Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyelvtudás nélkül van esélyem...

Nyelvtudás nélkül van esélyem valahogy kikerülni Tirolba szobalány munkára, vagy esélytelen?

Figyelt kérdés

Ha van esély akkor hogyan?

Egyebent nezegettem facebook csoportokat es nagyon sokan ki irjak hogy szobalany/szobafiu munkat keresnek de nem beszelnek semmenyit nemetul, es aki oda irja hogy van tapasztalata. Még ha ki is tudnek valahogy kerulni, mert ezek szerint nem olyan lehetetlen, de nem tudom hogyan tudnek megmaradni egy munkahelyen, ahol nem ertem a tobbiek mit mondanak nekem, vagy a magyarokat lehet hogy magyar tanitja be es ezert lehetseges hogy van ahol nem problema hogy nem tud valaki nemetul?


2022. dec. 17. 20:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
6: szobalányként soha nem fogod megtanulni a nyelvet... Mert lesz ott még két román meg három szlovák kolléganőd, akik ugyanúgy nem beszélnek németül....
2022. dec. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%
9: na ez az! De mégha nem is baleset.... Honnan tudja, hogy a munkaszerződésben mit ír alá...? Ha el se tudja olvasni...
2022. dec. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Latom, lepontozoknak finguk sincs hogy milyen az elet kint ;)

Menjetek ki, aztan ne sirjatok, hogy igazam volt

2022. dec. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem mondom, hogy lehetetlen, de segítség nélkül szinte az. Eleve, azt se értenéd, mit írsz alá, mi van a szerződésedben; hogyan lenne a próbaidőd, a szabadságok, stb. A nyelv pedig a szobalány munkával nem fog rád ragadni, lévén alig kommunikálsz majd másokkal, pláne helyiekkel. Plusz a nyelvtudás nem csak a munkához kell nyilván, hanem alapból, az élethez. Hogy vásárolsz be, hogy kérsz segítséget a boltban ha nem találsz valamit? Ha beteg vagy, orvoshoz kell menned, hogy magyarázod el a tüneteidet? És ezek csak alap dolgok, nem beszéltem még akkor egyéb ügyintézésekről, amikre szükség lehet.
2022. dec. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
52%
Én is tervezek Ausztriába kiköltözni,de eszemben sincs nyelvtudás nélkül.Sajnos könnyen átverhetnek,ha nincs egy biztos nyelvtudásod.Nem fogod megérteni,hogy a munkahelyen milyen feladatot bíznak rád éppen,ráadásul az ügyintézés is nehéz lesz nyelvtudás nélkül.Jelenleg másik nyelvet tanulok még,szóval egy kicsit várnia kell a német tanulásnak,de azt is tanulni fogom majd,ha vége a japán vizsgának
2022. dec. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!