Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lepődnek meg sokan,...

Miért lepődnek meg sokan, hogy a mai eladók olyannak, amilyenek?

Figyelt kérdés
Nem kedvesek, stb…kb 10/1 igazán kedves, mosolygós ( valószínűleg ilyen az alaptermészete).

2022. nov. 23. 21:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
92%
Én nem lepődöm rajta meg, mert voltam eladó. Könnyű máson leverni a feszkót, ha a vásárlók... vagy tudnám idézőjelbe is tenni, mert ahol én dolgoztam, a többség, akivel találkoztam, nem is vásárolt semmit... többsége bunkó, neveletlen, magát feljebbvalónak gondolja, csicskáztatja az eladót. Én, amíg ott dolgoztam, tudtam magam tartani, mert alapvetően nyugodt és kedves természet vagyok, de annyi pénzért nem is maradtam ott tovább és most már inflációkövetéssel is a többszörösét keresem. Ahogy ma megfizetik és megbecsülik az eladókat a cégek és a vásárlók, akik alkalmazzák őket, többnyire nem a megfelelő személyiségű emberek maradnak, mert azokat előbb-utóbb felveszi más cég sokkal jobb fizetéssel dolgozni, hacsak nincs vmi egyéb hátráltató tényező... így meg aki elvállalja azt a munkát, azért vállalja el, mert nincs más / még mindig az fizet legjobban az opciók közül, nem azért, mert a személyiségéhez a vendéglátás vagy az eladás passzol a leginkább. Ilyen esetekben meg mit várunk...
2022. nov. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Már aki. amúgy nem kell ezen csodálkozni.


Egyre nagyobb a munkaerőhiány, és nyilván akinek van piacképes tudása, abból ritkán lesz eladó.

Amúgy nekem a kisebb pékségekkel, dohányboltokkal meg Coop-okkal van rossz tapasztalatom. ezeken a helyeken tényleg szinte csak idióták dolgoznak, bár az Aldiban sem épp agykutató mind.

2022. dec. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#12-es a Spar-t ne hagyd ki. Ott is mintha felvételi követelmény lenne a 70 alatti IQ és a rossz természet.
2022. dec. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azért lepődünk meg páran, mert jogosan azt feltételeznék naivan, hogy aki eladó vagy kasszázik, az alkalmas arra, hogy egy alap kedvességgel udvariassággal kiszolgáljon, máskülönben menjen szépen szalag mellé.

Ennek ellenére még az Aldiban is van egy-két fiatal flegma virágszál, aki köszönni alig tud, ha tegezem, az nem jó, ha magázom, az se.

Engem egyszerűen nem érdekel egy pénztáros droid vergődése, nem rám tartozik, hogy unja a munkáját.

Pedig már csak tényleg csak Aldiba járok (ami így is szintekkel a többi üzlet felett van), mert a közeli Sparban vernyákoló Manci nénik vannak, a kisebb üzletekben detto, ráadásul még át is vágnak, ha nem figyelek.

2023. márc. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!