Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálják ennyire a...

Miért utálják ennyire a dohányosokat?

Figyelt kérdés

Én sosem cigiztem, de már én is kifejezetten rosszul érzem magam, mikor egyesek képesek habzó szájjal szidni a dohányosokat és elhordják őket minden söpredéknek....mert aki cigizik az egy undorító ember, igénytelen, büdös, mocskos, függő, akaratgyenge, értéktelen, nem foglalkozik másokkal, egoista stb., stb., tényleg mindent hallottam már és egyszerűen nem értem.


Engem nem zavar, ha valaki a közelemben rágyújt, nem zavar a füst és a cigi szagát konkrétan meg sem érzem egy emberen vagy egy ruhadarabon (max. tömény mennyiségben pl. egy hamutartó esetében), viszont tudom, hogy sokan vannak, akik mondjuk nem bírják, ha az orruk alatt füstölnek. Ezt teljes mértékben megértem és ilyen esetben szerintem is jogos kérés, ha megkérik az illetőt, hogy ne gyújtson rá a jelenlétükben vagy ilyesmi. Ugyanakkor azt a szintű gyűlöletet, amivel sajnos elég gyakran lehet találkozni, már egyáltalán nem értem... A családomban és a barátaim között is van több dohányos és egyiküket sem tartom emiatt rosszabbnak vagy kevesebbek és ugyanúgy vannak köztük értékes, szerethető emberek, akik pl. nagyon értelmesek, szorgalmasak, kreatívak, humorosak, jószívűek, segítőkészek, empatikusak és még lehetne sorolni. Emiatt nem tudom felfogni, hogy miért gondolkodnak sokan úgy, hogy dohányos=utolsó szemét söpredék...


2018. jún. 29. 17:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
57%

#1:

Akkor tisztázzuk:

Kizárólag olyan helyen gyújtok rá, ahol lehet.

Nem dobálom el a csikket.

Nem krákogok.

Max akkor érzed meg rajtam, ha megpuszilsz, vagy elkezded szagolgatni a kezemet.

Nem, a ruhámon, hajamon sem érzed meg, mert otthon sem gyújtok rá zárt helyen.

Akkor miért vagyok igénytelen?


A tanulatlanság meg... Ezt a részét pláne hagyjuk! ;)

2018. jún. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

"mert aki cigizik az egy undorító ember, igénytelen, büdös, mocskos, függő, akaratgyenge, értéktelen, nem foglalkozik másokkal, egoista stb., stb., tényleg mindent hallottam már és egyszerűen nem értem."

Én is így gondolok magamra, merthogy dohányzom, és utálom.

De most még nem tudom letenni, nem tudok most plusz stresszt a nyakamba venni, van elég rajtam.

Magammal kapcsolatban zavar, mással kapcsolatbsn nem.

2018. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
36%

Igen, jól írtad, undorító és önző emberekről beszélünk, én leszarom a füstöt, de amikor valaki a saját családjának csinál bánatot azzal hogy addig cigizik míg nem tüdőgondozó rosszabb esetben gyógyíthatatlanul megbetegszik, akkor miért nem gondolkodnak el azon hogy megérte-e cigizni 30-40 évig?

Ezzel a szokással pont maguk ellen fordulnak, és csak elrontják a személyiségüket, negatív megítélésük lesz.


Sosem fogom megérteni hogy aki már kezelés alatt áll, miért cigizik azért is titokban a kórház háta mögött pl? Az ilyen szemétládáknak kár a kezelés, semmivel nem foglalkoznak, bizonyára van unokája, gyerekei az ilyennek, úgy látszik a legkevésbé sem foglalkozik vele egy cigis.


A füves cigivel meg nincs problémám és az itallal sem ha módjával él vele az ember, kerti munka mellett egy-két sör semmi egy doboz cigihez képest.

2018. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%

3-as:

Minden dohányos azt hiszi, hogy nem érződik a ruháján :)

Ugyanis csökkent szaglóképességgel jár ez a függőség.


