Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érettsegiző diákok akik...

Érettsegiző diákok akik párkapcsolataban vannak azok hogy tanulnak az érettségire?

Figyelt kérdés

Jelenleg ebben a helyzetben vagyok,hogy sokkal boldogabb vagyok mikor a barátommal vagyok és nem tudok tanulni, mert mindig vele akarok lenni. Már 2 éve eggyütt vagyunk szóval már nem az a rózsaszín köd vonz,hanem csak úgy.


Elégé gyakrán állok a tanulas terén, de csak stresszelek és túlagyalok mindent mikor nem vagyok vele.


Aki hasonló helyzetben van vagy volt annak hogyan sikrül/sikerült egyensúlyba hozni a kettőt.

Vagy hármat. Mert pl en dolgozom is mellette.


2022. dec. 14. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

Nálam is megvolt ez a 3 egyszerre.

Ugyan úgy tanultam mint azelőtt.. SEHOGY. Így is úgy is átrugdosnak érettségin mert ha sok a bukó akkor az iskolának romlik a hírneve és nem kap annyi támogatást.. Ha egyetemre készülsz akkor van értelme az adott tárgy(akra) jobban ráfeküdni. A többi kis újból menni fog.

2022. dec. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
nekem ugyan akkor nem volt kapcsolatom, de összesen 2-3 percet ha foglalkoztam vele, érettségi előtti este egy tételt olvastam el, ennek ellenére igen jól sikerült, szóval ha nem cél az egyetem, nem kell ennyit idegeskedni rajta
2022. dec. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért én csinaltam korábbi érretsegi feladatokat és nem sikerültek.
2022. dec. 14. 20:10
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
akkor kérd meg a barátod hogy segítsen neked, ha idősebb nálad, akkor gondolom neki is megvolt az érettségi, kérd meg hogy amiben tud, segítsen, közösen megoldani feladatokat, illetve hogy miért az a válasz, ami, úgy még élvezetesebb is
2022. dec. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Akkor az gáz..

Csinálj fontossági sorrendet.

Munka hanyagolható.

A barátod meg kibírja ha csak reggel meg este beszéltek.

A többi időd meg marad tanulásra, ha ennyire rosszul állsz..

2022. dec. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem akarom az idejét rabolni,meg leterhezni hogy ilyen pitin feladatokban segitsen. De szivesen segit ha kérem.


A munka nem igazan hanyagolható a helyzetemben. És hogy a baratom kibirja e az lehet, de én nem.

Nem tudok a tanulásra sem figyelni,mert hiányzolom őt.

2022. dec. 14. 20:20
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Én tudtam fókuszálni a legnagyobb szerelemben is. Az nem jó kapcsolat, ahol a jövőd nem tudod építeni a párod mellett.
2022. dec. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk érettségi alatt pont nem volt barátnőm, de egyetemen vizsgaidőszakban igen. Nyilván sokkal jobb együtt lenni, mint tanulni, de úgy gondolom, be lehet osztani egészségesen az időt. A közhiedelemmel ellentétben a tanulás nem akkor lesz a leghatékonyabb, ha napi 20 órában mást sem csinál az ember. Sőt, gyakori jelenség a "túltanulás". Mire a vizsga elérkezik, a tanuló már kimerült lesz, ráadásul a vizsgafeszültség alapból is csökkenti a teljesítményét, így a vártnál sokkal gyengébben fog teljesíteni.

Na, meg én alapból nem voltam a kampányszerű tanulás híve. Nem leszek álszent, nem mondom, hogy nem volt olyan kurzus/tantárgy, amire ne csak akkor tanultam volna, ha nagyon muszáj, de alapvetően az érettségi nem pár hétről, hanem 4 (vagy ha úgy tetszik, 12) évről szól. Ha az ember rendszeresen tanul (és nincsenek jókora lemaradásai... mert ha mondjuk matekból 9.-ben elveszíti a fonalat, és nem pótolja, utána csak bukdácsolni fog...), akkor különösebb készülés nélkül is át lehet menni az érettségin. Ugyanez a felsőoktatásban. Persze, tök jó a nagy szabadság, meg hogy csak félévente kell számot adni a tudásunkról... de épp ezért van annyi bukás, mert sokan pár nap alatt akarnak fél évnyi anyagot megtanulni. Persze, hogy nem fog menni. Nem mondom, vannak azért genyó oktatók, de amelyik ésszerű vizsgakövetelményeket álílt fel, azoknál ha többé-kevésbé rendszeresen haladtál az anyaggal, simán át lehet menni különösebb erőfeszítés nélkül, legfeljebb csak át kell ismételni, amiket tanultál.

De bocsi, eltértem nagyon a témától. Azt mondom, hogy próbáld meg beosztani az idődet! Az sem jó, ha semmit nem tanulsz, de az sem, ha a pihenést és a szórakozást teljesen elnyomod. Egyébként nem akarok okoskodni, de ez pont az az időszak, ami erről is szól. Az ember (jobb esetben) megtanulja beosztani az idejét. Később számtalan hasonló helyzetbe fogsz kerülni, amikor egyszerre több dolog lesz jelen az életedben, és el kell döntened, hogy melyikre mennyi időt és energiát szánsz.


"Nem akarom az idejét rabolni,meg leterhezni hogy ilyen pitin feladatokban segitsen."

Most ne haragudj, nem akarok bunkó lenni, de milyen kapcsolat az, ahol nem mertek egymásra támaszkodni? A kapcsolat nem csak a közös programokról, meg a romantikázásról szól, hanem egymás kölcsönös segítéséről is. Tessék csak egymást ssegíteni, ha szükség van rá! Ráadásul az együtt tanulás még kellemes élmény is lehet. Igazából duplán hasznos. Együtt is vagytok, és a tanulásban is haladtok.

2022. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk felépítettem egy fontossági sorrendet, amelyben a barátom lecsúszott a második helyre.


Ha egyetemre akartam menni - egy pasi miatt SEM voltam hajlandó elszúrni a dolgot -, akkor jó érettségit kellett írni, pont.


Ennyire egyszerű.

2022. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Te tudod barátod nem biztos hogy melletted lesz egyik nap a másikra
2022. dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!