Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem korlátozzák a...

Miért nem korlátozzák a dohányosokat kicsit jobban?

Figyelt kérdés
Pl. hogy egy nagyváros sétálóutcája ne attól bűzölögjön. Beledohányoznak folyamatosan a másik képébe, nincsenek tekintettel arra aki utálja. Miért nem tesznek ezzel valamit?
2022. dec. 18. 13:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom de nekem is rohadtul elegem van a pöfékelésükből.

Állandóan mindenhol azt kell szívnom nekem is.

Hiába tilos a buszmegállóban, akkor is szívja.

Én meg inkább kiállok az esőbe de nem szívom a büdös tüdőmocskát.

Gyűlölöm őket mert egyszerűen le vannak szarva azok az emberek akik nem dohányoznak.

2022. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%

Amúgy én Ausztriában élek és itt is ezt csinálják.

Undorító és egészségtelen.

Van egy jogász barátom akit megkérdeztem erről,hogy mit tudok tenni ha a szomszédom 0-24-ben valami ocsmány büdös cigit szív és nem tudok emiatt szellőztetni.

Azt mondta,hogy itt Ausztriában a dohányzás úgy van kezelve jogilag mint a zenehallgatás.

Ami elég furcsa nekem…

2022. dec. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

Es mit lehetne tenni? Erdekelnenek a javaslatok.

Ha kint nem lehet szivni, akkor hol kene? Bent nyilvan a lakasban nem celszeru, en a sajat erkelyemen se dohanyozhattam anno, amikor meg cigiztem, mert zavarta a szomszedot es akkor tekintettel voltam ra.

De ha kint se lehet ragyujtani, akkor hol? Nyilvan ez egy orasi iparag es rengeteg penz van benne, a dohanytermekeket beszuntetni nem fogjak, ebben nem szabad remenykedni.

Bar nekem is jobb lenne, mert igy mindig ott van a kisertes, hogy visszaszokom...:D


Suru tomegben egyebkent szerintem is pofatlansag ragyujtani, en anno se tettem. De ha setaltam a jardan, mert mentem a-bol b-be, nem nezegettem allandoan ki van mogottem, bocsi.

2022. dec. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én dohányzok már elég régóta és igen tudom káros stb., de nekem jól esik, az én testem,de viszont sose értettem az ilyen embereket, ha én bárhol rá gyujtok pl. buszmegálló az az első, hogy el megyek minimum 5-10 méterre,vagy én bárhol vagyok mindig figyelek rá, hogy ne legyek más közelében, szerintem ennek kéne a normálisnak lennie. Sajnos hiába korlátozzák a sétáló utcán vagy bárhol akár büntetnek érte, mindig lesznek olyan emberek akik tojni fognak rá és az a pár ezer forintos büntetés nem fogja vissza tartani őket.Sok az olyan ember akiben nincs semmi tekintet a másikkal szemben és be nyomja a nemtörődöm a stílust,eltudom képzelni milyen rossz ez és én érzem magam szarul az ilyen emberek miatt... De nem minden dohányos ilyen, hogy tesz a másik egészségére.
2022. dec. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%

Nem érdekel hol.

Mondjuk sehol.

Nekem tényleg ki*szottul elegem van az összes bagósból egytől egyig.

Ez gondolom egy trauma következménye nálam mert anyám már akkor bagózott amikor a hasában voltam, aztán a lakásban 20 éven keresztül volt,hogy csukott ablaknál.

Soha nem nézett semmibe. Nem érdekelte,hogy kicsúfoltak,hogy büdös a ruhám,vagy büdöskének hívtak.

Én az összes bagósnak akik másokra nincsenek tekintettel beletömnék egy doboz cigiz a szájába és az összeset meggyújtanám..hadd szívja ha ennyire szereti.

Nekem rohadtul mindegy hol szívják..nem érdekel a tüdőrákjuk.

Nekem ne kelljen szívnom mert ő egy hatalmas taplóbarom aki senkire nincs tekintettel.

2022. dec. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%
Huhh 5-os, ugye duhkezelesi terapiara jarsz mar? Ha nem, kene 🥶🥶
2022. dec. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
10%

Ha amúgy tök nyugodt ember vagyok ☺️

De a dohányzás nálam egy ilyen érzékeny téma és baromira felcsesz ha emberek nincsenek tekintettel másokra.

Nem csak akkor zavar ha rám nincsenek tekintettel hanem ha idegen emberekre sem.

☺️

2022. dec. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

4-es, azert nem par ezer, pl a buszmegalloban dohanyzasert 50 ezerre buntetnek, ha jol emlekszem.

De hogyan is buntetnenek? Nincs erre ennyi rendor, aki allandoan az orszag osszes buszmegallojaban allna es figyelne.


Szoval teljesen mindegy, hogy milyen torvenyt hoznak ezzel kapcsolatban, ha nem tudjak betartatni. Ez van.

2022. dec. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem küllső-, hanem belső, emberi kontroll kellene már a mai, tanult társadalomban, de ez Mo.-n sosem fog megvalósulni.
2022. dec. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. 5 és 50 ezer forint közötti összeg a bírság az 50 ezer a maximum és a maximumot nagyon ritka esetben adják oda, általában 10 ezerre büntetnek ha épp rajta kapnak valakit, de nyilván nem egyszerű a kocsibol észre venni menet közbe vagy ha gyalog vannak akkor gyorsan eldugja az illető és ennyi. Meg ha meg is büntetik az a 10 ezer nem fogja vissza tartani, max akkor kap többet ha volt esetleg szabály sertése ami még nem évült el stb. Hát igen ez az embereken múlik, hogy hogy cselekszenek és sok esetben elég kiábrándító, de legyen az élet bármilyen dolgárol szó, mindenhol vannak sajnos ilyen emberek.
2022. dec. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!