Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi egy hàztartásbeli feladata?

Mi egy hàztartásbeli feladata?

Figyelt kérdés

3 hónapja szültem, még barátkozom az új szereppel.

Tehát itthon vagyok CSED-en, valamennyi pénzt kapok, amiből ugyanúgy bevàsàrolok, vagy pelust veszek, stb de azért nyilván kevesebb, mint a korábbi jövedelmem. Főzök, mosok, takarítok és ellátom a fiúnkat. Tanulok is levelezőn, bár mostanában nem sokat tudtam tanulni. Minap itt volt egy rokon, akinek elpanaszoltam, hogy kicsit haragszom a férjemre, mert nem sokat segít itthon. Ő meglepődve mondta, hogy miért kéne, a gyes erről szól.

Felmerült bennem, hogy tényleg ez a normális? Elvárható, hogy a családfő segítsen valamit? Másoknál ez hogy működik? Érdekelne több vélemény.


2019. ápr. 28. 00:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy igény szerint szoptatok, bár nagyjából beállt a napirend, de szopik között kb egy órám van, hogy mindent megcsináljak.
2019. ápr. 28. 00:52
 2/78 anonim ***** válasza:
92%
Számít az is, hogy az apa milyen munkarendben dolgozik, mennyire leterhelt. De igen, legalább a gyerekkel kapcsolatban ki kellene vennie a részét ( nem segíteni, mert az azt feltételezi, hogy szívességet tesz, miközben a saját gyerekéről van szó).
2019. ápr. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
71%
Nem, nem arról szól a gyes hogy mindent te csinálsz otthon. Elvárhatod hogy segítsen párod, sőt alap hogy a baba gondozásában is részt vegyen.
2019. ápr. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim válasza:
85%
Egyetértek veled is, kedves kérdező, és az első válaszolóval is. De, lehet valaki munkából hazajövet fáradt, attól még igazán elmosogathat, vagy kiteregethet néhanapján...
2019. ápr. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
85%
Érdekes, a nőknél munka mellett is alap hogy elvégzik az otthoni teendőket. A férfiaknál miért nem?
2019. ápr. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy a gyes a gyerekről szól. Nem arról hogy átmész cselédbe, és semmi beleszólásod semmibe.
2019. ápr. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
89%

Erről azért jó lett volna előre beszélni!

A férjed a gyerekkel egyáltalán nem foglalkozik? Akkor minek kellett neki? Vagy csak belement, mert erőltetted?

2019. ápr. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 A kérdező kommentje:
Egy gyerek van, és nem erőltettem semmit. Közösen szerettük volna. Beszéltünk róla korábban, és egyetértett, hogy ez kettőnk dolga.
2019. ápr. 28. 03:54
 9/78 anonim ***** válasza:
39%

Én rohadtul nem vártam el, hogy a férjem bármit csináljon, amíg otthon voltam, mert bőven belefért minden a napomba.


És egy fősulisnak illene tudni, mi a különbség a fiunk és a fiúnk között.

2019. ápr. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 A kérdező kommentje:
Na, a kötekedők is felkeltek, szuper. Ne haragudj, autocorrect javította, és a betörött képernyőn nem vettem észre. De minek is magyarázkodok neked...
2019. ápr. 28. 06:21
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!