, ez önmagában jó és volt is terítéken, de ott a többi probléma is, amire nem ilyen egyszerű a megoldás, főleg, az idő haladtával. Tudom, hogy bizonyos szempontból ez egyfajta paradoxon, mert ebben a korban, ilyen dolgokat a nulláról kezdeni, már késő, mert - tegyük fel - , ha a végére is ér valaha (főleg a tartozással), ebben a világban már vénember lesz. És akkor nem esett szó az autoimmun betegségéről, ami sajnos napjainkban még gyógyíthatatlan. Nehéz eset...
2023. jan. 21. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!