Én dohányoztam, lassan tíz éve nem gyújtok rá, és nem értem, hogyan hihettem azt, hogy nem érződik ;)


Igen,lehet a lehetőségekhez képes kulturáltan csinálni: nem szemetelve, nem mások előtt/mellett, nem zárt helyen, minden cigaretta után mentolos cukorkát szopogatva és kezet mosva, de akkor is érződik.

2018. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%

Nem csak a saját egészségük károsítják, de másokét is a környezetükben (az elektromos cigivel is egyébként, csak kisebb mértékben), amúgy meg nyilván függő (mert aki rendszeresen dohányzik azt nem hívják dohányosnak), büdös és sokak számára undorító is.


Egyébként meg ostobák (úgy látom ezt nem hoztad fel, pedig ez a legigazabb), nem tudják mit tesznek magukkal, nekem súlyos COPD-m van (nem dohányzás miatt), amihez a dohányzás sokkal biztosabban és elkerülhetetlenebbül vezet, mint a rákhoz, és biztos vagyok benne, hogy bárki aki tudná amit én meg se közelítene egy cigarettát.

2018. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem bírják elviselni, hogy mennyivel menőbbek a dohányosok. Gondolj bele, ha nem lenne menő, miért lenne szükség ekkora ellenpropagandára?
2018. jún. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
45%

#3 Nem arra értettem az "ostobát",mert tanulatlanok a dohányosok,hanem mert nem elég a sok mocsok finomított élelmiszer,a szmog,a sok vegyi anyag belélegzése,de ti még bagóztok is mellette,ezért vagytok buták.Nem érdemes mentegetni magadat,meg elhitetni az emberrel,hogy te nem vagy büdös,nem érezni rajtad,mert nem dohányzol zárt helyen.Hidd el,csak az nem érzi rajtad,aki nem akarja.

Igénytelenek vagytok,fogadd el.

Az meg,hogy nem krákogsz,az egyáltalán nem biztos,hogy nem is fogsz.

Az anyagi vonzatáról meg ne is beszéljünk.

2018. jún. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%
10 éve szoktam le a dohányzásról. Szégyelltem, hogy dohányzok, magamban, elbújva, vagy olyanok (nem nagy) társaságban gyújtottam rá, ahol el tudtam engedni magam. Nagy társaságban, pl munkahelyen nem tudtam rágyújtani, egy légtérben dohányzott mindenki, ami szerintem kibírhatatlan volt, engem mint dohányost is zavart! Ráadásul a nemdohányzóknak rajtuk kellett keresztül bejutni a munkatérbe. Így megmaradt a reggeli kávi cigi otthon, plusz még a munkába menet a gyárhoz, és amikor hazaértem szintén kávé cigi. Hála Istennek le tudtam tenni. Szerintem azok a jelzők, amiket leírtál csupán általánosítások. Vannak bunkó emberek, akik cigiznek, és vannak normális emberek, akik cigiznek.
2018. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%

"A füves cigivel meg nincs problémám és az itallal sem ha módjával él vele az ember, kerti munka mellett egy-két sör semmi egy doboz cigihez képest."


Nana, ezzel azért csak óvatosan!

A füvezés nem ártalmatlan, az alkohol mégkevésbé!

Nikotin még nem nagyon b.aszott szét házasságot, alkohol már sokszor.

2018. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
46%

#9: anyagi vonzat... Nem költözik drága ruhákra, nincs műkörmök, egyébként is a saját fizetésükből veszem. Nem éhezik miatta a gyerekem... Ráadásul erősen adózok utána.

Finomított élelmiszer: na azt viszont nem eszek! :D

Sokkal mérgezőbbnek gondolom, mint a cigit.

Az, aki rendszeresen felvágottakat, péksüteményeket, édességeket (és sorolhatnám) eszik, sokkal komolyabban mérgezi magát (és a családját, akikkel megeteti), mint bármelyik dohányos! És akkor a gyorséttermekről nem beszéltem.

2018. jún. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!