Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem bír egyetem mellett...

Aki nem bír egyetem mellett dolgozni, életképtelen?

Figyelt kérdés

Sokaktól olvasni itt, hogy heti 40-60 óra munka mellett végezték el az egyetemet nappalin, nem bölcsész, hanem reál szakot, és az orvosit leszámítva sehol sem akkora a terhelés, hogy ne lehessen mellette rendszeresen dolgozni.


Viszont én úgy látom, hogy a reálosoknak mennyiségileg valóban könnyebb, mint mondjuk a nyelvi szakosoknak, több a szabadidejük.

Lehet, hogy könnyebb egy anglisztika-szlavisztika, mint egy geológia, de ha összehasonlítom a reálos ismerőseim órarendjét az enyémmel, időbelileg is nekem jön ki többre, tárgyam is nekem van több, vizsgám is nekem van több. (meg az én szakom a haszontalanabb is, ajjé -.-)


Míg a reál szakos ismerőseimnek 4 vizsga jutott egy szemeszterre, addig nekem 15. Simán dolgoznak suli mellett, én meg nem tudok, maximum időszakosan, mert óráról órára van egy csomó beadandó, olvasnivaló, prezentáció, házidolgozat, minden előadásra ajánlott bejárni, mert az anyag nem kerül fel sehová sem online.



Tegyük fel, hogy az ember emellé még külön is él, bejárós is (legyen csak napi fél óra busz, de akkor is), a lakást is rendben kell tartani, meg is kell főzni...


Tényleg van, aki 40 óra strapásabb, magolósabb egyetemet végigcsinált heti 40-60 óra munkával párhuzamosan csúszások és bukások nélkül?


És valóban elítélendő, ha valakinek ez nem megy?


(Azért nem mentem mondjuk gyógyszerésznek vagy mérnöknek, mert matekból és kémiából hatalmas szerencsétlenség vagyok)


2018. dec. 21. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne életképtelen?
2018. dec. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
Az ilyen bölcsész-közgáz szakok mellett röhögve lehet dolgozni.
2018. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2, Pont azt írtam, hogy egy lazább szemeszter kitesz 40 órát, plussz óráról órára egy csomót kell készülni, nem csak tanulni, de házi feladatok, beadandók, házidolgozatok, prezentációk.

Akkor mikor tud mellette dolgozni az ember, ha hétközben 8-16 bent van, este/hétvégén meg készül?

Ilyen 10-15 órát lehet, persze, de az nem munka. 40-60 órát mégis, mikor?

2018. dec. 21. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Én természettudományos szakon tanultam, alap és mesterszakot is megcsináltam (időre, nem csúszva). Az első évben sok órám volt (jó sok 4 órás a gyakorlat, utána kevesebb, de akkor már a szakdolgozás lekötötte minden szabadidőm. Nemcsak a saját diplomamunkádhoz, de nyilván a 'sima' laboros munkába is bekapcsolódott az ember. Szóval én speciel nem dolgoztam, habár nem vagyunk gazdagok, de az ösztöndíj (tanulmányi és a szociális, valamint egyéb ösztöndíj) elég volt, hogy szűkösen, koliban lakva, de kijöjjek a pénzből, max a hazautazáskor kértem kis pénzt, a jegyre.

Ettől függetlenül több ismerős dolgozott és tanult is jól, egyidőben, szóval lehetséges, de akarni kell és nem letojni az egyiket.

Leszögezem, ez nem Pest, hanem Szeged, szerintem Pesten ez nem ment volna...

2018. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Heti 40-60 órát egy nappali egyetemi képzés alatt életben nem dolgoztak, itt pedig nagyon szép szokás ótvar nagyot lódítani. Csak nézz meg pár kérdést a szülő-gyermek topikban.
2018. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem életképtelen, egyetem mellett nem lehet 40 órát, pláne hatvanat dolgozni. Legalábbis most próbálom időben összeadni, hogyan is lehetne lehetséges... Nekem egy héten 30 óra előadásom + gyakorlatom volt. Plusz sok olyan feladatom, amit suli után kellett megcsinálni - művészeti kar. Napi 7 órát biztos aludtam, és még bulizós sem voltam. Egyszerűen nem fért volna bele.


