Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a jobb szerinted: a...

Melyik a jobb szerinted: a felnőttkor vagy a gyerekkor?

Figyelt kérdés
És miért gondolod így?

2022. dec. 3. 11:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Természetesen a gyerekkor. Felnőttként benne vagyunk a mókuskerékbe, dolgozunk, alszunk, eszünk - kb a hét 6 napja szenvedés. Hétvégén ha vesz az ember valami drogot attól pár órára boldog lehet. Gyerekként legalább voltak tartósabb életszakaszok amikor az ember jól érezte magát.
2022. dec. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Ez még egy életen belül is változó. Nekem a fiatal felnőttkorom sokkal jobb volt, mint előtte bármikor. Amikor középiskolás voltam, a tanáraim végig azzal fenyegetőztek, hogy majd dolgoznunk kell, akkor visszasírjuk a sulit. Hát én rohadtul nem. A suliban végig zaklattak, félelemben éltem. A munkahelyen mindenki a saját dolgával volt elfoglalva és még fizetést is kaptunk. Teljesen megváltoztam annak hatására, hogy nem éltem többé félelemben. Kevesebbnek éreztem az ott töltött napi nyolc órámat, mint azelőtt a suliban hatot. Sajnos ez a korszak is véget ért magánéleti és egészségügyi problémák miatt. Azóta rosszabb az életem, mint gyerekként, de a kamaszkoromnál nem.
2022. dec. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a gyerekkorom egy pokol volt.

Emiatt kb az egész felnőttkorom a nyugalomról, békéről, biztonságról szól.

És ami egy kicsit is emlékeztet a gyerekkorra, attól menekülök.

Elcseszett élet receptje...

2022. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz úgy felnőtt lenni, hogy akkor válhass gyerekké amikor csak akarsz, én így vagyok és ugyan úgy élvezem a felnőttkort mint a gyerekkoromat. Annyi, az öregedés nem kéne a képletbe de még 40vagyok még nemnpanaszkodom.
2022. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Felnőttkor.


Pont gyerekként ne lennénk benne a mókuskerékben? Kezdve az első védőnői felméréstől az érettségiig állandóan csak méregetik a gyerekeket. Minimális az önálló döntés, a szülőkre kell hagyatkozni. Erre rátesz egy lapáttal a kifejletlen személyiség és a kortársak által támasztott folyamatos megfelelési kényszer.


Egy felnőtt dönthet, kőveti-e a konvenciókat.

2022. dec. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Felnőttkor. Miért? Iskolásként a sok hajtás, iskola, otthon tanulni sok mindent, ami nem érdekes és unalmas is, közben görcsölni, hányast kapok, otthon meg a csesztetés, hogy miért nem tanulsz jobban, így utcaseprő lesz belőled. Felnőttként is ha olyan az állásom, elmegy az egész nap a munkahelyen, de otthon legalább nem kell már foglalkozni vele és hétvége is szabad. Így, hogy már megtanultam több nyelvet, szabadabbnak érzem magam felnőttként, semmi sem kötelező, és lám, nem lettem utcaseprő, bármennyire is ezen görcsöltek. Ha előre látom mindezt, az iskolát is lazábbra vettem volna, fele annyit nem magoltam volna, max megbukok, de akkor is ugyanott lennék most, mint így.
2022. dec. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is változó. Gyerekként minél hamarabb fel akarunk nőni, felnőttként pedig sok esetben egyre csak visszavágynánk a gyerekkorba. Én speciel olykor-olykor szívesen visszamennék egy jó 10-15 évet, de nem hinném hogy újra tudnám élni a gyerekkoromat, csak amolyan kikapcsolódás a mai világból, nosztalgia gyanánt mennék vissza. Sok felnőtt dolgot nem tehetünk meg gyerekként, viszont felnőttként meg sok gyerek dolgot nem tehetünk már meg, amit egyébként szívesen megtennénk.
2022. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
Felnőttkor. Szabad vagyok, van pénzem, tudok szexelni.
2022. dec. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a felnőttkor abból a szempontból jobb, hogy nem kell elviselni a szüleim dolgait. Nekem alkoholista volt az apám, állandóan cigifüst volt a lakásban, szegények voltunk. Szerettem az iskolát, voltak barátaim, szóval amúgy nem lett volna rossz gyerekkorom, de ami otthon volt az katasztrófa.
2022. dec. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Nekem elég sz@r gyerekkorom volt. Fizikai, lelki és szexális bántalmazást is elszenvedtem, gyermekkori depresszióm volt, amivel a szüleim évekig nem foglalkoztak. Én így azt mondom, hogy hiába a felnőtt élettel járó sok felelősség, én ezerszer inkábbb választanám ezt, mint azt a tehetetlenséget, és kiszolgáltatottságot, amit gyerekkoromban éreztem. Gyerekként olyan felnőtteknek voltam kiszolgáltatva, akik vagy maguk is mentális betegségekkel küzdöttek, vagy érzelmileg éretlenek voltak, nem tudtak nekem biztonságos közeget nyújtani. Az egész gyerekkoromat belengte a bizonytalanság, a bizalmatlanság, a szégyen és a félelem, és nem tehettem ellene semmit. Felnőttként viszont tehetek azért, hogy megteremtsem magamnak a biztonságot, és választhatok magam mellé olyan embereket, akik segítenek a fejlődésben és a gyógyulásban. És az is fontos, hogy felnőttként vagyok elég érett ahhoz, hogy meg akarjam és meg tudjam ismerni magam, tudok reflektálni magamra, meg tudom fogalmazni a problémáimat és tudok segítséget kérni. Gyerekként szavaim sem voltak arra, hogy mennyire rosszul érzem magam, és segítséget sem tudtam/mertem kérni, hiszen a szüleimre nem számíthattam ebben a kérdésben.

Szóval az én életemre levetítve jobb a felnőtt kor.

24

2022. dec. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!