Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél a helyemben?...

Mit tennél a helyemben? Költözzek ki külföldre az ismeretlenbe saját lakással itthon?

Figyelt kérdés

Sok évet éltem külföldön, mindenhol természetesen albérletben laktam, sokad magammal. Az összegyűjtött pénzből vettem Budapesten egy nagyon szép, kétszobás újépítésű lakást, amit én rendeztem be, csodaszép. Szeretek otthon lenni.



Itt lakom.


Kaptam egy lehetőséget. Külföld. A mostani bérem 3x-át kapnám ott, ugyanaz a munka, ügyfélszolgálat, home-office, de érdekesebb téma. Itt valami olyan dologgal foglalkozunk, ami engem egyáltalán nem érdekel (kozmetika) ott pedig egy számomra izgalmas munka lenne (IT terület).



Nincs itt senkim. Senkim. Se barátnő, se barát. Próbáltam a párkapcsolatokat... ne menjünk bele... nem sikerült. Mindenhol máshol VOLT párkapcsolatom. Méghozzá mosolyogva emlékszem vissza rájuk! De itt még emlékezni sincs mire..


Édesanyám aki itt van. Szintén egyedül. Hagyjam el, menjek el, és magára hagyom?


A kapcsolatunk olyan, hogy én utálom, ha felhív. Gyűlölöm ha átjön hozzám, mindenbe beleavatkozik pl. miért nincs wc papír a mosdóban - biztos sokat használok - ergo rákos vagyok. Ebből jön egy hatalmas konfliktus.


Tehát borzalmas a kapcsolatom vele.



Barátom, barátnőm nincs. Egy SE. Szociopata vagyok.



Elfogadnád? Elmennél?


Az egyetlen dolog, ami visszatart: a szép lakásom. Megszakadna a szívem átadni valakinek, aki lelakja, de kettőt nem tudok fenntartani.


Mi a megoldás?


2023. jan. 14. 21:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
32%
A mai világban a lakás KINCS. Így, naggyal írva. Maradj, ha van stabil tető a fejed fölött, a kiváltságosok közé tartozol!
2023. jan. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
(Egy szociopata egyébként tojik mások véleményére.)
2023. jan. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Nem szociopata inkább antiszociális!
2023. jan. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha meg tudsz élni a hazai fizetésből, akkor maradnék. A kinti fizetést nem szabad mechanikusan átszámolni, hiszen kint drágább az élet, albérlet stb. Kapcsolatot is könnyebben építesz itthon, az anyanyelveden. A hazai IT szektor is állandóan keres embereket.
2023. jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
30%
Nem értem a sok vécépapírból hogy jönne, hogy rákos vagy. Amúgy elmész egy szűrésre, és kiderül, hogy mi van. Ha az vagy, vagy előszobájában vagy, még hálás is lehetsz anyádnak, vagy a sorsnak, ha időben kiderül, és lehet még kezelni (akár kint, ha kint lesz TB-d, mármint társadalombiztosításod), ha nem vagy az, és közelébe sem vagy, akkor meg egyszersmind megnyugtatod anyádat, másrészt egy fricska is neki, hogy anyu, akkor le lehet szállni a témáról. Amúgy meg ha nem dugul el a rendszer, WC papírt lehet mindig venni és kell is, mert azt - társadalmi élethelyzettől függetlenül - mindannyian használunk legyünk akár hajléktalanok vagy milliárdosok, vagy bármi a kettő között.
2023. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

Itthon Dunát lehet rekeszteni az IT-s ügyfélszolgálati, akár home office-os munkákból. Konkrétan lasszóval fogják az embereket ezekre. Te is tudod hogy ha akarsz már hétfőn találsz új állást.

Az egyetlen, ami miatt érdemes lenne menni, az a bántalmazó anyád. Miért jár be hozzád? Cseréltess zárat.

Ha kell hazudj, mondd hogy elköltöztél, ezt kiadtad/eladtad akármi. Ne engedd be mert mérgező személy.

De megértem ha egy ilyen elmebeteg elől külföldre kell menekülni.

2023. jan. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy nem írtad, melyik ország, de ha tudnál, képes lennél egyedül élni és lenne miből, én mennék. Egy ilyen anya mellett aki mindenbe mögélát, belelát valamit, ami (minden valószínűség szerint) nincs ott, az IT pedig egy tipikusan olyan terület,amiben ha folyamatosan naprakészen tudod tartani a tudásodat, és hozzáférsz a mindenkori aktuális újdonságokhoz, akkor tuti lesz munkád, ha máshogy nem, hát szabadúszó programozóként...
2023. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

A lakást bezárod, ha nagyon félted, beköttetsz egy riasztót és megbízol (havi rendszeres fix költség, de külföldi, nyugat-európai bérek mellett egy bakfitty!) egy riasztócéget a TÁVFELÜGYELETTEL. Ez a kulcsszó, így kell rákeresni, távfelügyelet. Ennek költsége van, de bagó ahhoz képest, amit kinn fogsz keresni. A költséget meg online, netbankon keresztül elutalod, vagy adsz a bankodban megbízást visszavonásig, hogy utalja.

Ha nagyon parás vagy, pluszban szereltethetsz még kamerákat a lakásba, akár az összes helységbe, hogy amíg távol vagy, minden pillanatban láthatsd, mi van a szobákban. (Ehhez persze jön egy halom költség, a technika eszközköltsége, internet kell hozzá nonstop, és áram...)

2023. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
8as írta hogy nem tud fenntartani 2 lakást.
2023. jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy semmi, ki van húzva minden a 220-ból és csak a távfelügyelethez szükséges áramfogyasztás van, azt csak ki bírja fizetni a kinti béréből!(A berendezést pedig bizonyára bérelni is lehet, utána kell nézni az adott - őrizendő - ingatlan helyszínén a lehetőségeknek... Ha elmondod, mire kellene, biztos találsz segítőkész céget, szakembert...Pénz nélkül meg nem megy... semmi másnak nem kell lennie az ingatlannak, csak áramnak, és ki lehet húzni az összes többi áramzabálót, mint a hűtő, a mikró, a tévék, stb.
2023. jan. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!