Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet megszokni, hogy...

Hogy lehet megszokni, hogy körülötted senki sem beszéli az anyanyelvedet?

Figyelt kérdés
Szeretnék külföldre menni majd dolgozni, de egyszerűen félek attól, hogy senki sem fog magyarul beszélni körülöttem. Már voltam külföldön nyaralni, igaz csak pár hétig, de akkor is alig vártam, hogy hazajöhessek, és értsem az embereket. Beszélek angolul és németül is, de nem tudtam megszokni, hogy mindenkivel idegennyelven kell kommunikálni, nincsenek az utcákon magyar feliratok, nincsenek magyar nyelvű műsorok a tévében, rádióban. Minden olyan idegen maradt. Hogy lehet megszokni az idegen környezetet?

2020. júl. 4. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen tipus vagy sehogy. Igy egyhamar haza fogsz jonni, nem fogod bírni. Ezt magyarázással nem lehet megváltoztatni. Én külföldön pont ugyanolyan jól erzem magam mint magyarban. Miért? Mert ilyen tipus vagyok. Nem zavar a nemet/angol nyelv, főleg ha jól beszeled is.
2020. júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jól beszélem és jól értem mindegyiket, csak ha pl. angolul nézek egy filmet, nagyon hamar elfáradok. Fél óra után már nem tudok rá odafigyelni, nem fogom fel, hogy mi is történik. Ha viszont magyarul van, akkor tudom nézni akár egész nap is, nem fáradok el. Pusztán attól elfáradok, hogy idegennyelvet kell használnom.
2020. júl. 4. 12:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez így van, akkor nem beszélsz elég jól az a baj. Aki jól beszél, annak nem jelent +energiát más nyelven kifejezni magát, hanem az hon magától, ahogy a föl is ilyen, ha melette vadak vagy fozovskezik akkor hallja, érti, hogy mi történik mintha magyar lenne a beszed.
2020. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
*a film is ilyen, ha melette vasal vagy főz is hallja és érti
2020. júl. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, akkor még gyakorolnom kell. Köszi.
2020. júl. 4. 13:02
 6/9 anonim válasza:
100%

Ha így áll a helyzet, akkor azt javaslom, hogy csak idénymunkát vállalj külföldön, ami mondjuk 3-6 hónapos, aminél tudod, hogy belátható időn belül haza fogsz utazni. Ha kiköltözöl végleg, akkor esélyes, hogy 1 éven belül hazaköltözöl honvágy miatt.

Mi is átéljük ezt, külföldön lakunk épp barátnőmmel. És sokszor szorongunk, hogy nehogy hozzánk szóljanak utcán, mert valószínűleg nem fogjuk megérteni, mit mondanak. :D

2020. júl. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
tanulj még egy kicsit, emlékszem ere, hogy egy másfélórás filmet nem bírtam szünet nélkül végignézni se angolul se németül, de két éve kb szimultán gondolkodok három nyelven... bele lehet ebbe jönni, csak ne siettesd, mert lesz egy nagy negatív élményed és utána semmi kedved nem lesz próbálkozni, ami kár lenne
2020. júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7. Igen, a szimultán gondolkodás még nem megy annyira jól. De haladok, szóval folytatom a gyakorlást.
2020. júl. 4. 15:28
 9/9 anonim válasza:
Én 3 éve élek Németországban. Szerintem abszolút meg lehet szokni, bár engem az elején sem zavart, hogy nem beszél senki magyarul. Ha az adott országban él az ember és csak az ország nyelvét használja az embert megtanulja hamar annyira, hogy ne legyen kimerítő a filmnézés vagy beszéd.
2022. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!