Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy építsem fel magam újra?...

Hogy építsem fel magam újra? Honnan tudom, milyen az igazi személyiségem?

Figyelt kérdés

Most zártam le a nárcisztikus anyámmal és férjemmel a kapcsolatot (végre elváltunk). Viszont, most úgy érzem, hogy semmi vagyok. Nem tudom ki vagyok valójában.

34N


2023. jan. 14. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
De jó neked, én meg benne élek a hasonló kapcsolatomban, és reményem sincs másra. Keresd meg az emlékeid között az utolsót, amikor még önmagad voltál, és onnan indulj ki. Nekem ez a gyakorlat úgy nézett ki, hogy 28 évesen ezt a pontot 6 éves koromban találtam meg, és utána úgy mentem dolgozni, mintha az iskolát folytatnám (magamban gondolatban persze csak) és mindenkivel úgy kommunikáltam, mintha az a 6 éves lennék, így sikerült rátalálnom önmagamra, amivel egyébként nem jutottam sokra, mivel ahogy írtam, benne élek a mérgező kapcsolatomban.
2023. jan. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, végigjártam ugyanezt az utat :) Pszichológus segített.


Először is csak élvezd a nyugalmat. Menj el sétálni a jó időben, figyeld meg a természetet. Nagyon az alapoknál kell kezdeni, mert így tudsz érzelmileg feltöltődni.


Ha már kezdesz unatkozni, akkor próbálj visszaemlékezni a gyerekkori hobbijaidra, vagy arra, hogy mit szerettél felnőttként. Csak az érzéseidet figyeld, nincsenek elvárások. Magaddal ismerkedsz.


Ha találsz valamit, akkor próbáld ki, hogy szereted-e még. Ha nem, akkor próbáld meg a következőt, stb. Menj tovabb addig, ameddig nem találsz valamilyen hobbit és sportot. :)


Nagyon fontos a mozgás. Sosem szerettem futni, de a probalgatasok közepette rávettem magam. Kerestem egy zenét és az elején csak pár méter ment. De úgy voltam vele, hogy egy kört jó lenne tudni lefutni. Kb 1 honapig jártam futni és nagyon jót tett: lelkileg frissebbnek éreztem magam, testileg pedig fittebbnek, nyugodtabbnak, erőteljesebbnek és még csinosabb is lettem tőle.



Vedd fel a kapcsolatot régebbi barátokkal. Aki valódi barát, az nem fog problémazni. Kezdeted úgy, hogy "Hogy vagy" és utána rá figyelsz. Aztán pedig magadra: milyen érzés vele beszélni? Nyugodt és jókedvű leszel tőle vagy inkább feszült? Ha az előbbi, akkor inkább kerüld. Ha az utóbbi, akkor érdemes ezt a kapcsolatot ápolni :)


Menj el programokra. Tudom, ilyenkor legszivesebben az ágyból sem mozdulnál ki (én még ráadásul alkohollal is küzdöttem). De keress olyat, ami érdekel, mert fontos kimozdulni.



Alakitsd ki a heti rutinodat, figyelj a mozgás és az egészséges táplálkozás egyensulyara. Ápold a kapcsolataidat (más rokonok, barátok). Így menni fog.



Ha pedig megerősödtél, és meg akarod érteni, hogy mi miért történt, akkor ajánlom a könyveket. Mérgező szülők, Eric Berne konyvei, Soha többé narcisztikussal, illetve Craig Malkin vonatkozó könyve. De rengeteg kapcsolódó könyv van.


Ez pedig egy nagyon hosszú és néha nagyon fájdalmas út, de érdemes beletenni magadba az időt és energiát. Így később minőségi életed lesz majd.



Rólam egy kicsit: nárcisztikus nevelőm volt, narcisztikus párkapcsolattal. Mi nem hazasodtunk, de sokáig voltunk együtt. Teljesen kiszipolyozottnak éreztem magam. Egyre többet ittam, a munkahelyem elvesztettem, a barátaimról lemorzsolt az akkori párom, a családomról meg a nevelőm. Persze munkanélküliként kidobott az akkori párom, és másról sem szóltak a napjaim, hogy részegen fetrengtem. Aztán a munkaugyi jóvoltából elkerultem pszichológushoz, aki kirangatott ebből. Hetente jártam hozzá, mellette pedig a fenti dolgokat csináltam. Ez kb 3-4 éve történt. Mostanra jól fizető melóm van, sikerült letenni az alkoholt végre teljesen úgy, hogy nem is hiányzik. Kialakitottam egy egészséges életet, és felvettem a kapcsolatot néhány régi barátommal. A mostani kapcsolatommal vannak problémák, de legalább tudom, hogy mit kell lépnem ahhoz, hogy még egyszer ne kerüljek abba az állapotba. Remélem, hogy segítettem :) Drukkolok nagyon! :)))


Annyi még, hogy mivel neked a narcisztikus emberek viselkedése a megszokott, ezért nehezen szűröd ki őket... és újra csapdába kerulhetsz. Fontos, hogy figyelj az érzéseidre és magadra is :)


31/N

2023. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%
Kezdj el élni aztán alakul majd.
2023. jan. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!