Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem megy az egyetem, akkor...

Ha nem megy az egyetem, akkor valóban életképtelen lennék?

Figyelt kérdés
Ezt vágják a fejemhez a szüleim, pedig tényleg belefektetem az energiát, nem is a tanulás időtartamával van a bajom, hanem a tömény, száraz anyagmennyiséggel, amit zúdítanak az emberre. De anyám azzal jön, hogy ugyanez lenne egy szakmai képzésben is, az olyan nehéz lenne, mint az egyetem.
2022. dec. 11. 17:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan szak, ami nehezebb, mint egy szakképzés, de van olyan okj szakma, ami nehezebb, mint a főiskola.


Nyilván függ attól, hogy milyen szakon vagy, függ attól hogy milyen szakmai képzésre gondolsz.

2022. dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érdekel egy képzés, nem gond, az viszont a Te felelősséged, hogy megtaláld a célod.
2022. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szak ennyire nehéz?
2022. dec. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
3. Jogi
2022. dec. 11. 18:10
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
És te szeretted volna? Vagy rád erőltették? Sok butuska is elvégezte, úgyhogy biztosan megy neked is, ha szeretnéd és nincs semmi akadályozó tényező.
2022. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám azt, hogy "ismerősöm bezzeg heti 60 óra munka mellett csinálja éppen a jogi egyetemet, és jövőre végez...", ha valakit nem érdekel, nem tudja élvezettel tanulni az anyagot, akkor itt nem a tételek a legnehezebbek.


Ha már túl vagy a felén, akkor fejezd be. Valahogy, de küzdd át magad.

Ha pedig csak most kezdted el, akkor vagy várj még egy kicsit, hátha jobban rááll később az agyad és megszereted a tárgyakat, vagy keress olyat, ami jobban érdekel, de meg is tudsz élni belőle.

2022. dec. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A jogi egyetemen rengeteget kell magolni. Lehet, hogy egy másik egyetemi szak is könnyebben menne. Egy szakképzésen meg végképp nem kéne annyi mindent bevágni. Minden szak és szakma nehéz. De biztosan lenne olyan, amit könnyebben, szívesebben végeznél. Talán még jobb álláslehetőségeid is lennének, ha olyan szakmát tanulnál, amire van kereslet.

Lenne más szakma, ami érdekel, amit szívesebben tanulnál?

2022. dec. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Néha rászorulókon szoktam segíteni, ha más nem a kéregetőnek is odaadom az aznapi aprómat. Nem tudom, mi passzolna hozzám, ugyanakkor a műszaki dolgok iránt is érzek késztetést, de a matekban rengeteg a feketefolt.
2022. dec. 11. 18:41
 9/19 A kérdező kommentje:
Bár szívem szerint buszt vezetnék. A vezetés valahogy sose szív le.
2022. dec. 11. 18:43
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Busz nem jó, sok a hülye akivel kommunikálni kell.


Legyél akkor teherautó sofőr.

2022. dec. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!