Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szégyen háztartásbeli...

Miért szégyen háztartásbeli anyának lenni?

Figyelt kérdés
2022. nov. 30. 18:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%
Ne általánosíts!
2022. nov. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom én, azért vélik annak, mert manapság az sem lehetetlen, hogy egy nő dolgozik, gyereket nevel, vezeti a háztartást és emellett esetleg tanul is. És mert mindenkinek kell valamit csinálni, dolgozni, egy háztartásbeli anya életét könnyed semmittevésnek hisznek a saját és a körülöttük élők életéhez képest.


Szerintem nem szégyen, és nem is olyan egyszerű. Akiknél meg lehet tenni, mert a férj keres egyedül annyit, hogy mindannyian kényelmesen vannak, nem szűkölködnek, hát miért ne tenné a feleség, ha úgy mindenkinek megfelel? Ez nem jelenti azt, hogy az a nő lusta. Nem mindegy, hogy valakik megtehetik, és élnek vele, de ha kell vagy szeretne, elmenne, elmegy dolgozni, vagy a nő kinyalt valaggal tervezi az életét, és inkább a halál, minthogy dolgozni menjen.

2022. nov. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%

Mert sokak szerint kiszolgáltatott állapot, meg miazhogy a nő nem él a munkához való jogával (wtf), el van nyomva, házi cseléd, kitartott stb. Aztán lehet a fújolók fele irigy, mert ő ugyanez, csak még 8-10 órába dolgoznia is kell.


Szerintem egyáltalán nem szégyen, sőt gyerekeknek a legjobb, de ehhez olyan házasság kell, ahol az ebből adódó különbségeket fel tudják fogni és kezelni tudják a felek. Illetve addig jó, amíg nem érzi magát a nő bezárva a házba, és a férfi sem érzi úgy, hogy minden tőle függ (megélhetés).

2022. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%

Én tavasztól-őszig végig vendéglátóztam 12 órás műszakokban.

Télen itthon vagyok, jövőre folytatom. Elég pénzt kerestem télire is. Ezt sem értik. Azt kérdezik feszt, hogy van-e munkám...

2022. nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
30%
Irigyek. Örülnének ők is ha nem kellene munkába menniük. A karrieristák meg nem bírják megemészteni.
2022. nov. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
66%
Sokan nem szeretnek függő helyzetben lenni. Nekem gáz lenen a férjemtől kérni pénzt betétre.
2022. nov. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
73%

6: miért kéne KÉRNI...???


Egy normális kétkeresős családban is közös a bankszámla, vagy a befőttesüveg, ahonnan mindenki vesz igénye szerint.


Ha egy családban KÖZÖSEN úgy döntenek, hogy a feleség a gyerekeket neveli, ugyanúgy a "közösből" tud kivenni - semmiféle engedély vagy kérés nem szükséges.

2022. nov. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
20%

"Ez nem jelenti azt, hogy az a nő lusta. Nem mindegy, hogy valakik megtehetik, és élnek vele, de ha kell vagy szeretne, elmenne, elmegy dolgozni, vagy a nő kinyalt valaggal tervezi az életét, és inkább a halál, minthogy dolgozni menjen."


Azért ezt a 150 vesszőből álló mondatot nehéz így egybe értelmezni, pedig jó voltam szövegértésből a suliban.


Nos ha valaki megteheti, hogy háztartásbeli legyen, attól még nem lesz kevésbé lusta. Ha valaki megteheti, hogy háztartásbeli legyen, akkor eleve nem akar dolgozni. Ha akarna, nem lenne háztartásbeli. Az ilyen háztartásbeli pont azért háztartásbeli, mert nem kell neki és nem is akar dolgozni. Szóval értelmetlen arról beszélni, hogy valaki háztartásbeli de ha akarna akkor elmenne dolgozni, vagy ha kéne neki. Persze el tudnék ilyen helyzetet is képzelni, de maga a gondolat ellentmondásos, még ha lehetnek is kivételek.


Persze az se mindegy, hogy a gyerkőc hány éves. Nem mindegy, hogy 3 éves, vagy 15.


Nálam baromi negatív, ha ez a helyzet valakinél. Ettől még mint embert akár szerethetem is, de ez egy negatív pont, amit lehet egyéb pozitívumokkal ellensúlyozni. De az önmagában negatív, hogy valaki szarik dolgozni, csak mert a férje jól keres. Joga van hozzá, de ettől még lusta ilyen szempontból, ha van hozzá joga, ha nincs. Ha jó ember amúgy, ha nem.


Az is érdekes, hogyha egy nő tartaná el a férjét, akkor milyen sok nő felháborodna ezen, hogy egy férfit tart el a felesége, de ha fordítva van ez, akkor meg milyen szuper élete van a nőnek. Ilyenkor bezzeg nincs probléma a nemi szerepek eltérésében.


"Irigyek. Örülnének ők is ha nem kellene munkába menniük. A karrieristák meg nem bírják megemészteni."


Légyszi ne beszélj több milliárd ember nevében.

2022. nov. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%

"Azért ezt a 150 vesszőből álló mondatot nehéz így egybe értelmezni, pedig jó voltam szövegértésből a suliban."


Érdekes, nekem gond nélkül ment :)



Kérdező! Mifelénk leginkább azzal társítják, hogy mindenkinek oda kell tennie magát. Aki nem, az haszontalan és lusta ember. Ha meg nem kisgyerekől van szó akiért ott kell lennie, már rögtön lustaság. Én szerintem nem baj és nem szégyen vagy lusta. Én nem jókedvemből gürizek. Azért teszem, mert kell. Kényszer az egész. Apa és anya sem azért mennek dolgozni, mert nem lenne ezer más jobb elfoglaltságuk. Szerintem tök szuper dolog hogy valakiknél megengedhető az otthonlét. Persze jó dolog, ha több pénz van a háznál, de ha elég mindenre, sőt többre is(!), jó is az ha az anyuka nyugodt a gyereknek és a párjának is, hogy nincs bentről hozott ilyen vagy olyan feszültség. Nem mondom hogy enélkül nem lehetne, de akkor sem tartom gáznak, ha valaki "az otthon melegeként" érzi magát jól.

2022. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
18%
7es csakhogy az ilyen nem NORMÁLIS kétkeresős család. Itt a férfi keres a nőt meg kitartják.
2022. nov. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!