Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz megszokni más...

Mennyire nehéz megszokni más országban?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy néz ki hogy családostul külföldre költözünk. A szüleim azt mondták hogy muszáj mert itt hiába dolgoznak, nem fogunk tudni megélni.

Nekem hiányozni fognak a barátaim.

Sajnálom hogy ennyire élhetetlen lett ez az ország, akkor legalább maradtam volna itt.



2022. dec. 23. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez embertöl, és hozzáállástól függ.

Ha eleve úgy indulsz neki, hogy "úgysem lesz jó ott", akkor magadat akadályozod, ha úgy, hogy "ez jó kaland, kihívás lesz", akkor meg pozitív.

A barátaiddal tudod tartani a kapcsolatot továbbra is, ha van rá igény, de sok új lehetöség nyílik meg elötted.

Ha ott vagy, nyiss az ottaniak felé, próbálj beilleszkedni az ottani szokásokba, stb, akkor nem lesz semmi probléma.

2022. dec. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez mindenkinek más. Van egy mondás, hogy aki marad, annak rosszabb. Talán kicsit sablonos, de van benne igazság. A változás és az újdonság egy ideig biztosan segít. Az igazi barátokkal tudod tartani a kapcsolatot, mindenféle platform, videóhívás, sok olyan lehetőség, ami régen nem volt. Persze, hogy nem ugyanaz, de azért semmitől több. Jöttök haza látogatóba és a barátok itt lesznek. Lesznek újak, akik majd akkor hiányoznak, ha itthon leszel. Sajnos az élet csupa ilyen változás. Meg kell tanulni kezelni ezeket a dolgokat is. Megértem a szüleid, nekik sem lehet ez könnyű döntés és a te érdekedben is történik. Fogd ezt fel egy tapasztaltszerzésnek,hidd el, hogy a jövődre nagy hatással lesz, akkor is, ha úgy érzed, hogy egy kicsit sem akarod. Adj egy esélyt a dolognak, aztán egy év múlva már lehet, hogy nem fogod annyira bánni, mint most. Talán ők sem fogják szeretni és jöttök haza. Sosem tudhatod, hogy milyen események fogják még befolyásolni az életed.
2022. dec. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Hány éves vagy? Én külföldön élek van olyan ismerősöm ahol a gyerek visszament egyetemre. De olyan családot is ismerek ahol ottmaradt a gyerek a nagyszülőknél amíg kijárta a gimnáziumot. Ha mégis menned kell, biztos fogsz találni barátokat, fogd fel kalandként. Eleinte fontos, hogy ne csak a honvágyról szóljon az életed, különben könnyen depressziós leszel.
2022. dec. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
24%

"Sajnálom hogy ennyire élhetetlen lett ez az ország, akkor legalább maradtam volna itt."


Nem az ország lett élhetetlen, hanem a szüleidnek nincsen sem piacképes szakmájuk sem befektetési affinitásuk. 21. században a digitalizáció hatására rengeteg 100% remote munkahely alakult ki, gyakorlatilag csak az kényszerül fizikai migrációra aki alulképzett és nincs piacképes szakmája. Én digitális marketinggel és recommender system fejlesztéssel foglalkozok egy svájci cégnél 100% home officeban Magyarországról átszámítva havi 3,5 millió forintot keresek, de eszem ágába nem jutna elköltözni, mivel Magyarország kifejezetten olcsó és élhető ország.

2022. dec. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!