Azt elhiszem, hogy aki levelezőn van, az tud mellette dolgozni, és nekem is volt olyan évfolyamtársam, aki csak a kötelező gyakra járt be, és dolgozott mellette részmunkaidőben. (Heti 16 órát).


A többi ordas nagy hazugság.

2018. dec. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De hogy is az.
2018. dec. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Szerintem ez a szaktól is függ (pl. egy építészmérnöknek is sok az otthoni feladat, egy nyelvszakosnak is, egy művészetisnek is és még biztosan van csomó más is) és attól is függ, hogy kinek milyen a hozzáállása és az egyetemre, a tanulmányaira akar inkább koncentrálni vagy pedig inkább a pénzkeresésre (persze, egyes esetekben ez akár kényszer is lehet, mert mondjuk csak így tudja fedezni a költségeit). Amit ezzel mondani akarok az az, hogy nekem viszonylag kevés olyan ismerősöm van, aki normálisan tanul és bejár az órákra stb. és mellette rendszeresen dolgozik is. A legtöbb esetben ez inkább vagy-vagy.


Én BTK-n tanulok egy nyelvszakon és nem azt mondom, hogy nagyon nehéz vagy, hogy bele kell halni, de én igen nehéznek találnám, ha mellette még rendszeresen dolgoznom is kellene. Azt tapasztaltam, hogy az embereknek sokszor téves elképzeléseik vannak a bölcsész szakokkal kapcsolatban, hogy pl. alig vannak órák, be sem kell járni, tanulni aztán pláne nem kell és csak egy ilyen kellemes három évnyi láblógatás az egész, aminek a végén hozzádvágnak egy diplomát. Ugye vannak ezek az "ingyenkredit", "ingyendiploma" kifejezések is és nekem is mondták már, hogy "milyen jó, mert nektek úgy van kialakítva a tanterv, hogy legyen időtök gondolkodni és elmélkedni"... Eddig ilyen 12-13 tárgyam volt egy félévben, tehát azért valóban nem egetrengetően sok, viszont mindegyik katalógusos és egyik órán sincsen kiadott jegyzet/vázlat/ppt... Ha átléped a megadott hiányzást, akkor bukta és amúgy át kell gondolni, hogy miről mennyit szeretnél hiányozni, mert tényleg csak a jegyzetre lehet hagyatkozni. Persze, el lehet kérni másoktól is, de én pl. ezt nem szeretem, mert magamban bízom a legjobban és azért tényleg nem könnyű jegyzetelni (sok oktató pl. semmit nem használ, csak másfél órán át beszél folyamatosan mindenféle sokszor elég absztrakt, összetett és elvont dolgokról egy idegen nyelven, amikkel nem egyszerű lépést tartani). Sok a szeminárium, amikre óráról órára készülni kell és pl. előadásokat kell tartani, beadandókat kell írni (pl. műelemzések), olvasni kell (azt kb. minden órára, szakirodalmat és műveket is) és vannak tesztek, zh-k is. Én olyan szakon tanulok, ahová kellett előzetes nyelvtudás, de vannak olyan szakok is, ahol a nulláról kezdik a nyelvet és ott bizony azt sem szabad elhanyagolni, mert ha nem tartod a tempót, akkor bizony könnyen elveszhetsz és akkor már késő... Szóval az órák, az órákra való készülés és tanulás, az esetleges utazás, házimunka stb. már így is sok időt és energiát elvesz az embertől, ami mellett a heti 40-60 órát én elképzelhetetlennek tartom. Persze, nekem is van olyan szaktársam, aki dolgozik az egyetem mellett, de ők azért belecsúsznak olyanokba, hogy pl. nem volt idő tanulni és megbuktam, túlléptem a hiányzást és nem lett meg a tárgy, ami azért nem olyan jó dolog... Egy olyan szakon, ahol pl. tényleg ki lehet hagyni egy-két előadást és kevésbé veszi igénybe az embert a szorgalmi időszak, ott lehetséges, hogy könnyebb megoldani a munkát, viszont a 40-60 óra nekem még akkor is soknak tűnik.

2018. dec. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!